۱۱ بهمن, ۱۳۹۵

نکته های کلیدی برای بالا بردن امنیت طراحی سایت با وردپرس

چگونه امنیت طراحی سایت را در وردپرس بالا ببریم؟

در این نوشته به نکته هایی ساده اما کلیدی اشاره می کنیم که در بالا بردن طراحی سایت وردپرس اهمیت ویژه ای دارند. در ادامه این نوشته سعی می کنیم تا سایت هایی را هم که می توان با وردپرس طراحی کرد را نیز برای تان بنویسیم تا با طراحی سایت در زمینه های مختلف بیشتر آشنا شوید و با رعایت نکته های امنیتی آن به موفقیت های خوبی دست یابید.

اولین نکته: تعویض صفحه ورودی مدیریت وردپرس

همانگونه که دانسته اید صفحه ورودی مدیریت وردپرس به حالت پیش فرض wp-login.php می باشد و این قضیه را هر کسی که با وردپرس کار می کند می داند یکی از شیوه های بالا بردن امنیت وردپرس تعویض نشانی این صفحه می باشد که بهترین روش برای آن استفاده از پلاگین Stealth Login می باشد می توانید از منیع وردپرس دانلود و آن را نصب نمایید بر روی اسم نام پلاگین کلیک نمایید چند پلاگین به منظور این کار است که ما پلاگین Stealth Login Page را توصیه می کنیم.

دومین نکته: وردپرس را همیشه در حال آپدیت نگه دارید

بروزرسانی وردپرس یکی از اصلی ترین قسمت های این سیستم مدیریت محتوای متن باز است. آپدیت های وردپرس دربردارنده رفع خطاهای امنیتی, اشتباهات و اضافه نمودن خصوصیات تازه می باشد به صورتی که بعد از ارائه ورژن تازه وردپرس بسیاری از نویسندگان پوسته ها و پلاگین های وردپرس شروع به آپدیت و عرضه ورژن تازه پلاگین یا قالب تان می نمایند.

سومین نکته: از میزبانی هاست امن بهره بگیرید

از شرکتی میزبانی هاست خود را تهیه کنید که قبلا در موردش تحقیق کرده باشید و از هر لحاظی درباره امنیت سرورهای آن مطمئن شده باشید و ببینید تا کنون هک نشده باشند و هک شدن آنها در چه حدی است و ارزانترین سرور هاست را ملاک انتخاب خود قرار ندهید.

چهارمین نکته: رمزتان را تا می توانید قوی انتخاب کنید

یک رمز عبور خوب و مناسب که دربرگیرنده عددها، حرف ها و کاراکتر های گوناگون می باشد و در عین حال حدس زدن آن کار سختی باشد می تواند امنیت سایت شما را بالا ببرد از کلمات بی معنی دراز استفاده کنید تا هکر ها نتوانند رمز شما را پیدا کنند.

پنجمین نکته: مجال ندهید فردی در مسیر وردپرس شما مطلبی بنویسید

داخل وردپرس لینوکس خودتان بشوید و به منظور مشاهده فهرست مسیرهای باز فرمان زیر را در ترمینال بنویسید:
find . -type d -perm -o=w
همینطور به منظور معلوم کردن اجازه مدیر به فایل‌های امنیتی دو فرمان زیر را نیز بنویسید:
find /your/wordpress/folder/ -type d -exec chmod 755 {} \;
find /your/wordpress/folder/ -type f -exec chmod 644 {} \;

ششمین نکته: هر افزونه و قالبی را به کار نبرید

استفاده از هر افزونه و قالبی مطمئن نیست، کافی می باشد قالب یا افزونه ای را نصب نمایید که دارای کد های خراب باشد ، آن موقع به آسانی شما یک دستیابی کامل به هکر می دهید، بنابراین هیچ وقت از افزونه ها و قالب های غیرمطمئن نه استفاده کنید و نه دانلود کنید هر چند رایگان باشند همه افزونه های مورد احتیاج تان را از سایت رسمی وردپرس بگیرید.

هفتمین نکته: از تلاش برای وارد شدن به مدیریت سایت خودداری نمایید

با نصب پلاگین Limit Login Attempts که با تنظیماتی که مدیر اجرا می کند با وارد نمودن چندین مرتبه اشتباه رمز ورود به مدیریت قفل می گردد اسکریپت هایی هستند که هکر ها به منظور وارد شدن به سیستم از آنها بهره می گیرند عملکرد این اسکریپت ها تکرار نمودن رمز هاست تا دست یافتن به رمز عبور شما می باشد ولی با این پلاگین راه آنها را مسدود می کنید.

هشتمین نکته: از شناسه پیش فرض admin استفاده نکنید

موقعی که وردپرس سایت تان را راه می اندازید به طور پیش فرض وردپرس نام کاربری admin را برای وارد شدن به مدیریت وردپرس توصیه می نماید. هرگز از اسم کاربری admin بهره نبرید و آن را تعویض کنید.

سایت هایی که می توانیم با وردپرس طراحی کنیم

در این نوشته، قصد داریم سایت هایی را معرفی کنیم که می توان آنها را با ورد پرس کار طراحی سایت آنها را سامان داد. بدون اینکه نیازی به فراگیری برنامه نویسی و مهارت خاصی برای طراحی سایت داشته باشید.

اول: وبلاگ یا طراحی سایت شخصی

وردپرس به منزله یک پلتفرم ساده وبلاگ نویسی شروع به کار کرده و به سرعت به یک سی ام اس قوی ارتقا یافته است. اگر قصد دارید یک وبلاگ یا سایت شخصی داشته باشید، طراحی سایت وردپرسی را به کاربگیرید بعد شما مقدار زیادی ابزار مدیریت و گسترش برای وردپرس تان خواهید یافت امکاناتی که وردپرس در اختیارتان می گذارد بینظیر است.

دوم: طراحی سایت کاری

وردپرس ابتدایی ترین شیوه در جهت طراحی سایت حرفه ای کسب و کار می باشد.

سوم: طراحی سایت تجارت الکترونیک

وردپرس سریعتر بدل به شیوه ای در جهت رفتن به جانب راه حل به منظور طراحی سایت های تجارت الکترونیک گشته است.

چهارم: طراحی سایت هیئت مدیره کسب و کار

نمونه سایت های محبوب نظیر مجله اسمشینگ، پروبلاگر و غیره از هیئت مدیره ها به منزله منبع درآمد بهره می برند. وردپرس به آسانی به شما فرصت می دهد یک هیئت مدیره کاری را طراحی نمایید تا جایی که کارفرمایان را قادر می سازد فهرست کار و شغلی که در ان مشغولند را در آنجا بگذارید.

پنجم: طراحی سایت فروشگاهی راهنمای کسب و کار

همانند طراحی سایت برای هیئت مدیره در اینجا نیز لیستی از تقاضاهای کسب و کار در سایت وجود دارد. بعضی از افزونه های کاربردی تر جهت راهنمای کسب و کار وردپرس هستند که شما به آسانی می توانید با آنها سایت های راهنمای کسب و کار به وجود آورید.

ششم: طراحی سایت های پرسش و پاسخ

قصد دارید ورژن رسپانسیو یاهو ، Stack Exchange یا Quora شخصی برای خودتان داشته باشید؟ با وردپرس شما قادرید به آسانی طراحی وب سایت پرسش و پاسخ را به وجود آورید.

هفتم: طراحی سایت سازمان های غیرانتفاعی و سایت های مذهبی

با پلاگین های وردپرس شما قادرید فرم اهدا و جمع آوری پول از طریق کمک های مالی جمع آوری نمایید. وردپرس موضوع های زیادی برای مسجدها و سازمان های غیرانتفاعی در نظر دارد.

هشتم: طراحی سایت نمونه کارها

آیا محتاج به جایی هستید تا نمونه کارهایی کسب و کارتان را در آنجا بگذارید؟ و در واقع دست به طراحی سایت فروشگاهی بزنید و محصولات تان و خدمات تتان را بدین وسیله به فروش برسانید. شما به آسانی قادرید یک پورتفولیو به سایت وردپرس تان با گالری عکس های خیره کننده و اسلاید های زیبا بیفزایید.

نهم: طراحی سایت انجمن های آنلاین

وردپرس می تواند به منزله یک انجمن آنلاین با به کارگیری انجمن بی بی پرس سبک وزن در اختیار شما بگذارد. شما حتی قادر خواهید بود با افزونه هایی نظیر BuddyPress ، ابزارهای اجتماعی به سایت وردپرس تان بیفزایید.

دهم: طراحی سایت های کوپن

از وردپرس در جهت به وجود آوردن یک سایت کوپن بهره بگیرید، وردپرس به شما این فرصت را می دهد تا به آسانی بیفزایید و باطل کردن کوپن را مدیریت نمایید.

یازدهم: طراحی سایت های حراج و مزایده

آیا قصد دارید طراحی سایت مزایده شخصی نظیر ebay در اختیار داشته باشید؟ با وردپرس، شما می توانید یک سایت حراج کاملا کاربردی به وجود بیاورید.

دوازدهم: طراحی سایت سایت چند زبانه

شما قادرید وردپرس را به اکثر زبان ها نصب کنید، و یا حتی همینطور می توانید وب سایت چند زبانه به وجود بیاورید.

سیزدهم: طراحی سایت سایت آموزشی / دانشنامه

آیا قصد دارید یک دانشنامه برای افزودن مدارک و اسناد یا مرکز آموزش نظیر ویکی مقالات داشته باشید؟ وردپرس بهترین انتخاب شما می تواند باشد.

برای مطالعه بیشتر در باره سئو سایت به مطلب اصل های سئو طراحی سایت به وسیله وردپرس هم نگاهی بیندازید.

آدرس بازتاب: http://www.webcando.ir/blog/290-%d9%86%da%a9%d8%aa%d9%87-%d9%87%d8%a7%db%8c-%da%a9%d9%84%db%8c%d8%af%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%a8%d8%a7%d9%84%d8%a7-%d8%a8%d8%b1%d8%af%d9%86-%d8%a7%d9%85%d9%86%db%8c%d8%aa-%d8%b7%d8%b1.html/trackback

ارسال دیدگاه:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *