۱۱ بهمن, ۱۳۹۵

درباره مناسب ترین امکانات گوگل به منظور طراحی سایت

با ابزارهای طراحی سایت گوگل بیشتر آشنا شویم

گوگل ابزارهایی را به منظور طراحی سایت و همچنین گسترش و حفظ آن ارائه نموده است. موتور جستجوی گوگل تقریبا قوی ترین موتورجستجوی موجود است به این خاطر استفاده از ابزارهایی که توسط آن ارائه شده می تواند نقش به سزایی در ارتقا و بهینه کردن طراحی سایت داشته باشد. به نحوی که طراحی سایت با این امکانات قادر خواهد بود به آسانی خودش را در موتورهای جستجو به رتبه های بالاتری برساند و کنترل سودمندی بر روی طراحی سایت داشته باشد. در این نوشته سعی می کنیم برخی از امکانات مفید گوگل را به منظور طراحی سایت معرفی نماییم.

نخستین ابزار: طراح وب گوگل Google Web Designer

طراح وب گوگل ابزار جدید گوگل برای فروشگاه ساز و طراحی سایت و نرم افزار تحت وب با کد نویسی html5 است که به طراحان مجال سایت سازی با توانایی بهره گیری از فایل های مدیا در حد بسیار را می دهد موتورهای جستجو این ابزار را برای شما طراحی کرده اند تا توسط آن به آسانی سایت تان را طراحی کنید.

طراح سایت قادر است با این ابزار در جهت ایجاد گرافیک و انیمشن های خوب با زبانHTML5 بهره ببرد. برای به کارگیری این امکان گوگل لازم نیست طراح سایت دانش برنامه نویسی داشته باشد و قادر است گرافیک دلخواهش را از طریق HTML5 راه اندازی کند و دست آخر کد HTML را به منظور به کارگیری در سایت در اختیار طراح سایت بگذارد. برای استفاده از این امکان می توانید آن را دانلود نمایید و در PC یا لب تاپ تان نصب نمایید.

دومین ابزار: گوگل وبمستر تولز Google Webmaster Tools

گوگل وبمستر تولز ابزاری رایگان اما قدرتمند برای مدیریت بهینه سازی سایت و بررسی آماری فرایند پیشرفت یا پسرفت سایت را در اختیار وبمستران می گذارد. با توجه به اینکه گوگل وبمستر تولز مستقیما از طرف خود گوگل راه اندازی و پشتیبانی شده است اعتبار بسیار زیادی دارد.

به شما سفارش میکنیم که حتما سایت تان را در گوگل وبمستر ثبت نمایید و تغییرات آن را به طور منظم تحت نظر داشته باشید، در موقعیت های بحرانی نظیر افت نابهنگام بازدید سایت و یا حذف سایت شما از نتیجه های گوگل بهترین مرجع برای پیدا کردن مشکل همین وبمستر تولز است.

این امکان در جهت گسترش و حفظ سایت طراحی گشته است در این امکان خیلی از داده های سایت تان مانند جستجوهای صورت گرفته، لینک به سایت، صفحه ها و لینک های اشتباه در اختیار تان قرار می گیرد. امکان تولز وبمستر گوگل یک اکان کاربردی می باشد و توصیه می گردد به منظور حفاظت بهتر از سایت تان آن را فعال نمایید از طریق این امکان شما قادرید از تغییرات و تحولات روزانه سایت تان مطلع باشد و همین که مشکلی برای سایت تان رخ داد در زمان مناسب قبل از همه گیر شدن آن مشکل برطرفش کنید. با این امکان قادرید مطلبهای سایت تان را فچ نمایید تا عنوان مخصوص به سایت شما باشد.

سومین ابزار: برترین های گوکل Google Trends

Google Trends امکانی اصولی در جهت پالایش واژه های کلیدی سایت می باشد با این امکان قادرید واژه هایی را که مخاطبان زیادی از بقیه در عرصه کسب و کارتان در گوگل سرچ کرده اند را بیابید و بیشتر روی این واژه ها در سایت تان وقت بگذارید محتواهای زیاد مربوط به این واژه ها در سایت تان منتشر کنید تا اینکه بازخورد سایت را بالا ببرید در حقیقت این ابزاری برای بهینه سازی سایت شما می باشد.

نحوه کار با Google Trends در طراحی سایت

در هنگام سرچ در برنامه Google Trends شما قادرید چهار متغیر و پارامتر را برگزینید:

جستجوی وب، جستجوی تصویر، جستجوی خبرها، جستجوی کالاها و جستجوی یوتیوب
جهانی و یا کشوری خاص به منزله هدف
از سال ۲۰۰۴ تا به حال، ۷ روز گذشته، ۳۰ روز گذشته، ۹۰ روز گذشته، ۱۲ ماه گذشته و یا انتخاب سالی خاص
تمام دسته بندی ها، هنر و سرگرمی، ماشین و وسایل نقلیه، زیبایی و زیبایی اندام، کتاب و ادبیات، تجارت و صنعت، کامپیوتر و الکترونیک، مالی، غذا و نوشیدنی و یا انتخاب بازی
شما می توانید تا ۵ عبارت جستجو را در یک زمان با هم بسنجید. در ضمن شما قادرید عبارت ها را در یک گروه جا داده و ۵ گروه را هم با هم مقایسه کنید. هر گروه می تواند تا ۲۵ عبارت را در خود جای دهد.

ابزار چهارم: برنامه ریز واژه کلیدی گوگل Google Keyword Planner

ابزار Google Trends تعداد اندکی از واژه های کلیدی مربوط به کسب و کار سایت را معلوم می نماید اما گوگل امکان قوی دیگری به اسم برنامه ریز واژه کلیدی گوگل ارائه کرده که تا حدودی همه واژه های کلید مربوط به عرصه کسب و کار را فهرست می نماید. از طریق این امکان شما قادر خواهید بود در عرصه کسب و کارتان واژه های پر کاربرد ئ پر جستجو را شناسایی نمایید. برای فهرست واژه های کلیدی باید پر اهمیت ترین واژه ها را در آن کسب و کار انتخاب کنید.

ارزیابی تعداد جستجوی واژه های کلیدی در ماه به تشخیص رقابت یک موضوع کمک خیلی زیادی می کند. همچنین با بهره گیری از این ابزار و توجه به نرخ طبیعی CTR ، می توانید قبل از آنکه به صدر نتایج گوگل راه یابید، تخمین بزنید، که چقدر ورودی از گوگل خواهید گرفت.

ابزار google keyword planner با فاصله زمانی دو، سه ماه، میزان جستجوی هر کیورد را به طور دقیق نمایش می دهد و کلمات مرتبط را به شما پیشنهاد می کند.منظور از تعداد جستجو، کلیک نیست.اگر شما کلمه سئو را در گوگل جستجو کنید، و روی هیچ لینکی هم کلیک نکنید، ابزار google keyword planner ، همین یک جستجوی شما را به حساب می آورد و جمع جستجوی کاربرانی که از گوگل استفاده می کنند را به نشان می دهد.

این ابزار برای بهره گیری از Google Adwords راه اندازی شده است. در واقع این ابزار، مرحله سبد خرید استفاده از تبلیغات کلیکی گوگل است.

ابزار پنجم : سرعت صفحه گوگل Google Page Speed

سرعت صفحه گوگل به منظور ارزیابی سرعت سایت طراحی گشته است در حالتی که سایت تان با مشکل سرعت رو به رو است این ابزار به شما گوشزد می کند که سرعت شما پایین است همچنین این امکان در دو تب متمایز اشتباه سرعت سایت را برای موبایل و تبلت خبر می دهد آزمایش به منظور تبلت و موبایل این است که در حالتی که سرعت سایت در این دستگاه ها ۸۰ از ۱۰۰ باشد مورد قبول می باشد.

ابزار ششم : ابزار آزمایش داده ایجاد شده گوگل Google Structured Data Testing Tool

اگر موقع طراحی سایت از اسنیپت های گوگل بهره می برید ابزار آزمایش داده ایجاد شده گوگل برای آزمایش این اسنیپت ها طراحی گشته و هر صفحه از سایت تان را به نحو متمایز گزارش می دهد و در حالتی که اشتباهی باشد آن را گوشزد می کند.

ابزار هفتم: ارسال نشانی اینترنتی گوگل Submit URL – Google

بعد از طراحی سایت به سرعت سایت در گوگل ایندکس نمی گردد بل این روند مدتی با تاخیر انجام می شود برای پایین آوردن مدت ایندکس شدن سایت بعد از طراحی وب سایت گوگل این امکان را طراحی نموده تا شما بتوانید از طریق ان امکان نشانی اینترنتی سایت تان را به گوگل بشناسانید تا سریعتر در موتور جستجوگر گوگل ایندکس گردد.

ابزار هشتم: آنالیز های گوگل Google Analytics

موتور جستجوگر گوگل قوی ترین موتور جستجو است و برای اینکه قادر باشد در این قدرت بماند مناسب ترین امکانات را طراحی نموده و در اختیار مخاطبان قرار داده است این ابزار نیز برای آمار گیری سایت طراحی گشته به این نحو که این ابزار قدرتمند آمار بازدید کنندگان سایت و آمار کاربران آنلاین را گزارش می دهد. این آمارگیر سایت یکی از قوی ترین آمار گیرهای سایت است و اطلاعات کاملی درباره بازدید کنندگان سایت به دست می دهد. برای اطلاعات بیشتر به مطلب گوگل آنالیتیکز چگونه می تواند به بازاریابی محتوای شما کمک کند؟ مراجعه شود.

از عیب های این سیستم می‌توان به نمونه های زیر اشاره نمود:

۱. همه داده های سایت شما در اختیار گوگل قرار می گیرد و این دو ایراد دارد: اگر اشتباهی در طراحی سایت داشته باشید گوگل سریع مطلع می گردد و مورد دوم گوگل هنگامی که داده های تمام سایت‌ها را در اخحتیار دارد پس آنها را برده خودش کرده است.

۲. پایین آمدن سرعت نمایش صفحه هایی که در حال آنالیز می باشند. در صورت قطعی ارتباط با گوگل به صورت موقت بالا آمدن صفحات همراه با خطا خواهد بود. همینطور در برخی موارد، ناهماهنگی با برخی از اسکریپت‌های آمارگیر مستقل مشاهده شده است.

۳. این سیستم هم به طور مجانی و نیز به طور تجاری فعالیت دارد. این موضوع نشان می‌دهد که سیستم رایگان کاستی هایی در مقایسه با نسخه تجاری دارد که قطعاً موارد مهمی می باشند.

امکانات معرفی شده گوگل در بالا مسلما تاثیر زیادی بر روی سئو طراحی سایت فروشگاهی شما خواهد داشت فقط به شرط اینکه بتوانید آگاهانه عمل کنید و شرایط امکانات و موقعیت های فروشگاه خود را بسنجید.

آدرس بازتاب: http://www.webcando.ir/blog/292-%d8%af%d8%b1%d8%a8%d8%a7%d8%b1%d9%87-%d9%85%d9%86%d8%a7%d8%b3%d8%a8-%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%a7%d9%85%da%a9%d8%a7%d9%86%d8%a7%d8%aa-%da%af%d9%88%da%af%d9%84-%d8%a8%d9%87-%d9%85%d9%86%d8%b8.html/trackback

ارسال دیدگاه:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *