۱۱ بهمن, ۱۳۹۵

ایجاد موارد چاپی در طراحی سایت

طراحان چه مواردی را برای طراحی نمونه های پرینتی پیشنهاد می نمایند؟

یکی از کارهای دشواری که بایست به منزله یک طراح سایت اجرا دهید، فراهم نمودن کار طراحی پرینتی است. نه تنها این کار طراحی دربردارنده صفحه های گوناگون هستند، بلکه نمونه هایی در این طراحی هست که در هیچ کار طراحی دیگری پیدا نمی شود و این طراحی دارای قواعد و اصل های ویژه خود است.

واژه ها اساسی

پیش از این که کار طراحی سایت خود را شروع نمایید، بایست با قواعد و اصل های این طراحی آشنا شوید:

جلد: همه صفحه های یک کتاب در قالب بک پوشش شاخص و قوی که “جلد” خوانده می شود، کنار هم قرار گرفته اند. نمونه های پرینتی به غیر از کتاب، می تواند دربردارنده نشریه، کاتالوگ، روزنامه و غیره هم باشد. جلد بایست صفحه های یک نمونه پرینتی را در کنار هم حفظ کند.

CMYK یا پرینت ۴-رنگ: تقریبا همه نمونه های پرینتی از CMYK استفاده می نمایند، و یک نمونه متداول در همه طراحی های پرینتی است. CMYK- فیروزه ای، ارغوانی، زرد، مشکی- به ۴ جوهر رنگی مربوط می شود که برای کار های پرینتی نمونه استفاده قرار می گیرد.

پایان: به مرحله ای که کاغذها بعد از پرینت تکامل پیدا می نمایند، “پایان” می گویند. مدل گوناگونی از پایان ها هست که می توانید در نمونه هاپرو و طراحی پرینتی خود استفاده نمایید. خیلی از شیوه های متداول در این زمینه، کاغذهای براق و درخشان، شیوهن با روکش و یا بدون روکش است که در پشت جلد نمونه پرینتی قابل رویت است. روکش های ضخیم، سطح براق بالایی را برای جلد طراحی پرینتی فراهم می نماید. روکش های نازک تر، صفحه باریکی است که اغلب برای نشریه و یا کاتالوگ ها به کار می رود؛ نوع مات این روکش ها، یک جلد خیلی دشوار که براق نیست و نوری ندارد.

پیش از پرینت: مرحله های روند کار و شیوه هایی، بین هنگامی که یک طراحی در صفحه نمایش پایان می پذیرد و هنگامی که برای پرینت مهیا می شود، هست. این روند می تواند گزینش رنگ، عکس های بهتر، گذاشتن مولفه های طراحی برای پرینت و حتی ایجاد یک فایل دارای فونت است.

پرینت مقابل کپی: هنگامی که مولفه های طراحی در صفحه نمایش به خوبی قرار گرفتند، به گونه ای که به آسانی قادر باشید آن ها را مشاهده کنید، پرینت شروع می شود. گزینه های کپی شده غالبا دارای حس زنده و شادابی که در طراحی پرینت اولیه هست، نیستند، نظیر کاغذی که از چاپگر و یا دستگاه کپی استخراج می شود.

مدل پرینت ها

هنگامی که بحث پرینت می شود، شما سه گزینش اساسی دارید- پرینت های منگنه ای، پرینت افست و پرینت دیجیتالی. هر کدام از این نمونه های خیلی متداول هستند و دارای موارد مثبت و منفی مخصوص به خود هستند.

پرینت منگنه ای
طراحی

پرینت افست

این گونه پرینت برای کتاب ها و نظیر این، کارآیی دارد. نخستین پرینت افست روی کاغذ در ۱۹۰۴ اجرا شد. بعد از پرینت، صفحه ها قادرند از هم سوا شوند. خیلی از کتاب هایی که در کتابفروشی ها مشاهده می کنید- با جلدهای کلفت و یا باریک- از این شیوه استفاده نموده اند، به این خاطر که برای حجم بالای پرینت ها خیلی بهتر است.

پرینت دیجیتالی

پرینت دیجیتالی، موردپسندیت روز افزونی دارند. این مورد پسند شده به سرعت این شیوه پرینتی باز می گردد، افزون بر این که ازران تر هم هستند، قادرند برای تعداد بالای پرینت هم به کار رود. پرینت های دیجیتالی می تواند در هر گونه ماشین پرینت و یا چاپگر با لیزهای پرینتی کیفیت بالا و یا چاپگرهای جوهر افشان و یا چاپگرهای بزرگ، کارآیی داشته باشد. پرینت دیجتالی مستقیما از فایل دارای اسناد طراحی، پرینت گرفته می شود.

حاشیه ها و خطوط

هنگامی که بایست سایز و نوع صفحه را گزینش کنیم، یکی از پراهمیت ترین نکته ها، بایست روی عکس در پرینت باشد. فایل طراحی اغلب بایست برای پرینت، در سایز بالاتر از نسخه نهایی خود فراهم شوند. این نمونه کیفیت را در نمونه های پرینتی برای شما تضمین می نماید.

غلظت جوهر و یا رنگ: محیطی موجود در پیرامون عکس قابل پرینت، بایست نصب شود تا برش های کاغذها به خوبی اجرا پذیرد. پیش از اینکه در زمینه طراحی جلو روید، از غلظت رنگی که چاپگر تان پرینت می نماید، مطمئن شوید.

سایز ها: سایز صفحه های نهایی پرینت در سایز های بزرگ برش داده می شود. برخی زمانها این صفحه های بزرگ تر در تبلیغات برای فروشگاه ساز ها به کار می رود و بعد به سایز های کوچک تری تقسیم می شود تا برای کتاب و نشریات به کار برود.

فاصله: فاصله بین ستون های متنی یا مولفه های دیداری موجود در صفحه های پرینت بایست به دقت بررسی شود.

ناحیه امن: قسمتی از عکس که از هیچ گونه از برش ها تاثیر نمی گیرد. همه نمونه های در این ناحیه امن بدون هیچ مشکل و خللی، قابل پرینت هستند.

مرتب و منظم: حاشیه صفحه های برای پرینت بایست مهیا شده باشد. خیلی از چاپگرها از شما می خواهند که هیچ مولفه پراهمیتی در ۸/۱ از این قسمت ها نگذارید.

صفحه ها و مطالب عالی

یکی از برتری های که در طراحی نمونه های پرینتی مشاهده می شود، نمونه هایی است که در طراحی های دیجتالی نیست. برخی چاپگرها صفحه ها را با شکل ها و سایز های گوناگون و در مدل رنگ و فونت های گوناگون، اجرا می نمایند.

جلد
گام پایانی در مهیا نمودن نمونه های پرینتی تان، جلد است. مدل گوناگونی از جلدها هست، که صفحه های را در کنار هم می گذارد و در یک جلد واحد سازگار می نماید. جلدی که گزینش می نمایید وابسته به تعداد صفحه ها، جذابیت و قیمت طراحی شما است. با وب کندو به روز باشید.

آدرس بازتاب: http://www.webcando.ir/blog/347-%d8%a7%db%8c%d8%ac%d8%a7%d8%af-%d9%85%d9%88%d8%a7%d8%b1%d8%af-%da%86%d8%a7%d9%be%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa.html/trackback

ارسال دیدگاه:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *