۱۰ بهمن, ۱۳۹۵

سئو سایت با وردپرس

در حال حاضر محبوبیت وردپرس در مقایسه با بقیه سی ام اس و پلتفورم‌های مدیریت وبلاگ روز به روز بیشتر می شود. وردپرس با افزونه های زیادی که در اختیار کاربران قرار می دهد طراحی سایت حرفه ای و کاملی را در با امکانات سهل الوصول و راحتی را ممکن کرده است. در این نوشته درباره تنظیماتی حرف می زنیم که بدون نصب هیچ افزونه ای کاربر را قادر می سازد تا بهینه سازی سایت را با وردپرس به صورت اصولی پیش ببرد.

سئو سایت با وردپرس

عنوان طراحی سایت تان را با دقت انتخاب نمایید

به طور پیشفرض ، وردپرس اغلب عنوان سایت تان را پیش از عنوان اصلی مطلب می گذارد. از آنجا که بیشتر موتورهای جستجو ۵۰ الی ۷۰ حرف از برچسب عنوان سایت را نشان می دهند. قسمت اول عنوان صفحه را به منزله مطلب یا متن انتخاب کنید. همینطور عنوان سایت تان را کوتاه و مختصر در نظر بگیرید به عنوان نمونه اگر نشانی اینترنتی سایت شما WebCando.com و شاید دربرگیرنده واژه های مخصوص به شماست آنها را در قسمت عنوان به صورت کامل بنویسید. در قسمت توضیحات نیز هدف و زمینه کسب و کار سایت تان را به صورت کوتاه توضیح دهید و از حاشیه پردازی های غیرضروری خودداری کنید.

تعریف متا تگ در سئو سایت وردپرس

اکثر وبلاگ نویس ها مهم بودن توصیفات متا در بهینه سازی سایت را جدی نمی گیرند به این خاطر که فکر می کنند توصیفات خودکاری و استاندارد ی که خود وردپرس ارائه می دهد کافی و کامل می باشد ولی برای کاربرانی که در باره اثر گذاری واژه های کلیدی نشان داده شده پیش موتورجستجو چندان مطمئن نیستند این توصیفات جندان مایه دلگرمی نیست و خودشان اقدام به نوشتن توصیفات موردنظرشان می کنند. ما هم توصیه می کنیم در جهت رسیدن به رتبه بندی بالاتر در پیش موتورهای جستجو بهتر است خودتان دست به کار شوید و توصیفات خودتان را در متاهای وردپرس به طورت دستی وارد کنید.

باز نویسی آدرس های اینترنتی طراحی سایت

به کارگیری نشانی اینترنتی که در آن کلمات عنوان محتوا آمده است در مقایسه با حالتی که در نشانی اینترنتی از عددها استفاده شده اثر بیشتری در ایندکس و خوانده شدن توسط موتورهای جستجو دارد. بنابراین سعی کنید نشانی اینترنتی طراحی سایت صفحه هایتان را با با واژه های مربوط به آن نوشته و صفحه انتخاب کنید که این کار در نتیجه های جستجو اثر مثبتی خواهد داشت.

ایجاد یک XML Sitemap در جهت موتورهای جستجو

XML Sitemap یک فهرست از تمام صفحات و مطلب هایی می باشد که شما در طراحی سایت تان استفاده کرده اید. این ابزار به عنوان یک ماشین خواننده همه فروشگاه ساز و سایت شما را می خواند و آنها را در اختیار پیمایشگر کراول موتورهای جستجو می گذارد به همین خاطر داشتن یک نقشه سایت راهکار مناسبی برای اثرگذاری بر موتورهای جستجو می باشد.

درباره تصاویر مورد استفاده در طراحی سایت توضیحاتی بنویسید

یکی از فاکتورهای مهمی که در سئو سایت وردپرس باید به آن توجه نمود به کارگیری درست و اصولی از واژه های کلیدی در ابزارهای alt و title تصاویر مورد استفاده در محتواهای سایت است. به کارگیری واژه های کلیدی در توضیحات تصاویر محتوای سایت منجر به بالا رفتن ترافیک سایت تان از بخش جستجوی تصویر موتورهای جستجوگر می گردد. هنگامی که از وردپرس استفاده می کنید افزودن مقدار به ابزار های alt و title تصاویر کار دشواری نیست. موقعی که تصاویر شما در مطلب یا صفحه وردپرس گذاشته می شود، وردپرس به نحو خودکاری از نام تصویر در جهت ایجاد alt مناسب بهره می گیرد. مناسب ترین شیوه اصلاح کردن alt با یک واژه معنادار برای طراحی وب سایت تان می باشد.

لینک دادن به مطالب با موضوع یکسان در طراحی سایت

یکی از شیوه های اصولی در جهت یاری کردن موتورهای جستجو به منظور پیدا کردن مطالب شبیه به هم و مربوط به یکدیگر افزودن قسمت مطلب های مشابه می باشد که یک مطلب با موضوع واحد را به سایر مطالب با همان موضوع لینک می دهد و در واقع به مانند نقشه ای عمل می کند که مطالب طراحی سایت را به یکدیگر پیوند می دهد.

آدرس بازتاب: http://www.webcando.ir/blog/176-%d8%a7%d8%b5%d9%84-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a8%d9%87%db%8c%d9%86%d9%87-%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d8%a8%d9%87-%d9%88.html/trackback

ارسال دیدگاه:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *