۱۱ بهمن, ۱۳۹۵

راهکارهایی برای طراحی سایت عالی

چگونه طراحی سایت عالی داشته باشیم؟

همه ما می دانیم که طراحی سایت خیلی مهم است، هیچ کس طراحی سایتی را نمی پسندد که تنها در اندازه خوب باشد. شما برای کسب و کار خود به یک طراحی سایت عالی احتیاج دارید. پس بایست خیلی به مخاطبان سایت خود توجه نشان دهید.

۱٫بی برنامگی در طراحی سایت را به حداقل برسانید

این نمونه نیاز به برنامه ریزی بسیار دارد، پس خیلی هم دشوار است. به صفحه های طراحی سایت خود نگاهی بیندازید، فوکوس طراحی سایت شما روی چه مولفه هایی است. هنگامی که به این مورد دست یافتنید، باقی نمونه هایی زاید را حذف نمایید که سبب پرت شدن حواس مخاطب سایت شما می شود. در طراحی سایت نبایست دعوت به مشارکت ها، گرافیک، عکس و یا دکمه هایی باشند که سبب پرت شدن حواس و گیجی مخاطبان از پراهمیت ترین مولفه های طراحی سایت شوند.

۲٫محیط های خالی در طراحی سایت را از یاد نبرید

از محیط خالی بین مولفه های طراحی سایت بهره بگیرید تا دیده ها به آسانی آن ها را تشخیص بدهند، پس محیط خالی، طراحی سایت شما را سودمند می کند. این محیطهای خالی بایست سبب ایستادن مخاطبان در سایت و فوکوس روی تک به تک مولفه های طراحی سایت شما شود. مخاطبان به کمک این محیطهای خالی بهتر قادرند مولفه هایی را پیدا کنند.

۳٫از روانشانسی رنگ ها در طراحی سایت یاری بگیرید

رنگ ها بر مخاطبان سایت اثرگذار هستند، به این خاطر باید روی گزینش رنگ برای لوگو و طراحی سایت خیلی فوکوس می شود. برای دکمه های دعوت به مشارکت، محتوا و سایر مولفه هایی که احتیاج دارید به وسیله آن ها آمار ترافیک سایت خود را بالا ببرید، مطمئن شوید که از رنگ هایی استفاده می نمایید که احساسات خوبی را به مخاطبین سایت تان انتقال می دهند.

۴٫مطمئن شوید که آیکون ها در طراحی سایت، ویژه هستند

آیکون ها همراه فونت های قابل خواندن خیلی عالی عمل می کنند، به این خاطر که خیلی زیبا به نظر می آیند، اما بایست به گونه ای هم باشند تا هر مخاطب سایت بتواند از آن بهره بگیرد. پس از آیکون هایی استفاده نمایید که طراحی سایت ویژه تان را نظیر بقیه طراحی سایت ها نشان نمی دهد.

۵٫عکس های استوک را از یاد ببرید

نظیر آیکون ها، عکس های استوک هم طراحی سایت تان را تکراری می کنند. اگر از عکس های شبیه به رقیبان تان استفاده نمایید، تنها یک طراحی سایت تکراری دارید که برای مخاطبان سایت ماندن در آنجا اهمیتی ندارد. می توانید از یک عکاس حرفه ای بخواهید تا برایتان عکس تهیه کند، نه تنها در این نمونه می توانید طراحی سایت ویژه با عکس های بی نظیری داشته باشید، این قضیه می تواند سبب احساس اعتماد مخاطبان سایت هم شود.

۶٫از فونت های درست بهره بگیرید

هنگامی که می خواهید پیام طراحی سایت تان را به مخاطب انتقال بدهید، تایپوگرافی خیلی اهمیت می یابد. با کمال تاسف، طراحان طراحی سایت بسیاری از فونت HELVECTIA برای هر مولفه در طراحی سایت خود استفاده می نمایند و آن ها واهمه دارند که پا از این نمونه های تکراری پیشتر بگذارند. بررسی ها روی خیلی از فونت ها نشان داده که تنها در این نمونه بایست مطمئن شوید که در ۱۱PX فونت گزینشی شما برای طراحی سایت حرفه ای، قابلیت خواندن بالایی برای مخاطبان طراحی سایت دارد.

۷٫ ایجاد کنتراست لازم

ما راجع به بهره گیری از رنگ ها و محیط خالی برای جذب مخاطبان سایت به عنوان مولفه هایی پراهمیت در طراحی سایت تان حرف زدیم، ولی ایجاد کنتراست در بین این مولفه های طراحی سایت احتمال دارد کمی پیچیده باشد. برای نمونه، شیوه متداول این است که از فونت تیره در پشت سر شفاف در طراحی سایت بهره می گیریم تا بازدیدکننده ها بتوانند در همه دستگاه ها هدف طراحی سایت تان را به خوبی متوجه شوند.

دارا بودن یک کنتراست درست خیلی اهمیت دارد، به این خاطر که بایست برای مخاطبان سایت قابل استفاده و قابل فهم باشد.

۸٫جستجویابی طراحی سایت خود را آشکار نکنید

منوهای جستجویابی عمودی و یا افقی و ستونی را از یاد ببرید. این نمونه ها برای مخاطبان سایت موبایل کارآیی ندارد و تنها آن ها را گیج می کند.

امروزه، نقشه سایت تمام چیزی است که برای جستجو سایت تان در مرورگرها احتیاج دارید. جستجویابی های نخستین برای صفحه های پراهمیت طراحی سایت، بایست در بالای صفحه طراحی سایت شما باشند. جستجوهای بعدی می تواند در زیر منوی جستجوی نخستین گذاشته شود و یا در کنار و حاشیه طراحی سایت باشند و یا حتی می تواند در پاورقی طراحی سایت قرار گیرند.

۹٫سرعت لود طراحی سایت تان را بالا ببرید

مخاطبان سایت منتظر طراحی سایت هایی  نمی شوند تا سایت کند شما کامل بالا بیاید. این قضیه احتمال دارد به خاطر فلش و انیمیشن هایی باشد که در طراحی سایت گذاشته اید امروزه بایست همه طراحی سایت ها به سرعت لود شوند، در غیر این صورت مخاطبان طراحی سایت و فروشگاه ساز شما به سایت دیگری می روند. به نمونه های زیر در این زمینه دقت نمایید:

سئو عکس ها و تغییر سایز آن تا اندازه بهتر شدن و دارای تعادل
پر شدن ورژن های کش طراحی سایت در مرورگرها
زیب شدن صفحه ها و مولفه های طراحی سایت
کش طراحی سایت را سئو و پاک سازی کنید تا پیام های اشتباه از برنامه طراحی سایت برطرف گردند. با وب کندو به روز باشید.

آدرس بازتاب: http://www.webcando.ir/blog/349-%d8%b1%d8%a7%d9%87%da%a9%d8%a7%d8%b1%d9%87%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d8%b9%d8%a7%d9%84%db%8c.html/trackback

ارسال دیدگاه:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *