۱۱ بهمن, ۱۳۹۵

نحوه انتخاب و ایجاد پس زمینه برای کارهای طراحی سایت

چگونه در کارهایی طراحی سایت از پس زمینه مناسب استفاده کنیم؟

از الگوها گرفته تا ویدئو ها و عکس ها در طراحی سایت، نمونه ها زیادی هست که می توانید به منزله پس زمینه طراحی سایت تان بهره بگیرید. در صورتی که بافت و یا عکسی که به منظور پس زمینه طراحی سایت انتخاب می نمایید، لازم است قسمت اصلی پیامی نمی باشد که به مخاطب انتقال می دهد، ولی می تواند یک اثر خوبی بر مخاطب طراحی سایت بگذارد.

پس زمینه ها می تواند نا محسوس، پررنگ و شاخص، ثابت، متحرک و یا دارای لرزش باشند. امروز ما پیشنهاد و راهکارهایی را به منظور نحوه انتخاب یک پس زمینه اثرگذار در طراحی سایت، با شما به اشتراک می گذاریم.

رنگ یکنواخت در پس زمینه طراحی سایت

یکی از پس زمینه های محبوب و کلاسیک در طراحی سایت و گرافیگ سایت، یک رنگ تک در یک پس زمینه یکنواخت و ثابت است. البته این مورد بر اساس نوع پروژه طراحی سایت و پروژه های پرینتی می تواند به صورت مختلف استفاده شود و حتی می تواند از طیف رنگ های مختلفی در آن استفاده شود. به این دلیل است که این نوع بسیار محبوب شده است.

رنگ های خنثی، انتخاب محبوب تری به منظور رنگ در پس زمینه طراحی سایت است. این انتخاب منطقی در مولفه های پس زمینه طراحی سایت بدون اینکه سبب دشواری در تشخیص میان مولفه ها شود، استفاده شود. بسیاری طراحان طراحی سایت یک نوع رنگ روشن تر و یا پررنگ تر را به منظور پس زمینه انتخاب می کنند و باقی طراحی سایت را ساده می سازند. این نوع ترند در طراحی سایت ساده گرایانه و ساده به چشم می خورد، به این خاطر که افراد به علت بودن رنگ و یا نوع فونت ساده و سایر مولفه ها، اقبال زیادی به منظور بازدید طراحی سایت را دارند.

هنگامی که قضیه استفاده از پس زمینه ها به ویژه در طراحی سایت فروشگاهی مطرح می گردد، دو نوع تفکر هست: سایه زدن به رنگ مشکی و سفید و یا آمیزه ای از رنگ های کنتراستی گوناگون. بر پایه نوع پروژه طراحی سایت، این سایه زدن ها می تواند مورد استفاده قرار گیرد، اما بهره گیری از رنگ سفید و مشکی معمولا روش ساده ای در طراحی سایت است. به این نکته هم بایست دقت داشت که پس زمینه ها در طراحی سایت قدیمی و از مد افتاده اند، ولی در کنار این قضیه به نظر می رسد که مجددا به دنیای طراحی سایت برگشته است.

نمونه های ثابت در پس زمینه طراحی سایت

نوع دیگر پس زمینه در طراحی سایت ها، کمک از الگوهای ثابت به منظور ایجاد بافت در پس زمینه طراحی سایت است. این قضیه با بهره گیری از رنگ، شکل های ساده و خط ها مورد استفاده قرار می گیرد.

این الگوها و یا بافت های کوچک قادرند خصویت سه بعدی را به طراحی سایت شما بدهند. این نوع الگوها که خیلی هم در چشم نیستند، سبب می گردد تا سایر مولفه های طراحی سایت در پس زمینه بیشتر مورد توجه و فوکوس قرار گیرد.

الگوهای بزرگ و شاخص در پس زمینه طراحی سایت

الگوهای بزرگ مخصوصا نمونه های که دارای رنگ ها غلیظ هستند، می تواند یکی از نمونه ها قابل توجهی باشند که می توانید در پس زمینه طراحی سایت تان استفاده کنید. البته این مورد، یکی از انتخابهای سخت در پس زمینه طراحی سایت است.

بسیاری از طراحان طراحی سایت و فروشگاه ساز که الگوهای پررنگ و بزرگ را در پس زمینه طراحی سایت انتخاب می نمایند، مولفه های اصلی را در محل ویژه ای که در ارتباط با سایر مولفه هاست می گذارند تا ثابت مانده و پس زمینه طراحی سایت را کامل کند. این پس زمینه با جعبه های رنگی دارای محتوای طراحی سایت و سایر مولفه های سایت پر است.

استفاده از عکس ها و ویدئو در پس زمینه طراحی سایت

یک عکس بیش از هزاران واژه در طراحی سایت می ارزد. این ایده در استفاده از ویدئو و عکس در پس زمینه طراحی سایت نیز درست است. پس زمینه های عکسی می تواند هنگامی که پیامی را می خواهد به مخاطب انتقال دهد، اثرگذارتر ظاهر شود.

عکس ها و ویدئوهای پس زمینه به طور غیر قابل باوری محبوب می باشند. این نوع از پس زمینه ها خیلی زیبا بوده و خیلی از مخاطبان طراحی سایت قادرند فرق بین پس زمینه و پیش زمینه را تشخیص دهند، چون هنگامی که این نمونه ها در پس زمینه طراحی سایت استفاده می شود، بسیار با هم تلفیق می شوند و به دشواری از هم قابل تشخیص هستند.

این روش همواره به منظور استفاده در طراحی سایت راحت نمی باشد. عکس ها بایست بسیار درخشان ظاهر شوند. عکس ها بایستی دربردارنده فضای آزادی به منظور سایر مولفه های طراحی سایت نظیر محتوا و یا دکمه هم باشند. هنگامی که این تکنیک در طراحی سایت های واکنشی بهره می گیرند، بایست این پس زمینه و پیش زمینه ها به خوبی با هم هماهنگ باشند.

برتری عمده یک پس زمینه عکسی ارتباط آن با هدف طراحی سایت است. مخاطبان طراحی سایت دوست دارند عکس ها را ببینید. یک نوع عکس در پس زمینه طراحی سایت استفاده کنید که هدف و مراد طراحی سایت را که روی آن کار می نمایید به مخاطب سایت انتقال دهد و از صورت های انسانی در عکس ها استفاده کنید تا افراد زیادی را جذب طراحی سایت خود نمایید.

طرح ها و نقاشی ها در پس زمینه طراحی سایت

نظیر پس زمینه های عکسی و ویدئویی در طراحی سایت، طرح ها و نقاشی ها یک تجربه بصری فوق العاده ای را به منظور مخاطب طراحی سایت مهیا می نماید. پس زمینه های نقاشی اغلب به نظر می رسد که با پیش زمینه ادغام شده است، اما می تواند به صورت مجزا هم در طراحی سایت دیده شود.

این برتری زیبا راجع به بهره گیری از نقاشی در پس زمینه طراحی سایت، به خوبی از نظر دیداری، ویژه هر پروژه و یا ویژه هر سایت رسم شده است. طراحان طراحی سایتی که از این طرح ها و نقاشی ها در پس زمینه سایت استفاده می کنند، طراحی سایت خاصی را ایجاد می نمایند. از این رو، هیچ دغدغه ای نمی باشد که پروژه های طراحی سایت دیگری، از این نوع عکس ها و یا الگوهای شبیه به هم با پس زمینه طراحی سایت تان استفاده کنند.

طراحی سایت بدون پس زمینه

در برخی از پروژه های طراحی سایت، هیچ گونه پس زمینه ای دیده نمی گردد. تنها چیزی که دیده می گردد فضای خالی و سفید است.

این مورد در صورتی که طراحی های ساده گرایانه رواج یافته اند، بسیار محبوب شده است. نبود پس زمینه در طراحی سایت و وجود یک عامل ساده در طراحی سایت می تواند یک جلوه بصری حیرت انگیزی را خلق کند. با وب کندو به روز باشید.

آدرس بازتاب: http://www.webcando.ir/blog/337-%d9%86%d8%ad%d9%88%d9%87-%d8%a7%d9%86%d8%aa%d8%ae%d8%a7%d8%a8-%d9%88-%d8%a7%db%8c%d8%ac%d8%a7%d8%af-%d9%be%d8%b3-%d8%b2%d9%85%db%8c%d9%86%d9%87-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%da%a9%d8%a7%d8%b1%d9%87.html/trackback

ارسال دیدگاه:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *