۱۱ بهمن, ۱۳۹۵

گوگل آنالیتیکز چگونه می تواند به بازاریابی محتوای شما کمک کند؟

چگونه با گوگل آنالیتیکز بازاریابی محتوا طراحی سایت را مدیریت کنیم؟

دفعه اولی که وبمستر تولز یا‌‌ همان «گوگل سرچ کنسول» انتشار یافت به سرعت جایگاه خودش را در بین سئو کار‌ها پیدا کرد و رفته رفته توانست رشد کند. یکی از نکته‌های کلیدی رشد آن مربوط به پلت فرمی بود که به کاری لازم در داشبورد جستجوی گوگل آنالیتیکز تبدیل گشت.
تقریبا تمامی اطلاعات واژه‌های کلیدی به خاطر هشدار «ارائه نشده» (not provided) به صورت بلاک درآمدند. این موقع بود که داشبورد درجهت کمک به مدیریت سئو نقش مهمی یافت.

در حالیکه اطلاعات تحلیلی سرچ به منظور مرتبط کردن واژه‌های کلیدی تفکیک شده قابل اطمینان نمی‌باشند، مجال ساخت کمپین‌های بازاریابی محتوا بوسیله جستجوی واژه کلیدی، اهمیت می‌یابد.
در این نوشته ابتدا جستجوی آنالیتیکز را بررسی می‌کنیم و سپس درباره سه برنامه تاکتیکی که در جهت آنالیز اطلاعات جستجوی آنالیتیکز نقش مهمی دارند را ارزیابی خواهیم کرد؛ این سه برنامه قادرند تصمیم گیری‌های بازاریابی محتوا را با محوریت طراحی سایت, سئو و بهینه سازی سایت به پیش ببرند.
بررسی سرچ آنالیتیکز در طراحی سایت

دیپورت سرچ آنالیتیگز Google Analytics نشانگر آن است که یک طراحی سایت در چه مواقعی در نتیجه‌های جستجوی گوگل نمایان می‌شود. داده‌هایی که در این ارتباط حاصل شده را می‌توان با دسته‌ها و طبقه بندی‌هایی نظیر جستار، داده یا نوع دستگاه به صورت فیل‌تر در آورد.

در حالت پیش فرض، گزارش سرچ آنالیتیکز واژه‌های کلیدی مهم را بر پایه تعداد کلیک‌هایی که بر روی طراحی سایت در مدت زمان یک ماهه شده را نشان می‌دهد. این موضوع جالبی است اما بازاریاب‌ها به این امر بسنده نکرده‌اند و مولفه‌های دیگری را هم با آن تلفیق نمودند تا به مقایسه‌هایی دیگری از جمله مقایسه بر پایه داده‌ها برسند.
چند سفارش به منظور فعال سازی زاویه دید علمی داده‌های سرچ آنالیتیکز در طراحی سایت:

همگی داده‌های محتمل را تکمیل کنید از جمله کلیک‌ها، اثرات، CTR، موقعیت و غیره.
فیلترینگ را بر پایه نوع سرچ لحاظ کنید. در حالت پیش فرض بر روی گزینه «web» قرار دارد.
تمامی داده‌های قابل دسترسی را دانلود کنید، چون گوگل ۹۰ روز داده‌های واژه‌های کلیدی را به منظور دارندگان سایت حفظ می‌کند.
ما همواره از فیلترهای گریدوار و فعالیت‌های نظم دهنده و مرتب کننده به منظور زیرگروه‌های ویژه داده‌ها بهره می‌گیریم تا بازاریابی محتوا را مطابق با سئو و بهینه سازی سایت توسعه بدهیم.
روش: اجبار به موفق شدن در زمان گسترش
یکی از الگو‌ها واژه‌های کلیدی می‌باشند که بر پایه اثرات متوسط تا کم، CTR یا نرخ کلیک زیادی را دارا هستند، ولی یک موقعیت متوسط نیز به سوی نتایج پایانی صفحه نخست گوگل یا ابتدای صفحه دوم تمایل دارد.
یک نرخ کلیک خوب، نشانگر آن است که محتوا با فروشگاه ساز و طراحی سایت شما مرتبط می‌باشد و کسانی که واژه کلیدی شما را جستجو می‌کنند به منظور پیدا کردن نتیجه‌های مفید، اصولیتر به سرچ اقدام می‌کنند.
فیلترهای پیشنهادی که ما در سئو و بهینه سازی در موقع کنترل داده‌ها در فرمت جدولی از آن‌ها بهره می‌گیریم بدین شرح هستند:

دست کم پنج جستجوی تاثیرگذار در ماه
نرخ کلیک ۱۰ درصد به بالا، ولی ۲۰ درصد در حالتی که فقط دارای یک کلیک هستید
موقعیت متوسط میان رتبه ۷ تا ۱۲ (نیمه دوم صفحه نخست نتیجه‌های جستجو یا صفحه دوم)
برای اینکه کار بازاریاب‌ها در جهت محتوای سئو شده راحت‌تر شود، نتیجه محتمل آن است که تم و محتوای واژه کلیدی که بتواند در وبلاگ‌ها و مقاله‌ها انتشار یابد معین گردد.
روش عملی:

در دوره ۲۰۱۵ مشخص شد که بیش از ۲۰۰ درصد نتیجه‌های طبیعی گوگل رشد داشته است. این نتیجه‌ها با این آنالیز واژه کلیدی در جهت گسترش محتوا در ارتباط بودند.
روش: در پی تم‌های تازه، مشهور‌تر (ولی رقابت برانگیز) باشید.
به منظور رسیدن به این خواسته در جستجوی مجال‌هایی بودیم که واژه کلیدی در طراحی سایت‌های با رتبه و اثرات بیشتر لحاظ شده باشند ولی تعداد کلیک‌ها در نتیجه‌های جستجو ضعیف‌تر از آنچه فکر می‌کردیم بودند. این امر باعث شد در برخی پیش فرض‌ها تجدید نظر کنیم.
در جستجوی تعداد تاثیرهای بیشتر از ۵۰۰ در ماه باشید.
موقعیت متوسط بالا‌تر از رتبه ۵
نرخ کلیک کمتر از پنج درصد را دنبال کنید
یکی از قضایای پراهمیت در این گونه آنالیز آن است که با اینکه تلاش می‌کنیم تنها به نتیجه‌های صفحه‌های سایت نگاه داشته باشیم، گوگل معمولا رنکینگ‌هایی را نیز بر پایه تصاویر به داده‌ها اختصاص می‌دهد. اینجاست که بررسی دستی نتیجه‌های موتور جستجو نیز اهمیت می‌یابد.
روش عملی :

کاربردی‌ترین سفارش این شیوه، سئو ی برچسب تیترهای HTML، متا توضیحات و موردهای در ارتباط با بازاریابی محتوا می‌باشد.
با اینکه به کارگیری از این سفارش‌ها ایده خیلی مناسبی می‌باشد، اما توجه کنید که برچسب کردن به تنهایی نتیجه‌های مناسب و کاربردی را پدید نمی‌آورد.
بررسی دوباره نتیجه‌های کنونی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که به بازاریابی محتوای سئو طراحی سایت شما کمک می‌کند.
نکته اصلی که باید در طول بازاریابی محتوای سئو سایت با گوگل آنالیتیکز در نظر داشته باشید این است که چندین ماه طول می‌کشد تا این ارزیابی‌ها خودشان را نشان بدهند. در این مرحله صبر بسیار سفارش می‌گردد.
و نکته دیگر اینکه کار‌شناسان سئو بایست اندازه بازدید واژه‌های کلیدی را براساس لندینگ پیج-landing page- جستجو نمایند و ارجاع‌های دو طرفه را بر پایه عملکرد صفحه و هدف‌های مورد نظر آن ارزیابی کنند.

آدرس بازتاب: http://www.webcando.ir/blog/270-google-content-marketing-nalktyz-how-can-you-help.html/trackback

ارسال دیدگاه:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *