۱۱ بهمن, ۱۳۹۵

بهینه سازی نشانی اینترنتی به منظور بهینه سازی سایت

چگونه آدرس اینترنتی طراحی سایت را بهینه کنیم؟

یکی از اصلی ترین عوامل در جهت بهینه سازی سایت، بهینه سازی نشانی اینترنتی برای بهینه سازی سایت و موتور های جستجو و کاربران است. بهینه سازی نشانی اینترنتی برای بهینه سازی سایت سایت در طراحی سایت خیلی مهم می باشد. احتمالا برای شما هم پیش آمده است که به خاطر بسیاری و گنگ بودن نشانی اینترنتی سایتی از آنجا خارج شده اید. در این نوشته می خواهیم نکته هایی را در ارتباط با بهینه سازی نشانی اینترنتی به منظور بهینه سازی سایت هم برای پیشرونده های موتور های جستجو و همچنین برای کاربران بیان نماییم.

این نکته ها دربرگیرنده موردهای اصلی زیر می باشند:

اولین نکته: ساده نوشتن نشانی اینترنتی برای بهینه سازی نشانی اینترنتی به منظور بهینه سازی سایت

ساختار نشانی اینترنتی طراحی سایت تان بایست طوری باشد که برای کاربران ساده و روان باشد و این امکان را دارا باشد که محتوا نوشته شده در صفحه تان را با یک واژه وصف نماید. اگر این نکته را در ساختار نشانی اینترنتی سایت تان مراعات نمایید هم پیشبرنده های موتور های جستجو و همچنین کاربران برداشت مشابهی از سایت تان به دست خواهند آورد. در ساختار نشانی اینترنتی تلاش کنید از اسم برند کسب و کارتان و یا اسم کالایی که ارائه می دهید بهره ببرید تا برای مخاطب های تان جذاب باشد. به خاطر داشته باشید به کارگیری عددها و بقیه علایم به جای حرف ها برای بهینه سازی سایت تان اثری منفی به جا می گذارد.

دومین نکته: کوتاه بودن نشانی اینترنتی جهت بهینه سازی نشانی اینترنتی برای بهینه سازی سایت

با نگاهی به قوانین گوگل در رابطه با بهینه سازی نشانی اینترنتی به منظور بهینه سازی سایت معلوم می شود که مناسب تر می باشد از واژه ها و گزاره هایی کوتاه بهره گرفته شود به این خاطر که واژه های دراز و بلند یا نشانی اینترنتی های پیچیده برای ربات ها مشکل زا می باشند. اگر نشانی اینترنتی سایت تان طولانی نوشته شود احتمال دارد به بقیه بخش های مشابه سایت تان هم ربط داشته باشد به این معنی که محتوای تولیدی شما تکراری و غیرلازم برای ایندکس شدن پیش موتورهای جستجو دانسته شود. بنابراین تا جایی که می توانید نشانی اینترنتی سایت را مختصر و گیرا انتخاب نمایید تا باعث بهبود بهینه سازی سایت گردد و رنگینگ سایت را افزایش دهد.

سومین نکته: استاتیک بودن نشانی اینترنتی جهت بهینه سازی نشانی اینترنتی به منظور بهینه سازی سایت

معمولا نشانی اینترنتی هایی را داینامیک می خوانند که توسط سیستم های مدیریت محتوا و یا سرور سایت ایجاد شده باشند. این نشانی اینترنتی خیلی طولانی است و اغلب در آن ها علایمی مانند “؟” ، “+” ، “%” ، “=” و… به کار رفته است. همان گونه که گفته شد به کارگیری علایم در ساختار نشانی اینترنتی و دراز بودن آن هر دو برای سئو سایت اثری منفی در پی دارند. همینطور باعث می شوند که به یاد داشتن آن ها کاری دشوار و غیر ممکن گردد. بنابراین میزان مراجعه به سایت شما هم کمتر خواهد شد. پس همواره سعی کنید از نشانی اینترنتی های استاتیک بهره ببرید تا ساختار لینک های سایت تان نیز بهینه شود.

چهارمین نکته: بهره گیری از واژه کلیدی در نشانی اینترنتی جهت بهینه سازی نشانی اینترنتی به منظور بهینه سازی سایت

اگر می خواهید سایت تان را با یک واژه کلیدی بهینه سازی کنید بایست افزون بر مطالب مفید در صفحه هایتان در نشانی اینترنتی خود هم از آن واژه کلیدی بهره ببرید. در گزینش واژه های کلیدی سایت دقیق باشید که آن واژه تنها راه توسعه کسب و کار شما می باشد. بهره گیری از واژه های کلیدی گنگ و نامفهوم آمار بازدید فروشگاه ساز و سایت تان را پایین می آورد.

پنجمین نکته: بهره گیری از حرفهای کوچک برای بهینه سازی نشانی اینترنتی پیش موتور های جستجو

هر چند شما قادرید در ساختار نشانی اینترنتی سایت خود هم از حرفهای بزرگ و هم از حرفهای کوچک بهره ببرید اما توجه کنید که نشانی اینترنتی به بزرگی و کوچکی حرف ها حساسیت دارد. بهره گیری از حرف های بزرگ می تواند همه تلاش شما را نابود کند به این خاطر که غالب استفاده کنندگان در موقع نوشتن و جستجوی نشانی اینترنتی سایتی معمولا از حرفهای کوچک استفاده می کنند. بنابراین مناسب تر است نشانی اینترنتی سایت خود را با حرفهای کوچک ثبت کنید. ما به شما سفارش می کنیم از قاعده ۳۰۱ برای اینکار بهره ببرید تا اگر کسی به طور اشتباه نشانی اینترنتی را با حرفهای بزرگ تایپ کرد ، به صورت خودکار آن اصلاح گردد و به نشانی اینترنتی شما راهنمایی شود. برای آشنایی بهتر با این موضوع می توانید به مطلب دیگری از ما استانداردسازی طراحی سایت چه مزیت هایی دارد؟ را مطالعه کنید.

ششمین نکته: بهره گیری از خط فاصله برای بهینه سازی نشانی اینترنتی به منظور بهینه سازی سایت

با توجه به قاعده های گوگل اگر نشانی اینترنتی سایت شما دربرگیرنده دو یا چند واژه کلیدی باشد ، مناسب تر است آن ها با “-” از یک دیگر سوا نمایید. هر جند نوشتن واژه ها پشت سر هم ایراد ویژه ای ندارد ولی بهتر است آنها را از هم جدا کنیدتا هم کاربران راحت باشند و هم پردازش نشانی اینترنتی برای پیش برنده ها آسانتر صورت گیرد.

آدرس بازتاب: http://www.webcando.ir/blog/174-%d8%a8%d9%87%db%8c%d9%86%d9%87-%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d9%86%d8%b4%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d8%a8%d9%87-%d9%85%d9%86%d8%b8%d9%88%d8%b1-%d8%a8%d9%87.html/trackback

ارسال دیدگاه:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *