۱۱ بهمن, ۱۳۹۵

طراحی آیکون های طراحی سایت

چگونه آیکون های سایت خود را طراحی کنیم؟

این روزها، بسیاری از طراحان طراحی سایت به طراحی نرم افزار ها توجه می نمایند. یکی از کوچک ترین ویژگی های هر نرم افزار، استفاده از آیکون ها برای نمایش در نمایشگر هر موبایل و یا در فروشگاه ساز نرم افزار ها است. طراحی یک آیکون عالی، معنای بیشتری از گذاشتن یک لوگو در یک جعبه است. شما احتیاج به نمونه هایی دارید که در برابر آیکون نرم افزار های موجود، عرض اندام کند.

یک آیکون خوب می تواند در نمونه های مختلفی استفاده گردد- برای نرم افزار ها، رسانه های اجتماعی و حتی در کار های پرینتی کوچک و یا تجارت کارت ها. همه این نمونه ها احتیاج به کمی طراحی و برنامه ریزی دارد.

۱٫آیکون های طراحی سایت را برای خوانده شدن ساده سازید

آیکون ها بایست به آسانی خوانده شوند. قابل خواندن بودن دیداری کلید اصلی است.

طراحی آیکون بایست دربردارنده یک مولفه دیداری باشد که قابل شناسایی باشد. برای مثال به آیکون های دسک تاپ تان نگاهی کنید. شما می دانید که محل هر چیزی کجا ست، به این خاطر که از آیکون های دارای طراحی ساده ای بهره گرفته اید.

هنگامی که بحث قابل خواندن بودن دیداری می شود، نام تجاری سازی یکی از بخش های اهمیت این گونه طراحی می شود. نام های تجاری بزرگ فروشگاه ساز ها اغلب دارای آیکون هایی هستند که بخش از لوگو و یا یک عکس است. مخاطبان همواره این آیکون ها را در هر سایز ای شناسایی می نمایند. این گونه نمونه ها برای نام تجاری های تازه سخت است، از این رو طراحان تمایل دارند که برای عکس سئو شده  آیکون نرم افزار خود، شیوه های دیگری را تست نمایند.

۲٫به آیکون توجه نمایید نه عکس

آیکون به معنای عکس در یک جعبه نیست. یک آیکون می تواند دربردارنده عکس باشد، اما بایست همراه محتوا، علامت لوگو و یا ترکیبی از مولفه ها باشد تا آن را نشان دهد.

این نمونه ها بایست به شدت قابل شناسایی باشند. خیلی از لوگو ها قطعا دربردارنده عکس ها نمی شوند، بلکه بیان گر یک ایده هستند. عکسها در سایز کوچک نمی تواند قابل دیدن باشند.

۳٫ از واژه ها دوری نمایید

چیزی که در ارتباط با آیکون ها مشاهده نمی نمایید، استفاده از واژه ها است. در این آیکون ها محیط کافی برای خواندن و فهمیدن نیست.

از مطالب در آیکون ها اجتناب نمایید، مگر اینکه بخشی از لوگوتان باشد. حتی این محتوا لوگو ها بایست خیلی تحت نظارت قرار بگیرند.

آیکون ها بایست به گونه ای طراحی شوند که حتی بدون واژه ها قابل شناسایی باشند. اکثر آیکون های موجود دارای یک خط شرح های محتوای در زیر جعبه آیکون واقعی است.

۴٫استفاده از رنگ های با طراوت در آیکون طراحی سایت

قصد دارید آیکون تان در طراحی سایت فروشگاهی برجسته و ماندگار باشد؟ از رنگ های غلیظ استفاده نمایید. این چنین رنگ ها سبب می شود که نرم افزار مورد نظر، برجسته تر از سایر آیکون های موجود باشد و نظر مخاطبان را به خود جلب می نماید. بایست از رنگ هایی که سایر نرم افزار ها استفاده می نمایند، اجتناب نمایید، نظیر رنگ آبی.

اگر لوگویتان دارای رنگ آبی است قادر هستید در قرار دادن آیکون ها از رنگ دیگری همراه رنگ آبی استفاده نمایید تا اثرگذاری بالایی داشته باشد. قادر هستید از رنگ های تازه ای نظیر سبز لیمویی و یا از رنگ فصلی نظیر نارنجی در پاییز و یا صورتی روشن در بهار، استفاده نمایید.

۵٫استفاده از یک سمبل و یا نماد و یا لوگو ساده در طراحی آیکون سایت

شما احتمالا برای نام تجاری خود دارای لوگو هستید، اما هنگامی که بحث طراحی آیکون ها می شود، استفاده از یک سمبل خیلی اهمیت است. یک سمبل یا نماد می تواند یک گرافیک ساده و یا بخشی از یک لوگو یا عکس باشد.

این مورد بایست در خاطر مخاطبان بماند. اکثر نام تجاریها از سمبل های آیکونی در نام تجاری و لوگو خود استفاده می نمایند تا ارتباط کاملی را میان آیکون های کوچک و طراحی نرم افزار ها وجود داشته باشد.

۶٫ میزان و مقیاس را فراموش ننمایید

در حالی که خیلی از ما به آیکون ها به منزله مولفه ها کوچک در موبایل خود و یا دسک تاپ خود نگاه می کنیم، ولی همه آیکون ها در سایز کوچک نیستند، این آیکون ها بایست به شیوه ای طراحی شوند که در سایز خوبی باشند.

چون آیکون های کوچک در نمایشگر های گوناگون می تواند تغییر یابد، به سایز بزرگ در طراحی آیکون توجه نمایید و سپس سایز آن را کم کنید.

۷٫ استفاده از یک فرمت برداری در طراحی آیکون سایت

هنگامی که بحث سایز و مقیاس آیکون ها می شود، فرمت آیکون هم بایست خیلی دقت کنید. یک آیکون احتیاج دارد تا فرمت برداری داشته باشد.

عکسها می تواند در ایجاد تغییرات آیکون ها در ادستگاه های گوناگون خیلی یاری نماید، به این خاطر که واقعیت این است که شما به ورژن های متعددی از یک آیکون در سایز های مختلف برای کار های طراحی احتیاج دارید. برتری این بردارها، انعطاف پذیری آن است.

۸٫به طراحی خارجی جعبه آیکون سایت هم توجه نمایید

آیکون های بسیاری هستند که از یک رنگ پس زمینه تک با یک آیکون سفید، طراحی ساده و سایه ها استفاده کرده اند. در حالی که این ترندها می تواند خیلی جالب باشد، در درون جعبه آیکون ها، گرفتار این نمونه ها نشوید. در طراحی آیکون خود متفاوت عمل نمایید.

اگر اشخاص دیگر از مربع ها در طراحی آیکون خود استفاده کردند، شما به دایره ای شکل بودن آیکون توجه نمایید. یک بافت را به پس زمینه اضافه نمایید که با رنگ یکنواخت خود، برجسته هم دیده شود. به این توجه ننمایید که نظیر دیگر اشخاص بایست آیکون خود را خیلی طراحی و تزئین نمایید.

۹٫به تک رنگ بودن طراحی آیکون خود توجه نمایید

این گونه یک ترفند برای طراحان است که مدت ها است برای طراحی ها در مقیاس کوچک استفاده می نمایند. اگر یک آیکون با و یا بدون رنگ دارای پیام یکسانی است، حتما در این مورد می تواند کارساز شود. اگر آیکون شما برای خوانده شدن به رنگ احتیاج داشته باشد، از این مورد و پیشنهاد صرفه نظر نمایید.

۱۰٫ به مربعی شکل بودن طراحی آیکون هم توجه نمایید

آیکون شما و هر چیز دیگر که در این جعبه مربعی شکل هست بایست با وضعیت مربعی آن هم خوانی داشته باشد. این موضوع به این معنی نیست که طراحی و یا عکس دقیقا به شکل مربعی باشد، بلکه نسبت اندازه ها در هر آیکون بایست دارای ارتفاع و عرض مطابق با شکل آیکون باشد.

بنابراین، اگر دارای نمادی هستید که عمودی و یا افقی است، به راهی احتیاج دارید تا همه محیط آن را پر نمایید تا در پس زمینه دسک تاپ و یا موبایل ناپیدا نشود. در نمونه ها دایره ای شکل هم بایست همین نمونه ها صدق نماید. با طراحی سایت وب کندو به روز باشید.

آدرس بازتاب: http://www.webcando.ir/blog/345-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%a2%db%8c%da%a9%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa.html/trackback

ارسال دیدگاه:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *