۱۰ بهمن, ۱۳۹۵

طراحی سایت باXSLT |طراحی وب سایت با XSLT

واژه XSLT مخفف واژه های شیوه زبان توسعه دهنده eXtensible stylesheet language می باشد که یکی از به روزترین امکانات طراحی سایت است. مناسب ترین شیوه به منظور دانستن درباره XSLT، مشاهده طراحی سایت ها در کنسرسیوم شبکه بین المللی اینترنت است. در طراحی سایت این زبان به صورت آبشاری در جهت پدید آوردن مدارک XML عمل می کند.

طراحی سایت با XSLT

عملکرد XSLT در طراحی سایت

طراحی سایت با XSLT کارکرد XSLT به عنوان مبدلی از XML به XSLT تعریف می شود. برای دانستن نحوه به کارگیری XSLT در جهت طراحی سایت و سئو سایت، بانک داده های بسیاری یافت می شود که به دست آوردن درآمد و دانستن این داده ها، آموزش ها و تست ها به منظور گرفتن گواهینامه و مدرک مربوطه، در اختیار اشخاص در فضای مجازی قرار گرفته است. کنسرسیوم شبکه بین المللی اینترنت درصدد عرضه زبان برنامه نویسی است که بر پایه آن دستورالعملی برای stylesheet ارائه دهد. نخستین نسخه پیشرفته این زبان XSL و دوم XSLT و سوم Xpath و همچنین Xsl-FO است. با سی اس اس که یک نوع استیل شیت در جهت HTML می باشد، برچسب های از قبل مشخص گشته از طریق HTML به کار گرفته می شود.

XSLT در طراحی سایت و روش آن

و این شیوه ای مناسب و قابل فهم است. با مشخص شدن برچسب ها به وسیله HTML، هر کدام از مرورگرها نحوه نشان دادن صفحات را در خودشان تعیین می کنند اما باید توجه داشت که سی اس اس منجر به نشان دادن فونت های منحصر به فرد و یا رنگ ها در یک محتوای ساده می گردد. نحوه شکل گیری طراحی سایت در XSL کاملا قضیه ای دیگر می باشد XSL به منظور XML یک راهکار مناسب آبشاری یا استیل شیت شمرده می شود. موقعی که یک مرورگر، برچسب های XSL را مشاهده می کند احتمالا نمی تواند به صورت دقیق مناسب بودن آنچه نشان داده خواهد شد را نشخیص دهد. به این خاطر که در HTML معنای برچسب گونه ای از table فهمیده می شود ولی در XSL یک برچسب امکان دارد معنای HTML table و یا هر امر دیگری را در خود لحاظ کرده باشد.

در تدوین گر طراحی سایت یا فروشگاه ساز منظور از XSLT مبدل نمودن مدارک XML به XHTML است. XSLT همینطور منجر به بدل شدن گونه های مختلف مدارک XML به سایر موارد مدارک XML می گردد. نحوه خودکار عملکرد حقیقی این گونه تدوین گرها مبدل نمودن از طریق XSLT از مرکز داده های XML به نسخه های دیگر آن است. این عملکرد به وسیله تدوین گر XSLT از طریق کاستن یا افزودن خصوصیات آن تحقق می یابد. خیلی از تنظیمات دوباره نظیر نظم بخشیدن به مقوله ها، تست گیری ها و انتخاب ها در باره پنهان کردن یا نشان دادن هر کدام از این مقوله ها در ساخت وب سایت هم نیاز است تا از طریق این زبان برنامه نویسی طراحی وب سایت به مرحله اجرا در آید.

منبع: طراحی سایت

آدرس بازتاب: http://www.webcando.ir/blog/175-%d8%a7%d9%87%d9%85%db%8c%d8%aa-%d8%b2%d8%a8%d8%a7%d9%86-%d8%a8%d8%b1%d9%86%d8%a7%d9%85%d9%87-%d9%86%d9%88%db%8c%d8%b3%db%8c-xslt-%d8%af%d8%b1-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c.html/trackback

ارسال دیدگاه:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *