۱۱ بهمن, ۱۳۹۵

برای طراحی سایت دانستن کدنویسی لازم است؟

آیا طراحی سایت بدون دانستن کدنویسی ممکن است؟

ممکن است شما از دسته ای از طراحان سایت باشید که نحوه طراحی ظاهری صفحه های وب سایت را بلد هستید و از فتوشاپ نیز جسته و گریخته مطالبی می دانید و کارهایی که به شما پیشنهاد می شود نیز بیشتر در طراحی ظاهری سایت ها باشد اما باز لازم است که شما همانند طراحان حرفه ای مبادرت به آموختن زبان برنامه نویسی طراحی سایت و کدنویسی های همراه آن بکنید؟

برتری های طراحی سایت کدنویسی شده توسط شما

شاید هم شما از جمله افرادی باشید که بر روی کد نویسی سایت ها نیز کار کرده باشید و بتوانید کدها را به راحتی بخوانید و تغییر بدهید و سایت هایی باتوجه به نیازهای خودتان و مشتری هایتان طراحی نمایید. اما باز هم هنگامی که درباره کدنویسی با اشخاص متقاصی صحبت می کنید فکر کنید که آنها زیاد به شنیدن اینگونه موارد علاقه ای نداشته باشند.

البته که دانستن کدنویسی، کار خیلی دشواری می باشد. کدنویسی در برخی از زبان های برنامه نویسی، آسان تر از سایر زبان های می باشد. در برخی از زبان های برنامه نویسی، بایست حرف های نرم افزارهای رایانه ای را بدانید. اصلی ترین بخش کدنویسی، دارا بودن نحوه فکر کردن نسبت به آنها می باشد. شما، نبایست از خودتان به حدی اطمینان داشته باشید که به خودتان بگویید من نمی توانم این زبان یا کدنویسی های آن را فرابگیرم. و از طرفی تجربه نشان می دهد که شما لازم هم نیست برای فراگیری کدنویسی به دنبال کتاب های پیچیده مربوط به این دانش بروید.

نکته هایی برای فراگیری کدنویسی در طراحی سایت

برای اینکه کار شما در این زمینه راخت تر شود به نکته های زیر دقت نمایید.

دانش زبان کامپیوتری، از اچ تی ال ام ساده تا زبان سی پلاس پلاس، نه تنها به فراگیری فناوری های تازه آن، بلکه هماهنگ کردن خودتان با تغییرات آن نیز احتیاج دارد. در اینجا، یک دلیل هست که یادگیری HTML را پایان می دهد. هنگامی که مرورگرها از HTML6 حمایت می نمایند، طراحان و گسترش دهندگان وب سایت، نیز مطلب های تازه ای را فرا خواهند گرفت.

علت های در پایین گفته شده را به منظور پروسه فراگیری کدنویسی، لحاظ کنید:

دارا بودن اعتماد به نفس: طراحان سایتی هستند که به حدی به خودشان باور دارند که تصور می کنند در عرصه دانش خودشان درباره طراحی وب سایت استاد کامل هستند و همه چیز را می دانند و وقتی نیز موضوع تخصصی جدیدی پیش می آید ترسی به خودشان راه نمی دهند و اصلا نگران این موارد جدید نمی شوند و فکر می کنند اگر همان دانسته های قبلی خویش را به کار بندند برای شان کافی است اینها در دراز مدت در کارشان دچار مشکل خواهند شد.

دقت کنید که موضوعات تخصصی، برآمده از این قضیه می باشند که آیا مهارت های کسب و کاری که دارید، با اندازه مبلیغ های دریافتی، هماهنگ می باشد یا نه؟ هنگامی که مسئله ای برطرف می گردد، بایست در واقع مانع های پیش آمده را حل کنید و آنها را پشت سر بگذارید و این کار نیاز به دانستن مهارت های جدید و به روز بودن دارد در واقع اعتماد به نفس شما باید در جهتی باشد که بتوانید هر چیز تازه ای را یاد بگیرید و از آنها برای برطرف کردن مشکلات طراحی سایت پیش آمده استفاده کنید در این صورت است که خواهید توانست به موفقیت مطمئنی دست یابید.

با موانع کدنویسی طراحی سایت رودررو شوید.

حس هیجانی: برخی از کسانی که به کار طراحی سایت و طراحی سایت فروشگاهی مشغول هستند دلباخته فراگیری مهارت های نو و بدیع هستند.

هنگامی که یک طراح با خودش فکر می کند که نمی تواند ، و در کار طراحی وب سایت به مشکل خواهد خورد، آیا مرادش این است که به پایان رساندن طراحی سایت، کاری غیر ممکن می باشد؟ یا بایست زحمت زیادی را متحمل شود و کوشش زیادی را برای اجرایی کردن هدف هایش بردارد؟ هنگامی که یک طراح وب سایت با خودش فکر می کند که من “می خواهم تا این کار را عملی کنم”، آیا او به اندازه کافی خودش را وقف کارش خواهد کرد تا به سر درد بیفتد؟ آیا فناوری می تواند به مناسب ترین شیوه ممکن ، مورد بهره برداری قرار گیرد؟ پس در این مواقع که با خودتان کلنجار می روید تا بفهمید که می توانید یا نه، و در واقع نوعی حس هیجانی را نسبت به طراحی سایت تجربه می کنید به یاد داشته باشید که دانستن مهارت جدید با اعتماد به نفس در کنار هم غوغا می کنند و با سپردن خودتان به این دو می توانید عرصه های جدیدی را در زمینه طراحی سایت به دست آورید و در کار طراحی سایت و فروشگاه ساز موفق تر ظاهر شوید.

کنجکاو و جستجوگر بودن: شما به عنوان کسانی که در حال طراحی سایت هستید و عنوان طراحان سایت بر شما اطلاق می گردد، نبایست از کار طراحی سایت و کدنویسی طراحی سایت ها ترسی به خود راه بدهید، و همچنین نبایست دست از تلاش بردارید و مایوس گردید. شما بایست به منظور بررسی فعالیت های طراحی سایت خود و سئو سایت های تان، با اشخاص ماهر و حرفه ای مشورت کنید و راهنمایی لازم را از آنها بگیرید. حتما ضروری نمی باشد که آنها از فعالیت های طراحی سایت شما اشکالی بگیرند. شما قادرید به نظر همکاران طراحی سایت خودتان، به پوسترهای دانشجویان، از دور نگاهی داشته باشید و در فعالیت های خود از آنها در جهت بهتر شدن کارتان کمک بگیرید و استفاده کنید اما لازم نیست به خواسته ها و تمایلات آنها تن بسپارید شما باید در عین حال که مستقل عمل می کنید از داشته های دیگران نیز برای کارتان استفاده کنید.

تجربه نشان داده که ترس از شکست نمی باشد که طراحان سایت مایوس می نماید بلکه ترس از دست دادن داشته ها می باشد که یاس می آورد. مایوس شدن های بیش از اندازه، احساس عدم لیاقت را در طراحان سایت، بیشتر می نماید. این یاس، هر فردی را می تواند زمین گیر کند اما شما باید با محکم و استقامت خودتان نشان بدهید که می توانید بر این موارد فائق بیاید و بر آنها غلبه کنید.

جسور بودن و محکم بود در کسب و کار، ضد این احساسی گرایی های بر مورد می باشند. پس پیش از اقدام به فعالیت طراحی سایت نخست، در پی یافتن شیوه هایی به منظور غلبه بر مشکلات خودتان باشید تا در طراحی سایت وقتی با مسئله های دشوار و تازه برخورد می کنید کم نیاورید.

آدرس بازتاب: http://www.webcando.ir/blog/273-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d8%af%d8%a7%d9%86%d8%b3%d8%aa%d9%86-%da%a9%d8%af%d9%86%d9%88%db%8c%d8%b3%db%8c-%d9%84%d8%a7%d8%b2%d9%85-%d8%a7.html/trackback

ارسال دیدگاه:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *