۱۱ بهمن, ۱۳۹۵

چگونه یک سایت تاثیر گذار طراحی کنیم؟

اثرگذارترین طراحی سایت

طراحی سایت ها ایده ها، کالاها و سرویس های خود را به کاربران هدف می شناسانند و آن ها را به جانب اجرایی خواسته هایشان هدایت می کنند. هدف طراحی سایت این است که ترکیب بندی و ظاهر زیبایی به منظور سایت مهیا کنند که نه تنها چشم بلکه ذهن را هم به خود جذب کند. به منظور یک طراحی سایت اثر گذار در دنیای اینترنت، بایست موردهایی را رعایت نمود.

چگونه یک سایت تاثیر گذار طراحی کنیم؟
• ایده هایتان را بنویسید
هر ایده ای که در باره طراحی وب سایت ذهنتان خطور می کند را به طور کامل در یک جا یادداشت کنید.
• طرح اولیه چینش طراحی سایت تان را ترسیم نمایید

ترسیم یک طرح اولیه از چینش جایگاه مولفه های سایت ایده خوبی به شما می دهد. عکس، متن، ویدئو یا هر چیز دیگری بایست از نظر بصری در جایگاهی مناسبی قرار بگیرد که چینش درستی را پدید آورد.
• کار تان را با فتوشاپ و در سیستم مشبک آغاز نمایید
طرحی را که ترسیم کرده اید را در آخرین ورژن فتوشاپ اجرایی کنید. به منظور جاگیری درست تصاویر، محتوا، ویدئو ها و بقیه در مکانی که از پیش در ذهن دارید، محیط فتوشاپ را به صورت مشبک (Grid) در آورید. هدف از این کار، تقویت ساختار بخش های مختلف وبسایت است.
• فونت دلخواهتان را برگزینید
در دنیای اینترنت، شکل ظاهری اصلی ترین قضیه می باشد. پس گزینش فونت شایسته سایت تان خلیل مهم می باشد. به منظور پدید اوردن جذبه دیداری اثرگذار، فونت مورد دلخواهتان و مناسب بایست به اندازه کافی درشت و برجسته باشد.
• پس زمینه رنگ مورد دلخواهتان را برگزینید
موقع گزینش رنگ از پالت رنگ فتوشاپ، خواسته های تجاری شرکت دارنده سایت را در نظر بگیرید. گزینش رنگ ها از روی لوگوی شرکت، ایده خیلی خوبی است اما نمی توان همیشه به آن متکی بود.
• از عکس های خوبی بهره بگیرید
عکس ها، ایده ها و افکار شما را انتقال می دهند پس به منظور بیان دیدگاه های تجاری مناسب می باشند.


• چارچوب چینش را به قسمت های گوناگونی تقسیم نمایید
به منظور پدید آوردن یک چارچوب هماهنگ، قسمت های گوناگون طراحی سایت بایست با دقت به هم ربط بیابند. به این منظور، بایست چارچوب کلی سایت به قسمت هایی تقسیم شده و ارزیابی شود که هر قسمت چه اندازه فضا احتیاج دارد.
• به ریزه کاری ها و جزئیات توجه ویژه داشته باشید
• بهره گیری از رزولوشن مناسب در طراحی سایت

طراح سایت به منظور جلوگیری از تار شدن عکس ها، بایست طرحی با رزولوشن مناسب را ارائه دهد.
• طراحی سایت را برای دستگاه های مختلف انجام دهید

در واقع طراحی سایت خود را به گونه ای اجرا کنید که در همه دستگاه ها قابل نمایش باشد و در هر دستگاهی با توجه به شرایط آن دستگاه اجرا گردد. یعنی رسپانسیو باشد.
• ایده های سایر توسعه دهنگان طراحی سایت را بدانید

توسعه دهندگان و برنامه نویسان ذهن خلاقی دارند و آنقدر مهارت دارند که قادر باشند در چینش کلی سایت به شما مشاوره بدهند. ازاین رو بایست از همان مرحله ایده پردازی اولیه، از نظر آن ها باخبر شوید و با آنها در ارتباط باشید و مشاوره بگیرید. ما در طراحی سایت فروشگاهی با شما همراه هستیم.
• چینش طراحی سایت را همیشه چک کنید

موقعی که سایتی به مرحله گسترش داخل می شود، طراح بایست چینش طراحی سایت را زیر نظر داشته باشد تا مشکلی در چینش طراحی شده پدید نیاید و سایت در عمل همان چینش را داشته باشد که به منظور آن طراحی گشته است.

آدرس بازتاب: http://www.webcando.ir/blog/283-%da%86%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%db%8c%da%a9-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d8%aa%d8%a7%d8%ab%db%8c%d8%b1-%da%af%d8%b0%d8%a7%d8%b1-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%da%a9%d9%86%db%8c%d9%85%d8%9f.html/trackback

ارسال دیدگاه:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *