۱۱ بهمن, ۱۳۹۵

مزایا و معایب اسکرول های بیش از اندازه در طراحی سایت

اسکرول بیش از اندازه در طراحی سایت چه مزایا و معایبی دارد؟

طراحی سایت های تک صفحه ای، یک ترند عمده طراحی سایت می باشند. به ویژه هنگامی که بایست طراحی سایت تک صفحه ای با حجم مطالب بالا طراحی نماییم، شیوه اسکرول های بیش از اندازه به طراحان طراحی سایت مجال می دهد تا به صورت نامحدود یک صفحه طراحی سایت را دراز نمایند.

این شیوه به منظور طراحی سایت ها و انواع مطالب طراحی سایت ها سودمند است، در حالتی که در سایر طراحی سایت ها احتمال دارد خسته کنننده و بد به نظر آید. نظیر هر شیوه دیگر در طراحی سایت، شما نبایست این کار و این شیوه را تنها به منظور اینکه ترند تازه ای را تست کنید، استفاده کنید؛ این قضیه بایست بخش راهبردی از ساختار طراحی سایت شما باشد.

اسکرول های بیش از اندازه در طراحی سایت یعنی چه؟

پیش از آنکه وارد موضوع مزیت ها و معایب اسکرول بیش از اندازه در طراحی سایت بشویم، بایست مطمئن شویم که به درستی این قضیه را فهمیده ایم. با پیشرفت طراحی سایت های تک صفحه ای، خیلی پراهمیت است که تفاوت میان اسکرول بیش از اندازه و اسکرول هماهنگ در طراحی سایت را معلوم کنیم.

اسکرول هماهنگ در طراحی سایت، یک شیوه معروف طراحی سایت است که عکس پس زمینه و پیش زمینه در سرعت های متفاوتی حرکت می کند تا همه نمونه های نشان داده شوند. این شیوه معمولا در طراحی سایت های تک صفحه ای به کارگرفته می شود و از نمای طراحی سایت هایی که دارای چند صفحه است اقتباس می کند. در حالتی که اسکرول های هماهنگ محدودیت ندارند، بسیاری از طراحان طراحی سایت از آن به منظور پانل های انگشت شماری به کار می برند.

اسکرول های بیش از اندازه در طراحی سایت، شیوه مورد پسند دیگری در مطالب طراحی سایت است که همینطور که مخاطب در طراحی سایت اسکرول می نماید، مطالب زیادی از طراحی سایت را نمایش می دهد. نتیجه این شیوه در طراحی سایت، سیل بیش از اندازه ی از صفحه ها و مطالب طراحی سایت می باشد که با فعالیت مخاطب طراحی سایت، زیادتر می گردد. به نظر نمی آید که این اسکرول های بیش از اندازه، نقطه آخری داشته باشند. نمونه متداول از این گونه اسکرول های بیش از اندازه در طراحی سایت ها شبکه اجتماعی است.

مزیت: حفظ مخاطب در طراحی سایت

اسکرول بیش از اندازه قادر است وسیله ای به منظور طراحان طراحی سایت باشد که قصد دارند مخاطب سایت را مدت زمان زیادی در طراحی سایت نگه دارند. این شیوه به منظور طراحی سایت هایی با فهرست ها و مطالب عملی که هر روز به روزرسانی می شود مناسب است. نظیر طراحی سایت های شبکه اجتماعی.

عیب: از دست دادن داده های موجود در پاورقی طراحی سایت

یکی از عمده ترین نگرانی ها در اسکرول های بیش از اندازه، نبود و حذف داده های پاورقی در این گونه طراحی سایت ها است. طراحان و برنامه نویسان طراحی سایت همواره به مخاطبان طراحی سایت آموخته اند که داده های موجود در پاورقی شامل شماره تماس یا داده های رسانه های اجتماعی، حفظ حریم خصوصی، داده های حق کپی رایت و نظایر اینها، می شود.

پاورقی های ثابت قادر است حل کننده این مسئله باشد. طراحی سایت هایی که از اسکرول های بیش از اندازه در طراحی سایت خود به کار می گیرند، آغاز به کار از این شیوه می نمایند. البته این پاورقی ها را در محلی که در دید مخاطبان طراحی سایت باشد هم می توانید مورد استفاده باشد.

مزیت: این شیوه به منظور تلفن همراه و وسایل لمسی مناسب باشد

اسکرول های بیش از اندازه بیشتر به منظور مخاطبان طراحی سایتی است که از طریق گوشی همراه به طراحی سایت ها راه می یابند. برخلاف طراحی سایت های موجود در دسک تاپ، موبایل ها به منظور اسکرول یافتن ساخته شده اند. مخاطبان طراحی سایت موبایل، انتظار اسکرول ها را در طراحی سایت ها دارند.

عیب: جستجو یابی و لینک گذاری قادر است خیلی طراحی طراحی سایت را شلوغ کند

جستجویابی طراحی سایت به منظور طراحی سایت ها و فروشگاه ساز خیلی ضروری است. اسکرول های بیش از اندازه قادر است این جستجویابی ها را در طراحی سایت، شلوغ و بهم ریخته آشکار کند.
یک راه مناسب برای برطرف کردن این عیب این است که صفحه ها را به گونه ای با شیوه اسکرول بیش از اندازه طراحی نمایید که داده ها به شیوه ی دسته بندی نمایش داده شوند تا از نمای امرتب در طراحی سایت ها خودداری شود.

مزیت: اسکرول بیش از اندازه نمونه های دیداری طراحی سایت

اسکرول های بیش از اندازه در جهت طراحی سایت های دیداری ایجاد شده اند. شما قادرید عکس های زیادی را در این روش در طراحی سایت PINTEREST ببینید.
بیشتر طراحی سایت هایی که از این اسکرول های بیش از اندازه بهره می گیرند ، دارای مطالب دیداری بیشتری می باشند.

عیب: مدیریت آنالیزهای طراحی سایت دشوار می شود

اگر شما می خواهید از تجریه و تحلیل طراحی سایت ها به کارگیری کنید، اسکرول های بیش از اندازه بزرگ ترین درگیری می باشند. برنامه نویسی آنالیز گوگل احتمال ندارد تمام اطلاعاتی که از طراحی سایت نیاز دارید را به منظور تان مهیا کند.

این اسکرول های بیش از اندازه در طراحی سایت، در سئو سایت هم سختی هایی دارد. همواره شیوه ای به منظور مسئله سئو سایت هست، اما بایست در این عرصه خیلی دقت کنید. گوگل راهکار هایی به منظور این برنامه های عملی در WEBMASTERS TOOL KIT پیاده کرده که قادرید در جهت سئو سایت از آنها بهره بگیرید.

مزیت: اسکرول های بیش از اندازه طراحی سایت، جستجو را راحت می کنند

هر مخاطب طراحی سایت می داند که چگونه در طراحی سایت اسکرول کند. خیلی ساده است.

عیب: زمان بارگیری و اختلال در لود طراحی سایت

گاهی اوقات اسکرول های بیش از اندازه در طراحی سایت ها دچار مشکل می شود. قادر است زمان بارگیری را کند کنند. هم چنین نظیر دیگر طراحی های طراحی سایت قادر است بارگیری طراحی سایت را مختل کند.

مزیت: اسکرول بیش از اندازه، خلاقیت طراحان طراحی سایت را بیشتر می کند

این اسکرول های بیش از اندازه در طراحی سایت، درهای خلاقیت را به روی طراحان طراحی سایت می گشاید. طراحان طراحی سایت می توانند به گونه متمایز اطلاعات و محتوا را آشکار کرده و این مطالب طراحی سایت را به گونه عالی در طراحی سایت بگذارند.

عیب: نظیر طراحی سایت تاریخ گذشته و از مد افتاده به نظر می آید

با کمال تاسف، یکی از سختی های اسکرول بیش از اندازه در طراحی سایت این است که خیلی از طراحی سایت ها از این نوع شیوه به کار می برند.

آدرس بازتاب: http://www.webcando.ir/blog/336-%d9%85%d8%b2%d8%a7%db%8c%d8%a7-%d9%88-%d9%85%d8%b9%d8%a7%db%8c%d8%a8-%d8%a7%d8%b3%da%a9%d8%b1%d9%88%d9%84-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a8%db%8c%d8%b4-%d8%a7%d8%b2-%d8%a7%d9%86%d8%af%d8%a7%d8%b2%d9%87.html/trackback

ارسال دیدگاه:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *