۱۰ بهمن, ۱۳۹۵

هفت روش به روز و کارآمد برای طراحی سایت

در این نوشته سعی می کنیم آخرین روشهای طراحی سایت را با هم بررسی کنیم. همینطور در این نوشته به بعضی از امکانات، منابع و خدمات در جهت راه اندازی این روش ها در پروژه های شما اشاره می شود.

اول: عکسها در طراحی سایت: عکسهای بزرگ به منزله پس زمینه

مجموعه تصاویر ها نقش مهمی در ارتباط دیجیتالی ایفا می نمایند، به این علت که در تجارت الکترونیک ، طراحی سایت فروشگاهی، نمونه کارها یا یک وبلاگ کاربران با عکسها ارتباط زیادی برقرار می کنند. تصاویر طبیعی و ساده که بر جذابیت این مجموعه اضافه می کند. خیلی از سایت با به کارگیری تصاویری از Unsplash سایت خود را تزیین می کنند.

تصاویر بزرگ به منزله سرتیترها به کار می روند که تصاویر طبیعی و واقعی اثر ویژه ای را دارا هستند، و بدیل خوبی برای تصاویری هستند که با اضافه کاری بسیاری همراه می باشند. به ویژه به کارگیری تصویر گروهی ( در دسته های کاری و شرکت هایی با اندازه متوسط) رایج می باشد. مخاطبان در هنگام خرید و گزینش خدمات بر مبنای حواس شان عمل می نمایند. با استفاده از تصاویر با کیفیت زیاد در فروشگاه ساز کالای هایتان را که مسلما بر حس اعتماد بیشتر مشتری خواهد افزود بهره ببرید و اشتیاق به خرید کالا را در مشتری افزایش بدهید.

دوم: ویدئو به منزله پس زمینه در طراحی سایت

کلا بازگویی یک داستان مفصل قادر است اثرگذار باشد. عکس های متحرک ایده ها و حس های درونی را راحت تر به کاربر انتقال می دهند. پیش تر هم به کارگیری از ویدیو در جهت شناساندن کسب و کار اجرایی در سایت بود. در سالهای اخیر این روش گسترش یافته و با ابزارهای گرافیک سه بعدی و فیلم ها با کیفیت اچ دی رشد زیادی کرده است.

سوم: روش به کار گیری اسم برند شخصی در طراحی سایت

اسم برند تجاری در وهله نخست کسب و کار را دور یک فرد معین به ذهن می آورد. شخصیت و نحوه درک اشخاص از شما خیلی فرق دارد. فوکوس اصلی برند شرکت شخصی این است که شما را همانطور که می پسندید به مخاطبان معرفی کند، منظور پایان دادن به حدس زنی و ارائه تصویری روشن از شما به همراه کسب و کارتان می باشد.

چهارم: روش بالاتر از رسپانسیو ، برتری طراحی منطبق با تلفن همراه

شیوه های به کارگیری سایت روز به روز در حال عوض شدن می باشند هستند و نمی توان از ترافیک چشم پوشی کرد اگر موفق شدن در بازار فعلی را خواهان هستید در این راستا آنچه مهم است آت است که بیشتر مخاطبان از طریق تلفن همراه خودشان به فضای مجازی متصل می شوند تا رایانه خانگی و لپ تاپ. کاربران سایت هایی را که ورژن سئو شده موبایل عرضه نمی کنند همراه با تجربه ناپسند ارزیابی قسمت های سایت ول می کنند.

با اتخاذ یک شیوه براساس سازگاری با تلفن همراه در موقع طراحی سایت و یا طراحی دوباره سایت این اطمینان به دشت می اید که شما به طور بالقوه بسیاری از کاربران سایت را دست کم از لحاظ آسانی بهره گیری و ایجاد ارتباط با سایت جذب کنید. در این گام سفارش می شود که فوکوس بر محتوا و فعالیت نمایشی سایت بکنید نه در بهره گیری از خصوصات های پیشرفته، نظیر تحرک، حی پی اس، مونیتور لمسی و غیره که در روی میزی ها نمی توان آنها را نمایش داد.

پنجم: روش ماژولار در طراحی سایت

طراحی سایت براساس ماژولار که به آن طراحی شبکه ای هم گفته می شود، همینطور به منزله شیوه طراحی کارت / کاشی مشهور می باشد، در عرصه طراحی سایت خیلی هم تازه نمی باشد. ولی با توجه به المان های آن و مطرح شدن توانایی واکنشگرایی خیلی از قبل مهم شده است . در این روش طراحی طوری می باشد که در مونیتور بزرگ چندین کاشی یا سلول در عرض به همراه هم قرار می گیرند و با کوچک تر گشتن مونیتور کاشی ها یا همان سلول های به حالت قطاری دنباله دار نشان داده می شوند.

ششم: روش طراحی سایت تک صفحه ای

در این مدل از سایت ها، قسمت های گوناگون فقط با اسکرول نمودن، پیمایش به بالا و پایین یا دو طرف و بدون احتیاج به کلیک کردن قابل دستیابی می باشد. در این سایت ها لینک به سایر صفحه ها خیلی کم صورت می گیرد و یا اصلا انجام نمی شود و همه داده های سایت تان برروی یک صفحه قرار می گیرد. برای خیلی از سایت هایی که محتوای بیشتری ندارند این روش خوب می باشد. در اینگونه طراحی سایت ها فقط مهم ترین مطالب در پیش چشم مخاطبان قرار می گیرد و بقیه موارد اضافی حذف می شوند.

هفتم: روش طراحی سایت تخت یا فلت

در طراحی سایت فلت هیچ گونه فاکتور سه بعدی به کار نمی رود و همه تصاویر ،آیکون های , مطالب, افکت ها و غیره به حالت دو بعدی می باشند یکی از مهمترین علت های جذابیت و محبوب شدن طراحی سایت تخت , سبک بودن آن است.

نخستین شروع حرکت به سمت طراحی تخت از طریق ویندوز هشت بود و بعد ها سیستم iOS تازه طراحی تخت را منطم تر کرد و در حال حاضر به منزله یک ترند مورد پسند بوسیله طراحان نرم افزار , سایت و گرافیک برای خودش جا باز کرده است حتی کارت ویزیت ها، بروشور ها و بنر ها هم به صورت تخت و فقط با یک رنگ و یک فونت معین طراحی می گردند.

آدرس بازتاب: http://www.webcando.ir/blog/189-%d9%87%d9%81%d8%aa-%d8%b1%d9%88%d8%b4-%d8%a8%d9%87-%d8%b1%d9%88%d8%b2-%d9%88-%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a2%d9%85%d8%af-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa.html/trackback

ارسال دیدگاه:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *