۱۱ بهمن, ۱۳۹۵

از همه لحظه های طراحی سایت خود بهترین بهره را ببرید

چگونه از لحظه های به ظاهر اندک در طراحی سایت خود بهره کافی را ببریم؟

در طول روز چندین مرتبه به موبایل خود نگاه می نمایید؟ مردم به صورت متوسط در روز ۴۶ بار به موبایلشان نگاه می کنند.

هر یک از این نگاه ها، بین طراحی و مخاطب، یک رابط به حساب می آید. این لحظه های به ظاهر کم، بخش پراهمیتی از تجربه مخاطبان است. نحوه تعاملاتی نظیر اعلانات و هشدارها قادر است در محافظت و یا از دست دادن یک مخاطب اثر بگذارد؟ شما باید برای این لحظه های به ظاهر اندک طراحی سایت انجام بدهید چگونه؟ با وب کندو همراه باشید.

چه امری سبب می شود تا یک نرم افزار را بپسندید؟

گوگل به تازگی یک راهکاری را انتشار داده است که دربردارنده شرحی عالی از اهمیت لحظه های به ظاهر اندک است.

” رویایی. متناسب. لازم. این تجربه های مخاطبی، هنگامی که مثلا مشتری های طراحی سایت به ابزارهایی مراجعه می کنند تا نمونه هایی را پیدا کنند و یا بخرند، خیلی انتظار می رود.”

گوگل این مفاهیم را شرح داده و تبدیل به مرحله های کرد تا شما درک بهتری از این قضیه بیابید:

این قضیه با یک راهکار مهم شروع می شود و شما بایست مطلع باشید که این لحظه های به ظاهر اندک بایست چه گونه عمل کنند و به چه دلیلی.
همواره برای مخاطبان طراحی سایت، آنلاین و در دسترس باشید.
مفید و سودمند عمل کنید.
تندتر جواب بدهید.
واکنش ها و نتیجه های کار را ارزیابی کنید.

این مفهوم ها مواردی می باشند که این لحظه های به ظاهر اندک را اجرایی می کنند. راجع به این ارتباطات متداول و نحوه استفاده از آن ها فکر نمایید که این موارد را برایتان بایست نمایان شود:
انیمیشن های قابل لمس و قابل کلیک که به شما می گویند که شما مواردی را به سبد کالا و خرید طراحی سایت فروشگاهی خودتان بیفزایید.
یک ویبره برای اینکه شما موبایل تان را از روی سایلنت بردارید.
یک هشدار تازه که دربردارنده دو کلمه است و با یک تپ قادر هستید به کل مقاله دست یابید.

تلاش کنید در طراحی سایت خود مفید باشید و مفید ظاهر شوید

راحتی و یا ارتباطات، موارد پراهمیتی برای این است که لحظات آنی را مفید سازیم و از آن بهره ببریم. موارد دیگر مربوط به احساسات است.

مخاطبان بایست به وسیله هر یک از این دو مورد با لحظه های آنی، ارتباط خوبی را برقرار کنند. در غیر این حالت از به کارگیری از این لحظه ها چشم پوشی می کنند.

به خاطر داشته باشید که ابن اوقات فقط لحظه های به ظاهر اندکی می باشند. آن ها بایست با این لحظه ها ارتباط پیدا کنند و جذب آن شوند و واکنش هایی را از خود نشان بدهند.

خلاصه کلام این است که همه این موارد به طراحی که در برنامه نویسی یا طراحی سایت شده است، بر می گردد. این قضیه فقط به این صورت استفاده می شود که مخاطب حس نماید که این لحظه های به ظاهر اندک سودمند می باشند و بعد چه اتفاقی رخ خواهد داد. این مخاطبان بایست به وسیله راهکارها و راهنمایی های که در طراحی سایت یا نرم افزار هست، به خواسته اصلی شما و خودشان برسند.

نام تجاری یا نام تجاری کوچک طراحی سایت شما

از هر ابزاری که در طراحی سایت یا یک نرم افزار استفاده می کنید، در این لحظه های به ظاهر اندک اثرگذار است.

این ارتباطات بایست با هویت موارد دیداری، رنگ، فونت و قواعدی برای موارد دیداری، مولفه های طراحی و غیره، مرتبط باشد.. لحظه های به ظاهر اندک احتمال دارد دارای لرزش ها، اعلان ها و فلش هایی باشند. به خاطر داشته باشید که ایده های شما راجع به طراحی برای به کارگیری از لحظه های به ظاهر اندک اجرایی می گردد. نه تنها بایست به این موارد در نمایشگر موبایل تان فکر نمایید، بلکه بایست به طراحی دومی نیز بر روی ساعت موبایل، فوکوس کنید.

اگر این لحظات آنی به صورت سودمندی عملی شود، این موارد برای بهینه سازی سایت موقعیت نام تجاری و یا طراحی سایت شما خیلی اثر دارد و مخاطب را جذب می کند.

قابل خواندن بودن طراحی سایت در همان نگاه نخست

این لحظات به ظاهر اندک بایست در نخستین نگاه قابل خواندن باشند. بایست آن چه را که مخاطبان می خواهند بدون اینکه دشواری در خواندن داشته باشند، به آن برسند.
این قضیه ممکن است کمی راه طراحی را دشوار تر نماید. تلاش نمایید نظیر مرحله هایی که در ادامه بیان می کنیم عمل نمایید:
پیام تان را کوتاه بنویسید.
از افعال مجهول در طراحی سایت بهره نگیرید.
از زبان مخصوصی که سبب شتیاق آن ها به خواندن ادامه مطلب می شود، کمک بگیرید.
از یک مدل فونت با یک سایز متناسب بهره بگیرید.
اگر امکانش را دارید، هنگامی که مخاطب را به سوی هدف اصلی تان هدایت می کنید، نوشته را بزرگ تر برایش نمایش دهید.
از انیمیشن های ساده و صداهای ساده برای جلب توجه در این لحظه های به ظاهر اندک استفاده نمایید.
سعی نمایید که از همه لحظات آنی مخاطب استفاده ننمایید، زیرا دیگر توجهی به شما نمی کند.

در طراحی سایت متفاوت باشید و متفاوت عمل نمایید

بایست قبول نمایید که نرم افزار هایی می باشند که شما همواره با آن ها در ارتباط می باشید و در قبال آن برنامه هایی می باشند که آن ها را نادیده می گیرید.

مخاطبان شما چه می خواهند؟ چگونه محصولی را که می خرند به دست شان می رسانید؟

همان طور که به این سوالات پاسخ می دهید، واقع گرا باشید. هر کاری می کنید بکنید اما به خاطر داشته باشید که هر کار شما بر روی نام تجاری فروشگاه ساز و طراحی سایت شما اثر می گذارد. اگر شما همان کاری را که مشتری می خواهد و ادعا داریدرا به خوبی انجام دهید، مخاطبان خیلی راضی شده و قدردان شما هم خواهند بود. با وب کندو به روز باشید

آدرس بازتاب: http://www.webcando.ir/blog/334-%d8%a7%d8%b2-%d9%87%d9%85%d9%87-%d9%84%d8%ad%d8%b8%d9%87-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d8%ae%d9%88%d8%af-%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%a8.html/trackback

ارسال دیدگاه:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *