۱۱ بهمن, ۱۳۹۵

طراحی سایت علمی و پژوهشی

در دانش‌های گوناگون امروزی احتمال دارد کارشناسانی باشند که دوست داشته باشند دستاوردهای علمی به روز خود را در سایتی تخصصی به کاربران و متقاضیان علمی خود ارائه دهند. همین‌طور طرفداران بسیاری نسبت به محتوای علمی در رشته‌های مختلف و پژوهش‌ها و تحقیقات در هر زمینه علمی هم یافت می‌شود. ما با طراحی سایت علمی و پژوهشی می‌توانیم داده‌های مفید علمی و پژوهشی را در اختیار کاربران قرار دهیم؛ و می‌توانیم برای همه سؤالات علمی کاربران و محققان در آن رشته علمی، پاسخی صحیح و مکفی در طراحی سایت علمی و پژوهشی توسط کارشناسان و محققان تدارک ببینیم. می‌توانیم امروزی‌ترین خبرهای علمی و پژوهشی را در اختیار مخاطبان خود قرار دهیم و می‌توانیم با ساختن انجمن و فروم های گفت و گو و تبادل اطلاعات، برای آنها میزگردی مجازی پدید آوریم، تا از نظرات آنها نیز همگان بهره مند شوند.

سایت‌های علمی گونه‌ای از سایت می‌باشند که به صورت آنلاین و یا آفلاین به زمینه‌های علمی در عرصه‌ها و مسئله‌های مختلف می‌پردازند. طراحی سایت برای سازمانهای علمی، طراحی سایت برای اساتید، سایت‌های آموزش رایگان و یا حتی آموزش به‌صورت دریافت مبالغ، آموزش‌های کودکان، آموزش در موضوع کاری خاص، سایت‌های ارائه‌ی مقاله‌های علمی به طور رایگان و مبلغی و غیره از مدل‌های طراحی سایت علمی می‌باشند.

طراحی سایت علمی با مبنا قرار دادن موضوعات متنی و نمایشی، بایست گرافیک خاص خود که دربرگیرنده قابل خواندن بودن محتوا در آن، نشان دادن امکانات بدون شلوغ بودن صفحه‌ها و غیره طراحی گردد.

پزشکان، معلمان، اساتید، مدارس و آموزشگاه‌ها و بقیه اشخاصی که با مقوله آموزش و پژوهش درگیرند می‌توانند با داشتن یک سایت حرفه‌ای و خوب، ارتباط مناسبی با مخاطبین و دانشجویان و سایر محققان داشته باشند.

امکانات طراحی سایت علمی و پژوهشی

امکانات فهرست شده در زیر، گوشه‌ای از امکاناتی ست که به‌وسیله طراحی سایت علمی، قادر هستید در اختیار داشته باشید:

طبقه بندی مقاله‌ها

بایگانی مقاله‌ها در هر رشته علمی

خبرهای علمی روز دنیا

انجمن گفت‌وگوی مجازی

قسمت تحقیقات علمی

نشان دادن کارهای علمی

فروش محصولات و تجهیزات علمی

دریافت نظرات کاربران و استفاده کنندگان از تجهیزات علمی به‌وسیله ایمیل و نظرات

پدید آوردن پنل اس ام اس برای ارتباط با محققان و دانشجویان و اساتید

نکته پراهمیت برای شما در طراحی سایت، بهره برداری و فراهم آوردن کارآیی لازم برای امور علمی است. شما بایست در موتورهای جستجو در عرصه واژه ایی مخصوص در رتبه بالایی قرار بگیرید، که توسط مخاطبان مشاهده شوید. به این دلیل که در حال حاضر جستجو در باره هر موضوعی به‌وسیله موتورهای جستجو نظیر گوگل صورت می‌پذیرد. به عنوان نمونه پس از جستجوی واژه‌های “مقالات علمی” در گوگل، اگر شما در صفحه نخست این فهرست باشید، حتماً دارای بازدید کننده زیادی خواهید بود.

شما اگر می‌خواهید طراحی سایت علمی داشته باشید، به شما توصیه می‌کنیم همه اصل‌های سئو سایت را مرور کنید و یا از شرکت طراحی سایت ما مشاوره بگیرید و بعد شروع به طراحی وب سایت کنید. به این دلیل که در صورت اجرای غیر اصولی طراحی سایت به غیر از دست دادن هزینه‌ای که برای آن صرف کرده‌اید چیزی عایدتان نخواهد شد.

خصوصیات طراحی سایت علمی و پژوهشی

خصوصیت مهم طراحی سایت علمی، شناساندن یک مرکز علمی و تجهیزات علمی‌اش در قالبی زیبا و گرافیکی چشم نواز است.

برای اینکه قادر باشید طراحی سایتی مناسب پدید آورید، بایست نکته‌های مهمی را لحاظ کنید مثلاً:

بهینه سازی سایت و سئو سایت حرفه‌ای

نکته‌های HEO سایت و رعایت اصل‌های آن

رنکینگ بالای صفحه‌های بهینه شده سایت

شیوه‌های حرفه‌ای طراحی سایت

قالب گرافیکی زیبا و انحصاری

از نمونه کارهایی است که باید رعایت کنید تا سایتی انحصاری و جذاب برای امور علمی و شناساندن مقالات و امکانات پدید آورید.

از سایر خصوصیات یک طراحی سایت علمی، امکان ارائه مناسب خدمات علمی به‌وسیله سایت است، به این دلیل که سوددهی در حال حاضر بنیان پراهمیتی در زندگی هر شخصی است و یک محقق و کارشناس می‌تواند به‌وسیله طراحی سایت، به حد قابل قبولی از مقالات علمی به آسانی دنبال کند.

برای دستیابی به همه این خصوصیات، پراهمیت‌ترین موضوع گزینش یک شرکت معتبر طراحی سایت است که نسبت به همه موضوعات مطرح شده آگاهی داشته و پیشینه موفقی در عرصه طراحی سایت داشته باشد.

فقط بایست اصل‌های بهینه سازی سایت و سئو سایت برای موتورهای جستجوگر به همراه طراحی سایت حرفه‌ای لحاظ شود تا مخاطبان زیادی را نسبت به سایت جذب کنند.

پراهمیت‌ترین دلیل که خواهد توانست منجر به موفقیت در طراحی سایت علمی برای یک مرکز علمی یا یک محقق علمی شود، مراعات کردن اصل‌های سئو سایت است. به این دلیل که در این حالت است که خیلی از مخاطبان آثار علمی با جستجوی واژه‌های کلیدی نظیر:

خدمات علمی

مراکز علمی

مقالات علمی

تجهیزات علمی فروشگاه علمی و…

به‌وسیله موتورهای جستجوگر به سوی طراحی سایت شما خواهند آمد و از آن استفاده خواهند کرد. در این صورت شما دارای آمار بازدید زیادی خواهید شد و همینطور این تعداد زیاد ترافیک منجر به بالا رفتن فروش شما نیز خواهد شد.

آدرس بازتاب: http://www.webcando.ir/blog/256-development-research.html/trackback

ارسال دیدگاه:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *