۱۱ بهمن, ۱۳۹۵

ساختن نمونه طراحی سایت بر روی کاغذ

نحوه ساختن نمونه طراحی سایت بر روی کاغذ چگونه است

ساختن نمونه طراحی سایت روی کاغذ به منظور اطمینان یافتن از کارایی هماهنگ طراحی سایت به کار می رود که می تواند در مرحله های ابتدایی طراحی سایت خیلی کاربردی باشد. افزون بر این، در عصر فناوری امروزی، این موردها می تواند ابزارهایی باشد که ما را به گذشته به هنگامی که در مهد کودک از کاغذ ها استفاده می کردیم، بر گرداند.
۱٫ نقطه های مثبت ساختن نمونه طراحی سایت روی کاغذ

برتری ساختن نمونه طراحی سایت روی کاغذ خیلی آشکار و مبرهن است: آن ها ارزان، سریع و برای استفاده راحت هستند.
به علت های این کار دقت نمایید:
تکرار سریع- کدام مورد را زیاد در زمینه طراحی سایت ترجیح می دهید، ۲ ساعت برنامه نویسی طراحی سایت و یا پیش طراحی سایتی که تنها ۲۰ دقیقه زمان می برد؟ بر پایه ماهیت ساختن نمونه ها، شما هر کاری پیش از طراحی سایت به جز ساختن نمونه طراحی وب سایت اجرا کنید، وقت تان را تلف کرده اید و برخی زمانها نیازی نمی باشد در این قسمت، وقت بیشتری را صرف نمایید.

بودجه کم- ساختن نمونه طراحی سایت روی کاغذ می تواند با هر چه که در دسترس و یا در دفترتان دارید، اجرا شود. تمام چیزی که احتیاج دارید، کاغذ، خودکار، مداد و قیچی است و البته خلاقیت. اگر می خواهید زیاد جلو روید، می توانید از لیست ها و کارت ها هم بهره بگیرید.
همکاری-هنگامی که به اشخاص یک گروه لوازم هنری داده می شود و از آن ها خواسته می شود تا موردهایی را بیافرینند، ارتباط نداشتن با اعضای گروه غیر محتمل است. ماهیت کاغذها و ساختن نمونه روی کاغذها سبب می شود تا مشارکت و بازخوردهای در گروه زیاد شود که شما این روند را تا جایی که می توانید بایست در ساختن نمونه طراحی سایت ادامه داده و اشخاص را به این امر تشویق نمایید.

مستندات سهل- نسخه های قبلی ساختن نمونه طراحی سایت مواجه تان قرار دارد، این موردهای بایست جزء مستندات تان محسوب شود. افزون بر این، نکته های تخصصی می تواند روی همان ساختن نمونه طراحی سایت ها کاغذی نوشته شود.

افزون بر این، اگر با ساختن نمونه طراحی سایت دیجیتالی خود به مسئله بر خوردید، یک جلسه سریع به منظور ساختن نمونه طراحی سایت هم می تواند به ارائه ایده های ناب و راهکار های خوب یاری رساند. ساختن نمونه طراحی سایت به صورت کاغذی و یا دیجیتالی ویژه و یا انحصاری نمی باشند- آن ها می توانند با هم کامل شوند و در کار طراحی سایت شما به کار بیایند.
به سایز کافی جالب توجه است، طراحی سایت Uxpin واقعا در سال ۲۰۱۱ از ابزار ساختن نمونه کاغذی به منظور طراحی سایت خود استفاده کرد. هنگامی که در نرم افزارهای Cloud ساختن نمونه را شروع کردیم، همینطور به ساختن نمونه طراحی سایت روی کاغذ پافشاری داشتیم و به اشخاص اجازه می دادیم تا ساختن نمونه کاغذی خود را بارگذاری کرده و به Uxpin بفرستند.

۲٫نقطه های منفی ساختن نمونه طراحی سایت روی کاغذ

ساختن نمونه طراحی سایت روی کاغذ به منظور هر شخصی سهل و کاربردی نمی باشد. Jake Knapps، طراح Google Hangeout، ادعا می کند که این امر (ساختن نمونه طراحی سایت روی کاغذ) تنها وقت تلف نمودن است. در صورتی که هر چیزی از جمله ساختن نمونه طراحی سایت روی کاغذ نیاز به وقت و مکان ویژه خود دارد، اما در هر صورت آسیب هایی در این کار هم هست. به موردهای زیر دقت نمایید:

احتمال دارد نتیجه های خطایی حاصل شود- از جایی که ساختن نمونه طراحی سایت کاغذی می تواند به منظور روند های طراحی سایت شخصی سودمند باشد، شما در هر صورت بایست قادر باشید تا معنا و مفهوم آن را شرح دهید. در غیر این صورت شما بر پایه کوشش هایی که در این ساختن نمونه طراحی سایت اجرا کرده اید، بازخوردهایی از خود تهیه می نمایید که هیچ گاه منفی نیست.

هیچ گونه واکنشی نیست- ارزیابی ساختن نمونه طراحی سایت ها بایست بر پایه واکنش مخاطبان سایت تان اجرا شود، نه اینکه بدون فکر و مدرکی، به درست بودن آن پافشاری داشته باشیم. چون ساختن نمونه طراحی سایت روی کاغذ نیاز به تصوراتی دارد که کالا یا خدمات نهایی چگونه خواهد بود، شما بر پایه چیزی که می خواهید ساختن نمونه را اجرا می دهید، نه بر طبق واکنش هایی که از دیگران به منظور نحوه کالا و یا طراحی سایت خود دریافت می نمایید.

این روش می تواند کند تر از ساختن نمونه دیجیتالی طراحی سایت باشد- با وجود اینکه ابزارهای ساختن نمونه طراحی سایت بیشتری هست، نظیر Uxpin، Invision، Omnigraffle و غیره، شما می توانید روند ساختن نمونه طراحی سایت را با سرعت اجرا کنید. البته این امر وابسته به اولویت خود شما است.

به تجربه ما، ساختن نمونه طراحی سایت روی کاغذ می تواند راه شگرفی به منظور ارائه ایده ها باشد (با وجود اینکه از محدویت های آن هم خبر داریم). در حقیقت، Ceo ما همینطور راجع به “Piece For Uxmag” نوشته است، جایی که او شرح می دهد که چگونه یک ساختن نمونه طراحی سایت را روی کاغذ اجرا کنید.

می توانید پیش طراحی های ما را به منظور الهام گرفتن ببینید، بعد یک آزمایش کاربردی بودن طراحی سایت را با ۳ الی ۵ نفر اجرا کنید. بعد می توانید از سیستم عامل های دیجیتالی به منظور قالب و الگوی طراحی سایت و ساختن نمونه طراحی سایت دقیق تر به کار ببرید.

۳٫روند کار ساختن نمونه طراحی سایت روی کاغذ

نگذارید که قیچی و مدادر نگی ها در ساختن نمونه طراحی سایت کاغذی فریب تان دهند- ساختن نمونه طراحی سایت روی کاغذ یک بازی و سرگرمی نمی باشد. چه شما این ساختن نمونه طراحی سایت را در یک گروه اجرا کنید یا به منظور آزمایش کاربردی بودن طراحی سایت و یا در جلسه نمایش طراحی سایت به سهامداران بهره بگیرید، تفاوتیی ندارد، ساختن نمونه طراحی وب شما بایست حرفه ای و کاربردی و عملی باشد.

نخستین چیزی که بایست راجع به ساختن نمونه طراحی سایت روی کاغذ بدانید این است که یک شخص بایست نقش کامپیوتر را در این بین ایفا کند. در لیست پیشنهاد های ما به منظور ساختن نمونه طراحی سایت، Jim Ross، طراح ارشد تجربه کاربری به منظور اینفوگرافیک ها، پیشنهاد می کند که یکی از اعضای اصلی بایست روی صفحه اصلی ساختن نمونه طراحی سایت فعالیت کند و تنها او در این قسمت متمرکز باشد. این مورد خیلی هم آسان نمی باشد، اما به منظور ساختن نمونه طراحی سایت با کیفیت خیلی لازم است.

در صورتی که این روش از دهه ۱۹۸۰ وجود داشته است، ولی مغایرت های گوناگونی هم در این بین یافت می شود، تمرین هایی هست که بایست اجرا کنید و Mifsud، طراح رابط کاربری و صاحب Usabilitygeek، این مرحله های ساختن نمونه طراحی سایت را به این ترتیب شرح می دهد:

هر صفحه از طراحی سایت را پیش طراحی نمایید- هر صفحه از این ساختن نمونه طراحی سایت بایست خلاقانه باشد- مثلا، یک منو کشویی به طرف پایین بایست در قسمت زیرین صفحه گذاشته شود- اما در هر صورت بایست به صورت مجزا از سایر مولفه های طراحی سایت باشد.

ایجاد سناریو مخاطبان سایت- همان طور که در نوشته “راهنمایی ها به منظور روند طراحی تجربه کاربری و مستندات” پیشنهاد شد، یک سناریو خلق نمایید تا از آن به منظور اثبات درست بودن طراحی سایت خود به کار ببرید و می توانید به منظور کسانی که آزمایش طراحی سایت را اجرا می دهند هم بهره بگیرید تا مفهوم طراحی سایت را دریابند.

تمرین- سناریوهای مختلفی را به منظور مفهوم طراحی سایت و فروشگاه ساز خود امتحان نمایید تا شخصی که به جای کامپیوتر ایفای نقش می نماید به آسانی بتواند وظیفه خود را اجرا کند.

ارائه و آزمایش ساختن نمونه طراحی سایت- حالا بایست به منظور ارائه و آزمایش ساختن نمونه طراحی سایت خود مهیا باشید. در ارائه طراحی سایت خود می توانید از سناریوهای که در قسمت تمرین ساختن نمونه طراحی سایت استفاده می کردید، در این جا هم به کار ببرید. به منظور آزمایش طراحی سایت، بایست عینا صفحه های طراحی سایت را نشان دهید. با وب کندو به روز باشید.

آدرس بازتاب: http://www.webcando.ir/blog/351-%d8%b3%d8%a7%d8%ae%d8%aa%d9%86-%d9%86%d9%85%d9%88%d9%86%d9%87-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d8%a8%d8%b1-%d8%b1%d9%88%db%8c-%da%a9%d8%a7%d8%ba%d8%b0.html/trackback

ارسال دیدگاه:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *