۱۱ بهمن, ۱۳۹۵

همه چیز درباره مواد طراحی سایت گوگل

چگونه از مواد طراحی گوگل برای طراحی سایت خود استفاده کنیم؟

شما احتمالا راجع به الگوی طراحی سایت در مواد طراحی گوگل نمونه های را دیده اید. این مفهوم خیلی تازه است؛ این مورد یک منبع مهم در گوگل به حساب می آید.

مواد طراحی گوگل بیشتر از یک ایده است؛ این مورد سبب می شود تا طراحان طراحی سایت راجع به طراحی سایت و یا نرم افزاری که انجام می دهند، مجددا توجه نمایند. زمان های بسیاری است که طراحی سایت ها از طراحی هماهنگ با الگوهای مواد طراحی از Google استفاده می نمایند. پس خیلی سودمند است تا راجع به آن حرف بزنیم.

الگوهای طراحی سایت مواد طراحی گوگل چیست؟

Material Design گوگل، یک زبان دیداری است که به وسیله تیم طراحی سایت در گوگل ساخته شده است و به طراحان سایت یاری می نماید تا طراحی سایت ها و نرم افزار هایی بسازند که قابل استفاده و در دسترس، و سودمند باشند. همه این نمونه ها از پرونده ها و مدارکی بهره می گیرد که به صورت زنده در Google Design قابل دسترسی است. این نمونه ها به صورت مکرر با فناوری های روز هماهنگ می شوند.

الگوهای طراحی سایت مواد طراحی، بر پایه هدف و اصل هایی بنا شده است.

اهداف الگوهای طراحی سایت مواد طراحی

ساخت یک زبان دیداری که اصل های طراحی سایت خوب را با نوآوری و فناوری و علم، همراه می نماید.

بسط یک سیستم که تجربه یکسانی را در سیستم عامل و دستگاه ها با سایز مختلف را آماده می سازد. فرمان های موجود در موبایل یکسان و به صورت بنیادی هستند، اما لمس، صدا، ماوس و کیبورد آن ها خیلی مختلف است.

اصل های الگوهای طراحی سایت مواد طراحی

نمونه ها دیداری در طراحی سایت ها بایست از واقعیت الهام گرفته شده باشند.

تئوری طراحی سایت پایه بایست در نمونه های دیداری مراعات شود: مدل فونت، شبکه ها، میزان و مقیاس، رنگ و عکسها.

اجزای و یا عملکردهای متحرک که نبایست در تجربه مخاطبان طراحی سایت مشکلی ایجاد نمایند و بایست ارتباطات سودمندی را با مخاطبان سایت فراهم آورد.

مولفه ها و راهکارهای الگوهای طراحی سایت مواد طراحی خیلی زیاد هستند. این نمونه ها احتمال دارد به طریق ها و روش های متفاوتی اجرا شوند. گوگل هم دارای یک مجموعه قواعدی برای نحوه ساخت انیمیشن، سبک، طرح بندی، اجزا، الگو در طراحی سایت است.

تئوری راهکاری الگوهای طراحی سایت مواد طراحی، بر پایه واقعیت ها بنا شده اند.

رنگ و تایپوگرافی

مواد طراحی، از رنگ هایی که کمی مشابه طراحی ساده طراحی سایت ها هستند، استفاده می نماید. این رنگ ها روشن و شاخص هستند. تایپوگرافی الگوهای طراحی سایت مواد طراحی هم از تایپوگرافی طراحی ساده طراحی سایت نظیر SAN SEIF استفاده می نماید.

بر پایه مستندات، الگوهای طراحی سایت مواد طراحی، از رنگ های پی در پی استفاده می نماید که در یک پس زمینه رنگی با غلطت اندک قرار دارد. این نمونه ها از معماری عصر حاضر، علامت جاده ها، پیاده رو ها و غیره استفاده می نماید. تاکید روی سایه های برجسته و های لایت ها هم جزو نمونه ها کلیدی این الگوهای طراحی سایت هستند. از رنگ های با طراوت و متفاوت با سایر طراحی سایت ها استفاده نمایید.”

برتری دیگر استفاده از این مفاهیم، کنتراست رنگ ها هم است. گوگل یک سری رنگ های را با نمونه های قابل دانلود، ارائه می دارد.

رنگ و تایپوگرافی در این گونه الگوی طراحی سایت، در نمونه ها بنیادی و پایه قرار دارد، به صورتی که طراحان طراحی سایت هرگز این نمونه ها را فراموش نمی نمایند.

طرح بندی و طراحی مولفه های طراحی سایت

طرح بندی های پایه و چارچوب الگوهای طراحی سایت مواد طراحی از نمونه ها پرینتی الهام گرفته است. طراحان طراحی سایت در این الگو تشویق می شوند تا از شبکه پایه و چارچوب های ریاضی برای محل جاگیری مولفه ها طراحی سایت ساخته و استفاده نمایند.

طرح بندی مولفه ها طراحی سایت سپس در ناحیه های گذاشته می شوند که گوگل برای برقراری ارتباطات بهتر با مخاطبان طراحی سایت پیشنهاد می نماید.

هر کدام از این نمونه ها برای طراحی سایت هایی که در اندروید اجرا می شود هم صدق می نماید.

مشکلی که در این جا هست این است که این طراحی ها در اندروید ها بیشتر کاربرد دارد و اشخاصی که دارای سیستم IOS هستند نمی توانند زیاد از آن استفاده کنند.

مولفه های رایج در طراحی سایت

هر مولفه در الگوهای طراحی سایت مواد طراحی، با جزئیات توضیح داده شده است. از چگونگی ساخت مولفه ها طراحی سایت تا جایی که حتما در نمایشگر طراحی سایت نمایان شوند، خیلی سخت است تا این نمونه ها را در ذهن خود تصور کنیم. در لیست زیر ۱۹ مورد هست که بایست در طراحی سایت به آنها توجه کنید:

صفحه های پایینی
دکمه ها
کادرها
CHIPS
دیالوگ ها
تقسیم نماینده ها
شبکه ها
فهرست ها
کترل فهرست ها
منوها
گزینشگرها
پیش روی و فعالیت
اسلایدرها
موارد استفاده طراحی سایت
زیر فصل ها
گزینه های تعویض
تب ها
بخش های محتوای
ابزارهای راهنمایی

اگر طراحان طراحی سایت از ظاهر این اجزای ذکر شده استقبال نمایند، می توانند ADOBE PHOTOSHOP از IIILUSTRATOR را که دربردارنده همه مولفه ها و آیکون های سیستم اندروید هستند را دانلود نمایند.. برچسب های صفحات الگوهای طراحی سایت مواد طراحی، با سبک هایی کامل می شود که با شبکه طراحی سایت مطابقت دارد.

کاربردی بودن و ارتباطات طراحی سایت

مستندات مواد طراحی، چشمان ما را رو به الگوهای طراحی سایتی می گشاید که دارای مخاطب پسندی زیاد و قابلیت ارتباطات برای مخاطبان طراحی سایت است. در حالی که شاید خیلی از این نمونه ها از دید طراحان طراحی سایت نمونه های پایه و ساده ای باشند، اما برخی از نمونه ها نظیر مخاطب پسند بودن و ارتباطات با طراحی سایت، احتیاج به نظر بسیاری دارند.

همه این ابزارها در کنار اینکه طراحی مولفه های سایت را به نظر فوق العاده اشکار می نماید، سبب می شود تا مخاطبان طراحی سایت و فروشگاه ساز هم از آن استفاده کنند.

امکان استفاده و دسترسی ساده به طراحی سایت هم یک مسئله واقعی و پراهمیت است و چیزی است که مستندات مواد طراحی در الگوهای سایت خود شرح داده است و گزینه های مختلف و سودمندی را برای آن ارائه می دهد. کنتراست بالا، با نمایشگر بزرگ و قابل مشاهده و همراه کنترل صدا و حتی ترکیبی از این مولفه ها، سبب می شود تا بر محبوبیت این ابزار نزد مخاطبان و طراحان طراحی سایت اضافه شود. با وب کندو به روز باشید.

آدرس بازتاب: http://www.webcando.ir/blog/346-%d9%87%d9%85%d9%87-%da%86%db%8c%d8%b2-%d8%af%d8%b1%d8%a8%d8%a7%d8%b1%d9%87-%d9%85%d9%88%d8%a7%d8%af-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa-%da%af%d9%88%da%af%d9%84.html/trackback

ارسال دیدگاه:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *