۱۱ بهمن, ۱۳۹۵

اطلاعاتی که باید درباره طراحی سایت مقدماتی بدانید

طراحی سایت مقدماتی و پیش بینی شده ای را برای خود بسازید

معمولا واژه مقدماتی برای زمانی استفاده می شود که در ابتدای راهی هستیم و تازه قصد انجام کاری را داریم و برای شروع نیازمند آن هستیم تا مرحله هایی را سپری کنیم، برای شروع این مرحله ها لازم است که از پیش اطلاعاتی در دست داشته باشیم.

طراحی سایت مقدماتی به کاربران کمک می کند تا به آسانی به راه های مختلف طراحی سایت آشنایی پیدا کنند. از طراحی سایت مقدماتی و پیش بینی شده به منزله یک شیوه بهره می گیرند. این شیوه برای کسانی که به طراحی سایت مشغولند شرایطی را فراهم می کند تا روند طراحی را برای مخاطبان خودشان آسان بسازند و از دشواری هایی که متوجه کاربر طراحی سایت را بکاهند.

با طراحی مقدماتی و پیش بینی شده، کار طراحی سایت برای کاربران راحت می شود دلیل آن هم این است که می توانند طراحی سایت را در کنار کارهای دیگر خود انجام دهند و طراحی سایت برای آنها زحمت اضافی نباشد. البته این به آن معنی است که کسانی که طراحی سایت را انجام می دهند بیشترین زحمت را متحمل می شوند تا کاربران به زحمت نیفتند.

علت استفاده از طراحی سایت مقدماتی چیست؟

طراحی سایت مقدماتی برای کاهش نگرانی های کاربران فعلی دنیای وب ایجاد شده است. شما به عنوان کسی که دارای یک فروشگاه ساز هستید و در آنجا محصولات و خدمات خودتان را عرضه می کنید باید روی این موضوع تمرکز کنید که چگونه محصولات طراحی سایت و فروشگاه سازتان را با کارهای روزمره کاربران هماهنگ کنید. کاربران وقت زیادی برای طراحی سایت هایی که با آنها هماهنگ نباشند و به صورت نامناسبی به نظرشان بیاید نمی گذارند. شما بایست طراحی سایت خود را به گونه ای انجام دهید که کاربران بتوانند در کنار کارهای روزمره خودشان، بدون اینکه وقتی از آنها بگیرید، به آنجا هم وقت بگذارند.

طراحی سایت مقدماتی و پیش بینی شده و بارگیری ذهنی- شناختی

کسانی که برنامه نویسی سایت می کنند سالهاست از این استانداردها بهره می گیرند:
خودتان را دوباره تکرار نکنید و سعی کنید همه چیز را ساده طراحی کنید و بسازید، و هنگام آن رسیده است تا راهی را باز کنیم تا کاربران طراحی سایت ما با آنچه که طراحی می کنیم ارتباط بگیرند.

به این نمونه توجه کنید: اگر شما بیشتر از یک بار از بازدیدکنندگان طراحی سایت تان بخواهید که کاری را انجام دهند یعنی شما در حال هدر دادن وقت آنها هستید.

در علم روانشناسی، از بارگیری ذهنی اینگونه تعریف می کنند اندازه تلاش ذهنی که اشخاص برای به یادسپاری اطلاعات در زمان و مکان معینی به خرج می دهند. در طراحی سایت نیز شما باید این مورد روانشناسی را استفاده کنید. هر فردی که در تجربه طراحی سایت کاربری مشارکت می نماید، دارای یک بارگیری ذهنی است. آیا شما همه تلاش خودتان را برای برطرف کردن دشوارهایی که کاربران در حین کار با طراحی سایت شما مواجه می شوند می گذارید سعی می کنید محصولات و خدمات خود را به گونه ای در یاد آنها حک کنید که نیازی به دوباره کاری نباشد و آنها همیشه آن محصول و خدمات شما را به یاد داشته باشند و نیازی به مراجعه دوباره برای یادگیری درباره آن محصولات و خدمات نباشد؟ شما به چه نحوی مزاحمت های کاربران را در مواجه با سایت تان یا طراحی سایت فروشگاهی تان کم می کنید؟ پایین آوردن بار شناختی و ذهنی کاربارن یکی از اصول و استانداردهای ابتدایی و مقدماتی طراحی سایت مقدماتی است به این دلیل که منجر به تجربه لذت بخشی در شما می شود این تجربه خوب از پیش بینی نیاز های کاربران طراحی سایت توسط شما حاصل می شود.

طراحی سایت مقدماتی و ایجاد احساس همدلی

توانایی پیش بینی نیازهای کاربران طراحی سایت مرتبط با همدلی آنها با طراحی سایت یا فروشگاه ساز شماست. شناسایی فرصت های اثرگذار در طراحی سایت نیازمند پیش بینی نیازهای کاربران در استفاده از محصولات و خدمات شماست کاربران شما چگونه با فضای پیشنهادی شما در طراحی سایت انس و صمیمیت و همدلی برقرار می کنند؟ رسیدن به جواب این سوال برای موفقیت شما در طراحی سایت موفق خیلی اثرگذار خواهد بود.

این همدلی برای این صورت می گیرد تا شما بتوانید خلاقانه تر در طراحی سایت ظاهر شوید و نوآوری های بکر و تکرار نشدنی را در طراحی سایت خودتان در اختیار کاربران بگذارید.

فهرست کارهایی که برای آغاز طراحی سایت مقدماتی نیاز دارید

رمز موفقیت در طراحی سایت مقدماتی و آشنایی با قاعده هایی که می توانید رفتار کاربران را پیش بینی کنید، در امر ساده سازی نهفته است. بیشتر از اینکه به تجربه کاربری چشم بدوزید و بعد تصمیم به هدفمند کردن طراحی سایت تان بگیرید، بر روی یک به یک مرحله هایی که می تواند سئو  شود، تمرکز نمایید. فهرست زیر شاید بتواند به شما کمک کند:
برای هر مرحله از طراحی سایت خود موردهای زیر را در نظر بگیرید:
آیا راهی هست تا کارهای کاربران طراحی سایت را ساده کنیم؟
آیا به کاربران اطلاعاتی می دهیم که باعث سردرگمی آنها می شود؟
ایا راهی هست تا از پرسیدن این پرسش ها و انجام برخی کارها در طراحی سایت اجتناب کنیم؟ به فرم های ثبت نام در طراحی سایت فکر کنید.
آیا بر پایه اولویت های سابق طراحی سایت می توان یک وشی را پیدا کرد؟
آیا می توانیم موردهایی را درباره کاربران طراحی سایت بدانیم که از پیش از آنها به دست آورده ایم؟
آیا شیوه ای هست تا ارزش کارآیی کاربر طراحی سایت را افزایش بدهیم؟
چگونه جلوی اشتباهات کاربران را بگیریم و یا کاری کنیم که خطاهای آنها کمتر شود؟
کدام وسیله برای اشتراک گذاری راهکارهای بهینه شده طراحی سایت با وظایف کاربران همخوانی یبیشتری دارد؟ باید راهکارهای متنی بسازیم یا صوتی؟ و یا ویدئویی؟

طراحی سایت مقدماتی: استاندارد تازه طراحی

کاربران فعلی طراحی سایت به شیوه ای بدون دردسر و آسان برای رسیدن به نیازها و خواسته های شان نیاز دارند. همانطور که بازار سعی می کند به طرف ساده گرایی جلو برود، آینده طراحی سایت در دنیای وب نیز به این سو متمایل خواهد شد. اگر شما از قبل طراحی سایت را برای فروشگاه ساز تان آغاز کرده اید، مجال ویژه ای برای گذاشتن این قواعد در طراحی سایت تان دارید این فرصت را مغتنم بشمارید و دست به کار شوید همه چیز طراحی سایت تان را برای استفاده بهتر کاربران ساده کنید و دسترسی و دشواری های کاربران را برطرف نمایید.

آدرس بازتاب: http://www.webcando.ir/blog/323-%d8%a7%d8%b7%d9%84%d8%a7%d8%b9%d8%a7%d8%aa%db%8c-%da%a9%d9%87-%d8%a8%d8%a7%db%8c%d8%af-%d8%af%d8%b1%d8%a8%d8%a7%d8%b1%d9%87-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d9%85%d9%82.html/trackback

ارسال دیدگاه:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *