۱۱ بهمن, ۱۳۹۵

چگونه برای همه رده های سنی طراحی سایت کنیم؟

چگونه طراحی سایتی برای همه سنین داشته باشیم؟

طراحی سایتی که بتواند همه اقشار مردم و همه استفاده کنندگان از فضای مجازی در همه رده های سنی را به سمت خود جذب کند طراحی سایت موفقی است که توانسته رضایت همه گروه ها را جلب کند. علت پراهمیت بودن طراحی وب سایت و صفحه های آن گستره فراگیری و امکانات گوناگون آن برای برآورده کردن خواسته ها و الزامات ویژه دسته های گوناگون کاربران و مخاطبان سایت می باشد.

در فرآیند سئو سایت عوامل معینی را مطابق با رده های مختلف سنی استفاده کنندگان از سایت، بایست لحاظ کرد. برای نمونه سایتی با موضوع سرگرمی که اختصاص به رده سنی کودکان دارد و برای آنها طراحی گشته، آمار بازدید و ترافیک آن پایین تر از گستره بازدیدکنندگان بزرگسالان خواهد بود. از جمله نمونه هایی که در فرآیند طراحی سایت در این باره بایست لحاظ گردد روانشناسی، قابل دسترسی بودن، توانایی بهره گیری و طراحی رابط کاربری سایت می باشد که با توجه به آنها افراد بیشتری از رده های مختلف سنی مشتاق بازدید از طراحی سایت شما خواهند بود.

استفاده همه رده های سنی از فضای طراحی سایت

امروزه اینترنت به قسمتی بسیار مهم برای همه رده های سنی تبدیل شده است، به صورتی که اکثر این افراد اوقات خود را در پای آن سپری می کنند و بیشتر کارهای خود را از طریق اینترنت و دنیای وب انجام می دهند حتی افرادی که هنوز رابطه خوبی با رایانه و دنیای اینترنت نیز ندارند مجبورند برخی از کارهای روزمره خویش را با آن به سامان برسانند. کسانی که به طراحی سایت ها مشغول هستند بایست بتوانند همه این افراد را در این دنیای گسترده راضی نگه دارند و در طراحی سایت همه رده های سنی (از کسانی که همواره آنلاین هستند یا کودکانی که می خواهند دنیای اینترنت بازی های آنلاین کنند تا افرادی که میانه خوبی با دنیای اینترنت ندارند) را در نظر بگیرند، بیشتر فوکوس طراحان سایت بایست بر روی دسته ویژه ای از افراد باشد که بنا دارند در حوزه کاری آن سایت فعالیت نمایند مسلما با طراحی سایت ها به صورت ویژه و تخصصی افراد بیشتری از نحوه طراحی سایت ها رضایت خواهند داشت.

شناسایی همه رده های سنی طراحی سایت

شناسایی کردن کاربرانی که نسبت به سایت و فروشگاه ساز شما وفادار هستند، شما را در دستیابی به افراد زیادی از بازدیدکنندگان سایت (بهینه سازی سایت قوی) کمک خواهد کرد و هم از فوکوس اشتباه بر روی دسته ای ویژه جلوگیری خواهد کرد.

تا همین سال های گذشته و پیش از همگانی شدن رایانه، کودکان زیر ۱۰ سال از دنیای اینترنت دور بودند و علاقه ای به آن نشان نمی دادند اما در حال حاضر با مهم شدن روزافزون رایانه و دنیای وب در همه عرصه های زندگی روزمره، فراگیری رایانه یک نیاز مهم ارزیابی می گردد و دیگر وسیله ای لوکس شمرده نمی شود. پس در طراحی سایت به منظور کودکان بایست همه اهتمام را برای طراحی رابط کاربری قابل فهم به کار برد و با استفاده از آمیزه تصاویر و انیمیشن و رنگهای شاد و جذاب جنبه آموزشی و سرگرم کنندگی آن را هم حفظ کرد.

رده سنی نوجوانان از کودکان هم به منظور پیشرفت و موفقیت سایت و بهینه سازی سایت فاکتور اثرگذاری می باشند. این رده سنی از نظر مدت زمان آنلاین بودن و فهم درست تر نسبت به دنیای اینترنت و فعالیت در بازی های آنلاین و حضور اجتماعی در شبکه های اجتماعی انتخاب بهتری به منزله طیف بیشتری از بازدیدکنندگان سایت به منظور سئو سایت خواهند بود.

اگر می خواهید در طراحی سایت خود رده های سنی بزرگسالان را هم لحاظ کنید ، به خاطر بهره مندی دانش کافی از علوم رایانه ای و اینترنت در این رده از اشخاص، از گرافیک های زرق و برق دار و یا انیمیشن های زنده خودداری کنید. این رده سنی از اشخاص در گزینش های خود سرعت و کارپسند بودن و بهره گیری از لینک های مستقیم و بهینه سازی سایت و دستیابی به طراحی سایت حرفه ای را اولویت قرار می دهند.

آدرس بازتاب: http://www.webcando.ir/blog/279-%da%86%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d9%87%d9%85%d9%87-%d8%b1%d8%af%d9%87-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b3%d9%86%db%8c-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa-%da%a9.html/trackback

ارسال دیدگاه:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *