۱۱ بهمن, ۱۳۹۵

با اصل های توسعه طراحی سایت آشنا شویم

چگونه اصل های طراحی سایت را توسعه بدهیم؟

قواعد طراحی سایت شما را در کارتان ساده، محکم، منظم و متمرکز می کند. اصل ها برای طراحی سایت، برای آموزش هر طراح طراحی سایتی لازم می باشد.

مناسب ترین نکته درباره قواعد طراحی سایت توسعه یافتن آنها است تا به ما کمک کند تا بفهمیم که چه باید بکنیم و نحوه درست طراحی را بشناسیم.

اصل های طراحی سایت را پیش از این که توسعه بدهید، بشناسید

همانند هر کسب و کار دیگری، دنیای طراحی سایت فروشگاهی نیز دارای یک سری قواعد اولیه می باشد که همه طراحان طراحی سایت و دست اندرکاران این عرصه باید از آن تبعیت نمایند.

برخی طراحان طراحی سایت با آموزش، این قواعد را رعایت می نمایند و برخی دیگر با در حین عمل، به آنها می رسند. هیچ شیوه ای به طور کامل خطا نمی باشد، اما با رعایت آنها، شما یک طراح طراحی سایت خوب می شوید.

در اینجا جنبه های گوناگونی از طراحی سایت هستند که البته کنترل کردن این جنبه ها، تنها مورد برای موفقیت در طراحی سایت نمی باشد. اما بدون این کنترل ها نیز رسیدن به موفقیت در یک پروژه طراحی سایت دشوار است.

اصل های طراحی خوب سایت ها کدامند؟

تحقیقات انجام شده نشان می دهد که هیچ قواعدی برای این کار وجود ندارد.

متخصصان و کارشناسان این عرصه هر یک می توانند فهرستی از اصل های طراحی طراحی سایت را بر اساس تجربه های خودشان تهیه کنند. اما باز این فهرست دارای نواقصی خواهد بود و یا اینکه در مواردی با هم متناقض خواهند بود. هر یک از این فهرست های اصل های طراحی سایت، دربردارنده نمونه هایی درباره فاصله و فضای مناسب طراحی سایت یا به کارگیری از کناره های خالی طراحی، تمرکز روی مخاطبان طراحی سایت، تقویت طراحی سایت، ساده سازی طراحی سایت، سودمند کردن طراحی سایت برای کاربران و برحذربودن از افراط در محتوای طراحی سایت می باشد. همه این نمونه ها، فوق العاده و خوب می باشند و در روند طراحی سایت اهمیت دارند.

توسعه قواعد برای کسب برتری در طراحی سایت

ساخت یک وب سایت با مراعات نمودن همه اصل ها، همیشه ایده خوبی نمی باشد. گاهی لازم است که از رعایت کردن دقیق این اصل ها دست بردارید و سعی کنید از تلفیق چند اصل با هم شروع به طراحی کنید تا بتوانید به موفقیت برسید.

ساده گرایی در طراحی سایت

هیچ یک از سری اصل های طراحی سایت یا فروشگاه ساز به این قضیه توجه زیادی ندارند. ولی برای اینکه عملکردهای فنی و تخصصی طراحی برای مخاطبان طراحی سایت قابل درک باشند، این ساده سازی خیلی اهمیت دارد. مثلا در طراحی سایت یا طراحی نرم افزارها می خواهیم حجم اطلاعات را برای کاربران سایت بیشتر کنیم. اما باید توجه کنید که به جایی افزایش حجم اطلاعات باید به کاربران فرصت بدهید تا در طراحی سایت شما شروع به جستجو کنند و محتوایی را می پسندند را پیدا کنند.

حفظ تعادل نکته مهم موفقیت در طراحی سایت است

مناسب ترین روش برای اینکه از توسعه اصل های طراحی سایت نفع به دست بیاورید، حفظ تعادل در کارهاست. نه افراط کنید و نه تفریط. راه وسطی برای کارهای خود در استفاده از اصل های طراحی سایت خود پیدا کنید. در بسیاری از زمانها شما شیوه توسعه اصل های طراحی سایت را خوب درک نمی کنید و از آن عبور می کنید باید کمی تامل کنید و راهی مختص به خودتان بیابید.

فقط این قضیه به درک شما وابسته است که چگونه از این اصل ها به درستی بهره بگیرید. اگر شما در زمینه طراحی سایت تجربه های زیادی دارید پس تمرین کنید تا اصل ها را در جهت تجارب خودتان توسعه بدهید و از آنها در طراحی سایت خود استفاده کنید. ولی اگر هنوز در ابتدای راه طراحی سایت می باشید، این قضیه می تواند برای تان خطرناک باشد.

آدرس بازتاب: http://www.webcando.ir/blog/329-%d8%a8%d8%a7-%d8%a7%d8%b5%d9%84-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%aa%d9%88%d8%b3%d8%b9%d9%87-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d8%a2%d8%b4%d9%86%d8%a7-%d8%b4%d9%88%db%8c%d9%85.html/trackback

ارسال دیدگاه:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *