۱۱ بهمن, ۱۳۹۵

طراحی سایت رایگان با تمام امکانات

اخیرا سازندگان وبسایت‌ ها محبوبیت و توجه زیادی را کسب کرده‌اند که این محبوبیت را به سرویس‌هایی چون Wix و Webnode مدیون‌اند. این‌ها طراحانی هستند که به شما این امکان را می‌دهند تا به صورت آنلاین، یک وب سایت کامل، بدون هزینه و به صورت مستقیم در مرورگر خود، بسازید، بدون اینکه دانش قبلی طراحی در این زمینه داشته باشید.
بسیاری از این سرویس‌ها ممکن است پکیجی را به شما پیشنهاد کنند که حاوی جزییات بیشتر است تا اگر به ابزار بیشتری نیاز دارید، آن‌ها را با قیمت کمی تهیه کنید. بزرگ‌ترین مزیت استفاده از این سرویس‌ها، سرعت بی‌همتای آن‌ها است. طوری روی صفحه مرورگر شما می‌آیند و عمل می‌کنند که به عملکرد آن‌ها اصطلاحا «click-and-drag» (کلیک کنید و بکشید) می‌گویند.
اگر شما طراح سایت و یا خالق حرفه‌ای نیستید، اما به یک ابزار آسان و سریع برای طراحی سایت نیاز دارید، شاید شما برای یکی از روش های کم کردن هزینه طراحی سایت را امتحان کرده باشید اما یکی از برنامه‌های زیر را هم امتحان کنید:

۸ ابزار رایگان طراحی سایت رایگان با تمام امکانات برای اینکه بتوانید سایت خود را بسازید.

Wix
یک ابزار آنلاین ساده اما قوی در این زمینه است. شما می‌توانید از بین دریایی از الگوهای طراحی، آن چیزی را که می‌خواهید پیدا کنید و یا حتی از یک پرده نقاشی شاهد (blank canvas) شروع کنید. این سرویس، ابزارهای لازم را برای انجام کار شما فراهم می‌آورد، از جلوه‌های انیمیشنی و آلبوم‌های عکس گرفته تا google map و RSS feed. در این سرویس شما می‌توانید فقط با چند کلیک کوچک، عکس‌ها را از Flickr و ویدیو‌ها را از You Tube دریافت کنید. در این سرویس شما می‌توانید ابزارهایی که لازم دارید را براحتی در دسترس خود قرار دهید و زمانیکه لازمشان ندارید آن‌ها را hidden کنید. این نرم افزار برای طراحی سایت شرکتی ایجاد صفحات جدید و نیز ویرایش و به روز کردن صفحات قدیمی‌تر بسیار آسان است. Wix بهترین انتخاب برای داشتن یک flash website رایگان است.
Weebly
یک سرویس سریع و آسان دیگر (از نوع click-and-drag) است که به شما امکان طراحی سایت حرفه‌ای را در کمترین زمان می‌دهد. عناصر محتوایی مثل ویدیو، عکس، نقشه، متن و… می‌توانند به راحتی با کشیدن آن‌ها از weebly bar به صفحه وب شما، به وبسایت شما اضافه شوند. از بین الگو‌های آن‌ها باید یکی را انتخاب کنید که هر کدامشان بسیار قابل تغییر و انعطاف پذیرند تا شما خلاقیت خود را امتحان کنید. اضافه کردن مطلب و مدیریت صفحات وبسایت شما بسیار آسان است. زمانیکه صفحه‌ای را به وبسایت خود اضافه می‌کنید، بطور اتوماتیک به navigation bar شما اضافه می‌شود، پس هیچ نیازی نیست که navigation خود را به روز کنید. قلمرو وبسایت شما در فرمت «pagename. weebly. com» است، پس اگر دلتان بخواهد می‌توانید نام قلمرویی را برای خودتان خریداری و طراحی سایت بخواهید ایجاد نمایید.
WEBS
یکی از محبوب‌ترین خالقان رایگان وب سایت است و ویژگی همه سازندگان وبس ایت آنلاین را دارد. جالب است بدانید که توانایی کامل کردن سایت شما را با Paypal و google checkout را نیز دارا می‌باشد. فقط کافی است چند بار کلیک کنید و اطلاعات حسابتان را بدهید تا برای افزایش رتبه سایت به وبسایت خود عملکرد تجارت الکترونیک (e-commerce functionality) دهید. همچنین می‌توانید شبکه انحصاری منحصر به خود را بسازید. برای اینکار فقط کافی است از کاربران خود بخواهید که به شما بپیوندند (join شوند) و همه این‌ها فقط با چند کلیک می‌سر می‌شود. جالب است، نه؟
WEB NODE
استفاده از آن بطور باورنکردنی‌ای آسان است. چیزی که آن را شاخص کرده است طریقه طراحی سایت و ویرایش آن است. بیشتر شبیه یک سیستم مدیریت محتوا عمل می‌کند. برای ویرایش صفحات ابتدا باید آن صفحه را مرور کنید، سپس تغییرات لازم را اعمال نمایید. این به شما کمک می‌کند تا بفهمید که وبسایت شما چگونه بنظر می‌رسد و بهتر عمل می‌کند. در هر زمانی با استفاده از toolbar می‌توانید طراحی و طرح بندی صفحه خود را عوض کنید. مزیت استفاده از این سرویس برای ایجاد و ویرایش یک وبسایت این است که به شما اجازه لینک شدن اتوماتیک و navigation را می‌دهد، پس برای ایجاد وبسایت‌های بزرگ با محتوای زیاد و هم چنین طراحی سایت فروشگاهی مناسب است.

JIMDO
از این لحاظ که قبل از ویرایش هر صفحه باید آن را مرور کرد، شبیه WEB NODE است اما به اندازه WEB NODE قوی و البته به اندازه آن آسان نیست. از طرفی دیگر این برنامه طرح‌ها را در سطح گشترده تری در اختیار شما قرار می‌دهد. طراحی سایت با این سایت اما جالب است.
SPROUT BUILDER
ویژگی‌هایی دارد که به شما اجازه می‌دهد تا خیلی سریع و آسان یک وبسایت پر از مدیا را طراحی کرده، انتشار داده و مدیریت کنید. طراحی‌های قوی و خوبی دارد اما هنگامیکه برای اولین بار از آن‌ها استفاده می‌کنید ممکن است سخت به نظر برسد. ویژگی‌های عالی آن شامل toolbar قابل کشیدن (dragable) است که تعداد آپشن‌های طراحی باورنکردنی‌ای را در اختیار شما قرار می‌دهد (مثل سایه زنی، کدر کردن، تزیین کردن، اریب کردن و…).
VIVITI
در درجه اول یک سیستم مدیریت محتوا است که خیلی به طراحی اهمیت نمی‌دهد اما هنوز هم یک سرویس مناسب برای ساخت سریع و آسان یک وبسایت است. یکی از الگوهای آن‌ها را انتخاب می‌کنید، سپس به تعدادی که لازم دارید صفحه درست می‌کنید و بعد هم محتوای خود را اضافه می‌نمایید. درست است که کار با آن آسان می‌باشد اما اگر به دنبال یک سرویس قوی برای طراحی سایت تجارت الکترونیک با امکانات نامحدود برای ساخت وبسایت خود هستید، VIVITI گزینه مناسبی نیست.
SYNTHASITE
عملکردی شبیه نرم افزارهای نشر Desktop مثل ناشر مایکروسافت دارد. ویژگی‌های ویرایش آن شبیه سایر سرویس‌هایی است که تا الان توضیح دادیم اما ویژگی جالب توجه این است که یک برنامه نویسی ویرایش عکس قوی بر اساس مرورگر دارد و این ویرایش عکس آنلاینکه در SYNTHASITE انجام می‌گیرد حاصل همکاری با Picnic. com است. الگوهای آن بسیار متنوع، ازنوع خنده دار و با مزه گرفته تا انواع درجه یک (classy) هستند. با آن‌ها و با امکان ویرایش عکس، می‌توانید زمینه عکس‌هایتان را عوض کنید.

آدرس بازتاب: http://www.webcando.ir/blog/233-free-web-design-studio.html/trackback

ارسال دیدگاه:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *