۱۰ بهمن, ۱۳۹۵

طراحی سایت با قابلیت پشتیبانی از زبان های مختلف

چگونه طراحی سایت چندزبانه داشته باشیم؟

اگر شما نیز می خواهید کسب و کارتان را در حوزه بازارهای بین المللی ارتقا بدهید و دامنه مشتری های خودتان را از سطح بازار داخلی به خارج از مرزها نیز بکشانید نخستین اقدام شما باید طراحی سایت بر مبنای طراحی ای باشد که بتواند زبان های مختلف و زنده دنیا را پشتیبانی کند و حداقل کار برای طراحی سایت شما دو زبانه کردن آن به عنوان نمونه زبان انگلیسی است.

موارد استفاده طراحی سایت به چند زبان دیگر

طراحی سایت به چندین زبانه زنده و پرکاربرد دنیا اغلب در پیش بردن طراحی سایت پزشکی ، طراحی سایت صنعتی ، طراحی سایت شرکتی، طراحی سایت فروشگاهی ،‌ طراحی سایت گردشگری ، طراحی سایت خبری ، طراحی سایت پورتال سازمانی نقش بسیار مهمی را بازی می کند و منجر به آشنایی بیشتر با طراحی سایت شما و همچنین قدرت شما را در عرضه خدمات تان به سایر کشور ها و در سطح بین المللی بالا می برد.

طراحی سایت با قابلیت پشتیبانی از زبان های مختلف

چه نکته هایی را در طراحی سایت به چند زبان باید رعایت کنید:

از استاندارد های طراحی سایت بهره بگیرید و نکته های گفته شده در ادامه مطلب را در جهت طراحی سایت چند زبانه مراعات نمایید تا به خواسته و هدف ایده آل تان هم در داخل و هم در خارج از کشور به راحتی دست یابید.

اول: به کارگیری SubDomain در طراحی سایت با قابلیت دو یا چند زبانه

به کارگیری این ابزار یکی از شایع ترین و بهترین راهکارهای طراحی سایت برای طراحی سایت دو یا چند زبانه است. در حقیقت با به کارگیری این شیوه شایع به تعداد زبان های گوناگونی که بایست برروی سایت شما باشندد یک سایت متمایز در یک Sub Domain متمایز و با زبان مختلف طراحی و تولید می گردد. در این شیوه هم شما قادر هستید از قالب ، ساختار و ترکیب متمایز در جهت هر زبانی بهره ببرید و هم قادر خواهید بود یک قالب و فرم همانند را برای همه زبان ها به کار ببرید، اما باید به این مورد دقت کنید که قالب انتخابی در وضعیت دوم ، بایست توانایی چند زبانه بودن را دارا باشد.

دوم: بهره گیری از متا تگ ها برای زبان های گوناگون در طراحی سایت

با بهره گیری از متا تگ ها صفحه های که به زبان های متفاوت در طراحی سایت شما درج می شوند به راحتی در نزد موتور های جستجو شناخته می شوند و در واقع شما به موتورهای جستجو نشان می دهید که چه زبان هایی و در چه صفحه هایی در طراحی سایت شما به کار گرفته شده است. این راهکار در رنگینگ سایت بر روی موتور های جستجو اثرگذار بوده و مراعات کردن آن باعث آسانی کار سئو سایت می گردد.

سوم: لینک کردن زبان های گوناگون در طراحی سایت دو یا چند زبانه

در جهت آسانی کار استفاده کنندگان و مخاطبان سایت یا فروشگاه ساز ، زبان های گوناگون استفاده شده در صفحه های مختلف سایت را به یکدیگر لینک بدهید و امکان دسترسی فوری به زبان های دیگر را میسر کنید.

چهارم: خودداری از ترکیب زبان های گوناگون در یک صفحه طراحی سایت

این کار افزون بر دشواری هایی که برای موتور های جستجو در شناساندن صفحه های سایت به وجود می آورد، منجر به غیرجذاب و زشت شدن سایت و آشفتگی کاربران می گردد. خوب است منو ها و آیتم های انتخاب زبان به طور کاملا متمایز و جدای از هم در یک بخش مخصوص از سایت جای گذاری شود و کاربران با توجه به احتیاج شان زبان دلخواهشان را انتخاب کند.

پنجم: کدام زبان ها در طراحی سایت دو یا چند زبانه منایب تر هستند

این که طراحی سایت به کدام زبان ها انجام شود وابسته به خواسته و نیاز کاربران شما است. اما خیلی از سایت های چند زبانه به خاطر فراگیر و بین المللی بودن از انگلیسی به منزله زبان دوم شان بهره می گیرند، طراحی سایت انگلیسی ، طراحی سایت به زبان ترکی ، طراحی سایت به زبان عربی ، طراحی سایت به زبان فرانسوی ، طراحی سایت به زبان اسپانیایی ، طراحی سایت چند زبانه آیتم هایی می باشند که قادر هستید به همراه زبان اصلی سایت خودتان آن ها را پشتیبانی کنید. برگردان صفحه ها هم خیلی مهم است برگردان های سایت شما به زبانه های دیگر بایست روان، بدون هیچ گونه غلط گرامری و املایی باشد و توجه خواننده را به خودش جذب نماید.

آدرس بازتاب: http://www.webcando.ir/blog/170-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d8%a8%d8%a7-%d9%82%d8%a7%d8%a8%d9%84%db%8c%d8%aa-%d9%be%d8%b4%d8%aa%db%8c%d8%a8%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%a7%d8%b2-%d8%b2%d8%a8%d8%a7%d9%86.html/trackback

ارسال دیدگاه:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *