۱۰ بهمن, ۱۳۹۵

طراحی سایت غیرحرفه ای با رعایت نکردن نکته های کوچک

چگونه طراحی سایت حرفه ای انجام دهیم؟

در حقیقت، طراحی سایت اهمیت خیلی زیادی به منظور ایجاد کسب و کار دارد. موقعی که شما می خواهید یک کسب و کار آنلاین را شروع کنید دقت نمایید که، داوری بازدیدکنندگان اغلب درباره جزئیات کوچک طراحی سایت تان می باشد.

اشتباهات طراحی سایت

در این نوشته، در باره اشتباه های طراحی سایت رایج که طراحان تازه کار آنها را انجام می دهند حرف می زنیم. حتی اگر شما قابلیت طراحی سایت محدودی را دارا باشید، می توانید بعضی از این اشتباه های متداول را شناسایی کنید که امکان ظاهر شدن در طراحی سایت تان را دارد.

اول: به کارگیری نادرست از قالب آماده و ناسازگاری لگو

از به کارگیری قالب آماده به منظور کسب و کارهای بزرگ خودداری کنید، ولی می تواند در پروژه های کوچک از آن بهره ببرید. با این حال انتخاب یک قالب آماده خیلی ضروری می باشد که با کسب و کار شما تطابق داشته باشد و نام برد تان بر آن همراه باشد یک اشکال متداول در طراحی سایت های ایجاد شده با قالب از قبل آماده شده ارتباط دیداری ضعیف میان آرم و سایر اجزای سایت می باشد. بایست میان رنگ و فونت به کار رفته در آرم که در همه جای سایت هست، با قالب سازگار صورت گیرد. نکته دیگر ، اگر شما می خواهید در هزینه هایتان صرفه جویی کنید، دست کم دقت کنید که قالبی که استفاده بیشتر دارد را انتخاب نکنید.

دوم: به کارگیری تنظیمات پیشفرض بوت استرپ

یک اشکال بزرگ در طراحی سایت فونت پیش فرض، آیکن پیش فرض، ساختار پیشفرض می باشد.

سوم: ناسازگاری تایپوگرافی سایت

تلاش کنید میان فونت عنوان ها و مطالب بدنه سازگاری باشد اگر قصد دارید طراحی سایت تان حرفه ای از آب در بیاید بنابراین حرفه ای عمل کنید و برای آن وقت بگذارید.

چهارم: به کارگیری از پس زمینه تیره

رنگ پس زمینه بزرگترین قسمت سایت تان را در بر می گیرد، پس در انتخاب آن دقیق باشید. سایت های با پس زمینه سیاه و سفید تقریبا خوب از کار در نمی آیند ، مگر اینکه واقعا حرفه ای طراحی شده باشند. رنگ سفید کمی درست از آب در می آید ولی حتی طراحان حرفه ای ترجیح می دهند از رنگ خاکستری خیلی روشن بهره ببرند. دقت کنید که خاکستری تیره تر ، خوانایی حرف های سیاه و سفید در این زمینه را خرای می کند. مناسب است به تیرگی زیر ۱۵ درصد از رنگ سیاه راضی شوید.

پنجم: از به کارگیری چند اکشن شبیه به هم با یکدیگر خودداری کنید.

تلاش کنید در به کارگیری از اکشن های که کاربر را به بخشی دیگر از سایت تان انتقال می دهد به طور یکسان عمل نمایید. چند اکشن شبیه به هم در کنار هم کاربر را دچار آشفتگی می کند و بایست روی آنها تمرکز کند و سپس تصمیم بگیرید که کدام یک از این عملکردهای شبیه به هم را اجرا نماید.

ششم: مشکلات مربوط به تراز نبودن و فاصله های ناهمگون

رعایت درست فاصله دشوار می باشد. معین کردن فاصله ها به اندازه کافی، ولی نه فضای سفید بیش از اندازه در کنار عناصر کمی توجه می خواهد. ولی می توان از یک قاعده آسان بهره گرفت. نخست، اطمینان بیابید که همه فاکتورها صحیح با هم دسته بندی شده اند، دوم، فضای سفید را به اندازه کافی در کنار آن دسته ها معلوم کنید.

هفتم: متن غیر حرفه ای

یک قاعده آسان فقط به مطالب یک شخص اکتفا نکنید از دوستان تان خواهش کنید یک بار مطالب تان را بخوانند.

هشتم: مسئله های مرتبط با خواندن

در انتخاب رنگ و سایز و نوع فونت دقیق شوید.

نهم: تناقض و یک دست نبودن

رنگ یک تگ p در صفحه اول سایت خاکستری تیره می باشد ولی در صفحه ارتباط با ما به صورت رنگ آبی نفتی در می آید چرا ؟ به منظور حل این مسئله ها اطمینان حاصل کنید که همه بخش ها از فایل سی اس اس یکسانی بهره می برند.

دهم: خارج از پروسه طراحی سایت

طراحی اسکیومورفیسم منسوخ شده آن را رها کنید سایه های سنگین را در طراحی سایت و فروشگاه ساز خود استفاده نکنید.

آدرس بازتاب: http://www.webcando.ir/blog/185-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d8%ba%db%8c%d8%b1%d8%ad%d8%b1%d9%81%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d8%a8%d8%a7-%d8%b1%d8%b9%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d9%86%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86-%d9%86.html/trackback

ارسال دیدگاه:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *