۱۱ بهمن, ۱۳۹۵

طراحی سایت ساده با کمک طیف رنگ های متنوع

چگونه با کمک ارزش رنگ ها طراحی سایت کنیم؟

در حال حاضر، ما درباره مرحله پیشرفته تری از طراحی سایت ساده و مینیمالیست صحبت می کنیم. در هر پروژه طراحی طراحی سایت، انتخاب رنگ های با غلظت بالا و روشن که در طراحی سایت ها متداول است، انجام نمی پذیرد.

پس در استفاده از این موارد بایست دقت داشته باشید. در طراحی طراحی سایت مینمالیست و ساده خود، از رنگ ها با غلظت کم استفاده کنید. با تغییر این چنینی در طراحی طراحی سایت خود، سبب می شوید که طراحی تان اندکی مدرن تر و متمایز تر از طراحی سایت های دیگر شود. در این مقاله به طراحی سایت هایی نگاه می اندازیم که از این سبک به خوبی استفاده کرده است و به شما یاد می دهد که چگونه از رنگ های با غلطت کم در طراحی طراحی سایت تان استفاده کنید.


رنگ های کم غلظت و یا کم رنگ در طراحی سایت

شما انواع گوناگونی از پالت های رنگ در طراحی سایت های ساده و مینیمالیست دیده اید و گاهی اوقات این رنگ ها مناسب محتوا و هدف طراحی سایت شما نمی باشد.
در این جا است که اهمیت رنگ ها با غلظت کم و یا کم رنگ قادر است فوق العاده به نظر بیاید. از رنگ های با غلظت کم و یا کم رنگ استفاده کنید، و به این ترتیب به اندازه کافی در طراحی سایت خود تفاوت ایجاد می کنید که آن را از بقیه طراحی طراحی سایت ها متمایز شود.

رنگ های با غلظت پایین و یا کم رنگ یعنی چه؟ این رنگ ها به معنی رنگ های پرغلظت و پررنگی می باشند (نظیر نمونه هایی که در رنگ های طراحی رابط های کاربری ساده و مینیمالیستی بود) که با افزودن رنگ سفید، ارزش و سایه های به آن ها، این رنگ ها را روشن تر و کم رنگ تر می سازیم. نتیجه این است که اغلب یک رنگ گستره تر و ساده تر به دست می آید که قادر است برای کار کردن و مطابقت دادن با طراحی طراحی سایت آسان تر باشد.


سایه سفید در طراحی سایت

سایه های سفید، زمانی پدید می آید که شما رنگ سفید را به رنگ های پرغلظتی اضافه می کنید تا آن ها را روشن تر کنید. این رنگ معمولا روشن تر از رنگ اصلی می باشد. سایه های سفید قادر است از رنگ سفید در جهت کاستن غلظت رنگ ها کمک بگیرد.که باعث می شود، رنگ های روشن گردد و زیباتر از نمونه پررنگ و پرغلظت آن رنگ ها، در طراحی سایت دیده شود.

این نمونه در عکس های طراحی سایت خیلی آشکار می شود و در طراحی سایت هایی با طرح های گرافیکی خیلی بهتر عمل می نماید. رنگ های روشن تر معمولا سبب می گردند که سایر مولفه های طراحی سایت نظیر مطلب و عکس ها و غیره که خیلی اهمیت دارند، آشکارتر و شاخص تر ظاهر شوند.

سایه های تیره در طراحی سایت

سایه های تیره، بیشتر مرتبط با به کارگیری از رنگ تیره بر روی رنگ های پرغلظت و پررنگ می باشد. این نمونه سبب می گردد که رنگ تیره تر و در نظر مخاطب طراحی سایت سنگین بیاید. این نمونه قادر است با بهره گیری از رنگ سیاه یا نمونه رنگ اصلی ولی با غلظت زیاد باشد.

پروژه های طراحی سایت فروشگاهی که واقعا تیره می باشند و از رنگ سیاه زیادی بهره می گیرند، بایست نگران خوانا بودن مطالب شان باشند (به این خاطر که به خوبی از این رنگ در طراحی سایت شان بهره نمی گیرند). بسیاری از افراد و طراحان طراحی سایت تصور می کنند که این سایه های تیره حتما بایست با به کارگیری از رنگ سیاه استفاده شوند، ولی همواره در طراحی سایت ها از رنگ سیاه بهره نمی گیرند.

ارزش رنگ در طراحی سایت

ارزش رنگ، به وسیله ترکیب سفید و سیاه با یک رنگ به دست می آید تا آن را جذاب تر نمایش بدهد. بسیاری از رنگ ها بیشتر از این ارزش ها استفاده می کنند و در طراحی سایت کاربرد دارند. این ارزش رنگ ها، خیلی ترکیبی می باشند که دارای جذابیت ویژه ای می باشد، به این خاطر که از گستره رنگ های گوناگونی بهره گرفته شده است. این رنگ ها دارای کیفیت های بیشتری می باشند که در سطح اول گزینش های طراحان طراحی سایت برای طراحی سایت هستند.

سایه سفید در طراحی سایت

این ارزش رنگ ها در هر طراحی سایت استفاده می شود به این خاطر که دارای زمنیه رضایت بخشی از نظر مخاطبان طراحی سایت می باشد.

طراحی سایت SOURCE TREE از یک سبز کم رنگ در طراحی سایت خود بهره گرفته است. این نمونه با دیگر ارزش های رنگ به خوبی آمیخته شده و در طراحی سایت ها استفاده می شود. برتری خوبی که در این رنگ هست آن است که سبب استقبال مخاطبان از طراحی سایت می گردد. این ارزش رنگ ها محیطی را برای جعبه ها و کادرهای کوچک و موارد انیمیشنی و سایر عواملی که به صورت انفرادی در نظر مخاطب پراهمیت نمی آید، مشخص می کند تا بیشتر ظاهر شده و جذابیت ویژه ای بیابد.

در طراحی سایتی یا فروشگاه ساز که از ترکیب آبی تیره و زرد برای خواندن کاربر طراحی سایت ساده استفاده شده است. با وجود کنتراست بالا، موارد دیداری جذابی در آن طراحی سایت قرار می گیرد، به این خاطر که رنگ زرد و آبی در سازگاری بالایی در کنار هم قرار دارند. رنگ هایی که در این مدل طراحی سایت ها استفاده می گردد، سبب می گردد که فوکوس بیشتری بر طراحی سایت گذاشته شود و مخاطبان طراحی سایت را دعوت به عمل و کلیک کردن در همه جای طراحی سایت هدایت نماید. با وب کندو به روز باشید.

آدرس بازتاب: http://www.webcando.ir/blog/333-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d8%b3%d8%a7%d8%af%d9%87-%d8%a8%d8%a7-%da%a9%d9%85%da%a9-%d8%b7%db%8c%d9%81-%d8%b1%d9%86%da%af-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%85%d8%aa%d9%86%d9%88.html/trackback

ارسال دیدگاه:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *