۱۰ بهمن, ۱۳۹۵

اهمیت پروتو تایپ در طراحی سایت

پروتو تایپ چه کمکی به طراحی سایت می کند؟

پروتو تایپ، سایتی دقیق و مفید ولی بدون گرافیک است که از صفحه‌های سیاه و سفیدی تشکیل شده که به کاربر اجازه می‌دهد تا سایت را پیش از طراحی سایت، بررسی و بسنجد.
تجربه کسانی که طراحی سایت می‌کنند نشانگر آن است که اگر پیش از پیاده سازی، کارآمدی سایت نیز باید بررسی شود، در این صورت است که طراحی سایت حرفه‌ای موفق‌تر و سریع‌تر در پیشبرد مراحل پروژه‌ها ظاهر خواهد شد.
به طور مختصر علت به کارگیری پروتوتایپ در طراحی سایت یا فروشگاه ساز ، نتایج خوبی است که دارد. کسانی که که طراحی سایت می‌کنند به مثل یک سازنده، بنا، معمار یا نقاش، پیش از آغاز کار از یک طرح خام اولیه و یا دورنمای کلی به کار می‌برند. به کارگیری از پروتوتایپ در طراحی سایت کمک خیلی خوبی برای درک قابلیت‌های سایت و سازماندهی آن است.
برتری‌های پروتوتایپ در طراحی سایت

اولین برتری, نمایش دادن تصویری ساختار کلی طراحی سایت :

هنگامی که استفاده کنندگان قادر باشند مرحله‌های روند ترقی و پیشبرد سایت خودشان را با چشم ببینند لذت زیادی نصیبشان خواهد شد و به موازات آن اعتماد زیادی هم به طراحان خواهند کرد. استفاده از قسمت‌هایی که کارآیی کلید‌ها در صفحه‌های سایت را شبیه سازی می‌کند، سئو سایت یا بهینه سازی سایت را تسریع می‌کند.

دیدن قابلیت‌های طراحی سایت :

به صورت عملی دیدن عملکرد صفحه‌های سایت یکی دیگر از برتریهای استفاده از پروتوتایپ در طراحی سایت می‌باشد.
فوکوس بر هدف‌های بنیادی طراحی سایت :

به کارگیری پروتوتایپ در ساخت وب سایت به خاطر نمایش ندادن دیتیل صفحه‌ها، به کاربران و مشتریان این توانایی را می‌دهد تا بر روی هدف‌های اصلی و دارای اهمیت سایت فوکوس کنند. بدون توجه به عملیات طراحی، دارنده سایت می‌تواند از خودش سوال کند که:

حجم محتویات سایت چه اندازه است؟
آیا عملکرد سایت به راحتی صورت می‌پذیرد؟
کدام صفحه‌های سایت به طور داینامیک کم و زیاد می‌گردند؟
آیا ساختار سایت با هذف‌های اصلی سایت مرتبط می‌باشد؟
آیا هدفهای سایت به آسانی برای بازدیدکنندگان قابل فهم می‌باشد؟
آیا داده‌های ارتباطی به روشنی در صفحه تماس با ما نوشته شده است؟
آسانی کار طراحان سایت :

کسانی که کارشان طراحی سایت است عوض انجام ادیت در فایل فتوشاپ ترجیح می‌دهند، نخست یک شمای کلی از سایت در دست داشته باشند تا با استفاده از آن طراحی سایت را با آزادی عمل زیادی به انجام برسانند.
قدر‌شناسی زمان در طراحی سایت:

شاید به کارگیری پروتوتایپ در دید نخست یک پروسه زاید به نظر برسد، ولی طراح‌های سایت به این نتیجه رسیده‌اند که بدون به کارگیری پروتوتایپ در طراحی سایت، مدت زمان زیادی را تا اتمام پروژه از طراح می‌گیرد.
شمای کلی دقیق در طراحی سایت:

هدف اصلی پروتوتایپ در طراحی سایت فوکوس بر روی عملکرد و ترکیب اجمالی سایت است و بخش‌های دقیق جایگیری دیتایل سایت، در گام بعدی که (فاز طراحی گرافیک) خوانده می‌شود صورت می‌گیرد.

آدرس بازتاب: http://www.webcando.ir/blog/161-%d8%a7%d9%87%d9%85%db%8c%d8%aa-%d9%be%d8%b1%d9%88%d8%aa%d9%88%d8%aa%d8%a7%db%8c%d9%be-%d8%af%d8%b1-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa.html/trackback

ارسال دیدگاه:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *