۱۱ بهمن, ۱۳۹۵

اصول طراحی سایت شرکتی

برای رونق دادن به کسب و کارتان و تجارتی که مشغول به آن هستید و یا شرکتی که اداره آن را به عهده دارید نیاز به طراحی سایت شرکتی دارید. در این زمانه ای که با هجوم فناوری های مختلف روبرو هستیم و همه آنها نیز از طریق دنیای اینترنت و مجازی به ما اطلاع داده می شوند چاره ای جز وارد شدن در این عرصع وجود ندارد. باید در دنیای همگانی و قابل دسترس اینترنت و سایت ها وارد شد و شرکت و کسب و کار خود را در این فضا تبلیغ نمود و مشتری های مخصوص این فضا پیدا کرد و بازاریابی اینترنتی را در سرلوحه کارهای شرکت خود قرار داد. همچنین اگر می خواهید از سایر رقبای خود پیشی بگیرید و برندسازی اینترنتی خود را در سطح گستره ای بشناسانید باید هر چه زودتر دست به کار شوید و طراحی سایت مناسبی برای خود تدارک ببینید. همه شرکت های تجاری در این راه پا گذاشته اند شما نیز نباید از قافله عقب بمانید. مدیریت بهینه و مشتری هدفمند و رقابت با شرکت های دیگر فقط گوشه ای از قابلیت های داشتن طراحی سایت شرکتی است.

برای اینکه بتوانید درآمد کسب و کارتان را افزایش بدهید نیازمند جذب مشتری و از آن مهمتر حفظ آنها هستید. طراحی سایت مناسب که ویژگی های یک سایت خوب را داشته باشد باید بتواند این کار را برای شما انجام بدهد اما به خاطر داشته باشید که طراحی سایت شرکتی برای کسب و کار و بیزنس تان تنها بخشی از تبلیغات کالاها و خدمات و سرویس های شماست چرا که بازاریابی اینترنتی عمل دشواری است که نیاز به برنامه نویسی دقیق به همراه همت و اراده و پشتکاری محکم و صرف هزینه دارد.
با دار بودن یک طراحی سایت حرفه ای شما می توانید سابقه کار و خدمات و فعالیت های خود را در آنجا منتشر کنید و بدون اینکه محدودیت مکان و زمان داشته باشید هر زمانی و در هر مکانی که هستید دست به معرفی اقدامات و توانایی ها و محصولات خودتان بزنید. مسلما یافتن بازارهای ثابت و پایدار اینترنتی و همیچنین افزایش رتبه سایت محتاج طراحی سایت بهینه شده می باشد که بتواند محصول و سایت و فعالیت های شما را در پیش موتورهای جستجو در رتبه بندی خوبی قرار بدهد.
هدفمند شدن طراحی سایت شما بعد از طراحی گرافیک عالی برای سایت، در گرو بهینه سازی سایت و سئوی آن می باشد. استانداردهای بهینه سازی سایت و سئو بایست به صورت دقیقی درباره طراحی وب شما اعمال شود تا سوددهی و نتیجه مناسبی برای شرکت شما حاصل شود. یافتن کلمات کلیدی هدفدار برای سئو اهمیت بسزایی دارد. این کلمه های کلیدی هدفدار و بهینه شده هستند که طراحی سایت شما را در نتایج موتورهای جستجو موفق خواهند کرد و شرکت شما را در جایگاه خوبی قرار خواهند داد پس با توجه به نوع کسب و کارتان بایست کلمه کلیدی مناسب برای طراحی سایت خود انتخاب کنید. این امر به برند سازی اینترنتی شما کمک شایانی می کند.

نمای ظاهری و شکل و صورت طراحی سایت شما نیز باید به گونه ای طراحی شود که بازتابنده فعالیت های شما باشد البته باید تمام توجه خود را بکنید تا این گرافیک سایت و زیباسازی ها در جهت جذب مشتری و رضایت آنها باشد. دارا بودن یک گرافیک حرفه ای و زیبا با توجه به دیتایل آن خواهد توانست اعتماد مشتری ها را به شرکت شما جلب کند در عین حال باید توجه داشته باشید که در کنار گرافیک سایت تمام امکانات را با مدنظر داشتن اهداف سایت تان در قالب مورد نظر بگنجانید.
هدف عمده یک طراحی سایت شرکتی زمانی برآورده خواهد شد که بتواند با کلمات کلیدی و نام شرکت در صفحه اصلی گوگل قرار بگیرد. قرار گیری در صفحه اول و رتبه های بالای گوگل، با طراحی سایت حرفه ای و سئو به منظرو موتور جستجوی گوگل امکان پذیر می باشد. برخی برای اینکه زودتر به مقصود و هدف خود برسند در این راه از قالب ها و طراحی های آماده و کپی شده از سایت های دیگر استفاده می کنند که این کار لطمه جدی به کسب و کار شما خواهد زد طراحی سایت با قالب های آماده هیچ کمکی به شما نمی کند. و آنها را از اهداف شان دور خواهد نمود. اگر شرکتی می خواهد به موفقیت برسد و از سایر رقبای خود یک سر و گردن بالاتر باشد و حرفه ای تر در عرصه تجارت ظاهر شود ناگزیر است که طراحی سایت اختصاصی شرکت خود داشته باشد و با صرف هزینه ای مختصر گام نخست را در جهت دگرگونی شرکت از طریق بازاریابی اینترنتی بردارد.
ویژگی هایی که باید درطراحی سایت شرکتی مدنظر باشد تا موفقیت شرکت شما تضمین شود عبارتند از:

۱- هماهنگ بودن قالب و گرافیک سایت با نوع کسب و کار و فعالیت هایی که توسط شرکت انجام می شود.
۲- ظاهر و نمای طراحی شده برای سایت بایست چشم نواز و کاربر پسند و در عین حال ساده و صمیمی باشد تا بتواند اعتماد مشتری را به خود جلب کند.
۳- قسمتی با عنوان مقالات در طراحی وب منظور شود و در آن به صورت منظم و در زمان های خاصی مطلب و نوشته ای در ارتباط با فعالیت های شرکت آورده شود.
۴- تمام گواهینامه ها یا مجوزهای معتبر کسب شده توسط شرکت از نهادهای خاص خصوصی یا دولتی در قسمتی از سایت به معرض دید کاربران گذاشته شود.
۵- بخشی در جهت شناساندن شرکت معین گردد و داده های کاربردی نظیر، تلفن های تماس، آدرس شرکت، صندوق الکترونیکی و غیره در آنجا گذاشته شود. اگر شماره تلفن ها و آدرس شرکت در تمام صفحات طراحی سایت گنجانده شود حتما تاثیرگذاری بیشتر و دسترسی راحت تری برای مشتری فراهم خواهد شد.
این نکته ها منجر به جلب اعتماد مشتری نسبت به شرکت و کسب و کار شما می شود. اما بازار اینترنتی یک بازار رقابتی گسترده به منظور شرکت هاست و در این بازار شرکت های فعال بسیاری یافت می شوند که سعی دارند به درجه عالی ای از موفقیت دست یابند.

به همین دلیل بایست مواردی را در جهت بهتر شدن و حرفه ای عمل کردن طراحی سایت به خاطر داشته باشید:

۱- در صفحه های سایت تان بک لینک بسازید صفحه ها را به یکدیگر لینک بدهید.
۲- در سایت های پر بازدید و محبوب که مرتبط با کسب و کار فروشگاه ساز شما هستند تبلیغات بدهید.
۳- از تبلیغات کلیدی در گوگل استفاده کنید تا هنگام جستجو، اسم سایت و برند تجاری شرکت شما با شماره تلفن های تماس شرکت در گوگل نشان داده شوند.
۴- از کامنت های تبلیغاتی استفاده کنید برای اینکار می توانید از ایمیل و یا اس ام اس تبلیغاتی بهره بگیرید.
مزیت های طراحی سایت شرکتی را به صورت فهرست وار می توان در موارد زیر خلاصه نمود:

۱- مقرون به صرفه بودن در مقایسه با سایر شیوه های تبلیغاتی
۲- نامحدود بودن تعداد بازدیدکننده ها از کالاها و سرویس های شرکت
۳- زیاد بودن موضوعات تبلیغاتی
۴- عرضه خدمات و فروش کالاها به صورت اینترنتی
۵- نبودن محدودیت زمانی و مکانی برای تبلیغات و فعالیت
۶- آسان بودن کار خرید و یا دریافت خدمات برای مشتری ها
۷- تاثیرگذاری زیاد در کاربران و مشتری ها
۸- معرفی کالاها ( رنگ، نوع، ابعاد، قیمت و…)
۹- ارتباط با مشتری و مشاوره آسان به وی در هر زمان و مکانی
۱۰- دریافت تبلیغات و درآمد زایی از سایت

آدرس بازتاب: http://www.webcando.ir/blog/239-all-about-design-company.html/trackback

ارسال دیدگاه:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *