۱۰ بهمن, ۱۳۹۵

سه نکته در جهت موفق شدن یک طراح رابط کاربری

شما وقتی یک طراح رابط کاربری موفق هستید که بتوانید رفتار کاربران را در طراحی سایت تان به سمت و سویی که می خواهید هدایت نمایید. این سه نکته به شما در این جایگاه کمک می کند تا کاربران را در طراحی سایت تان بهتر راهنمایی کنید.

اول: طراحی سایت را براساس صفحه نمایش های کوچک انجام بدهید

هنگامی که شما طراحی تان را با فوکوس بر ورژن تلفن همراه آغاز می کند محدودیت ها را از قبل می دانید و خودتان را برای محیط آنها آماده کرده اید و قسمت های مهمتر را پررنگتر و جدی تر دنبال می کنید و دست آخر دیتایل های غیرلازم را کم رنگ می کنید تا سرانجام مخاطب در بین انبوهی از امکانات غیر لازم گیج نشود. پس در نطر داشته باشید که صفحه نمایش های کوچکتر از بقیه تقدم دارند هنر یک طراح رابط کاربری خوب راحتی در همه چیز می باشد. اولویت بندی چگونگی چیدمان ابزارهای احتیاجی مخاطب در یک فرم یعنی به دست آوردن موفقیت برای طراحی سایت. بنابراین طراحی سایت را با فوکوس بر روی کوچکترین مونیتورها آغاز کنید.

دوم: قبل از پیاده سازی ایده های طراحی بر روی سایت در کاغذ آنها را بنویسید

مشکل خیلی از نرم افزارها آن می باشد که نتیجه گرفتن و راه اندازی تخیل و ایده تان در آن دیر به سرانجام می رسد به زبان عامیانه کند تر از خیالات و ایده های ذهنی تان می باشند. اگر ایده و فکر نویی به ذهن تان رسیده پیش از هر چیز به دست هایتان اعتماد کنید، مداد و کاغذتان را بردارید و بر روی آن بنویسید سپس به سراغ ثبت و پیاده سازی با کمک نرم افزار اقدام کنید. پس همه چیز، با قلم و کاغذ آغاز می گردد. ما قادریم خیلی تند فکر ها و ایده هایمان را با خلاقیت بیشتر بر روی کاغذ بنویسیم، بنابراین فاصله بین آمدن فکری به ذهنمان تا پیاده سازی نرم افزاری وسیله ای به نام کاغذ می باشد این را به خاطر بسپارید. همه چیز را پیش از پیاده سازی نرم افزاری بر روی کاغذ بنویسید.

سوم: از تجربه های دیگران در زمینه طراحی سایت استفاده کنید

آینده از آن ایده های با خلاقیت می باشد و هیچ هنرمندی به طور کامل خلق کننده و پدیدآورنده اثری نیست همه از دیگران چه دانسته و چه ندانسته تقلید و کپی می کنند.

ولی چیزی که در باره تقلید و کپی نمودن مهم است این واقعیت می باشد که تا حدودی کپی نمودن اثر سایرین به طور کامل غیر ممکن می باشد. در سعی به منظور کپی آثار سایرین، ما اثری از خودمان به جا می گذاریم و سرانجام اثری تازه ایجاد می کنیم.

خیلی از فروشگاه ساز و سایت های خوب و موفق قالب ها و چهارچوب یکسانی دارند. خیلی از برنامه نویسی های موفق با یک شیوه یکسان با مخاطبانشان در ارتباط هستند. بنابراین احتیاجی نمی باشد شما “چرخ اختراع کنید” بدون ترس و بیمی تجربه موفق سایرین را بهینه نمایید.

آدرس بازتاب: http://www.webcando.ir/blog/190-%d8%b3%d9%87-%d9%86%da%a9%d8%aa%d9%87-%d8%af%d8%b1-%d8%ac%d9%87%d8%aa-%d9%85%d9%88%d9%81%d9%82-%d8%b4%d8%af%d9%86-%db%8c%da%a9-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad-%d8%b1%d8%a7%d8%a8%d8%b7-%da%a9%d8%a7%d8%b1.html/trackback

ارسال دیدگاه:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *