۱۱ بهمن, ۱۳۹۵

گزینش مناسب ترین نرم افزار نمونه ساز طراحی سایت

چگونه مناسب ترین نرم افزار نمونه ساز طراحی سایت را انتخاب کنیم؟

وسایل نمونه ساز طراحی سایت یک منبع پراهمیت برای طراحان طراحی سایت شده است- به ما مجال می دهد تا به طراحی سایت در یک نمایشگر، از دید مختلفی نگاه کنیم، نظیر پویا نمایی ها، تحولات و ارتباطات کوچک.

شرکت های طراحی سایت که به این ترند ارزش می دهند، وسایل نمونه ساز بیشتری به کار می برند تا این احتیاج خود را برآورده نمایند.

چه وسیله نمونه ساز طراحی سایتی بایست به کار ببریم؟ این مورد در فضای مجازی به طور مکرر پرسیده می شود و تبدیل به بحث های روز شده است.

واقعیت این است که هیچ راهکاری نمی باشد تا یک وسیله به منظور همه کار های طراحی سایت مناسب باشد. طراحان سایت زیاد می پسندند تا مدل مختلفی از وسیله نمونه ساز طراحی سایت را در اختیار داشته باشند تا نقطه های منفی و مثبت هر یک را پیدا کنند.

در این روند ارزیابی طراحی سایت، مرحله های مختلفی هست. کارشناسان ماهر و گروه مدیران بایست وسیله ی مناسبی را گزینش کنند تا به سرعت بتوانند در کار طراحی سایت خود به کار ببرند.

پیش از اینکه از وسیله نمونه ساز طراحی سایت استفاده کنیم، بایست علت استفاده از آن را بدانیم و اینکه چه مسئله هایی را می خواهد حل کند و آیا سودمند است:

۱٫آیا ما به وسیله نمونه ساز طراحی سایت احتیاج داریم؟

دانستن نحوه کار طراحی سایت می تواند خیلی مهم باشد و این، طراحان سایت را قادر می سازد تا راجع به ارتباطات در طراحی سایت به طور واقعی اقدام کنند. ما در دنیایی از رابط های کاربری زیبا در طراحی سایت ها و اپلیکیشن ها به سر می بریم که نبود آن ها در کارمان مشکل ایجاد می کند و وسایل نمونه ساز طراحی سایت هم این تجربه عالی را برایمان مهیا می کنند.
در برخی موردها، یک وسیله نمونه ساز طراحی سایت دیجیتالی خیلی هم لازم نمی باشد. هنگامی که کار طراحی سایت در مرحله های نخستین خود است و می خواهید از با اعتبار بودن هدف آن اطمینان حاصل نمایید، نمونه ساز کاغذی در نمایش دادن نحوه عملکرد طراحی سایت، اثرگذارتر است. نمونه ساز های کاغذی در مقایسه با نرم افزارها، احتیاجی به صرف زمان بیشتری ندارند.

در موقعیت دیگر، صرفه نظر از اینکه نمونه ساز طراحی سایتی را با نرم افزارها آماده کنیم یا روی موردهای کاغذی، مناسب ترین مورد جهت شروع این است که کالا را به گونه ای سهل برنامه ریزی و برنامه نویسی نماییم. برخی طراحان سایت با نمونه ساز Html شروع می نمایند. قالب های طراحی سایت نظیر Bootstrap، می تواند به سرعت به ایجاد طراحی سایت ریسپانسیو تان یاری رساند، البته در برخی موردها هم احتیاج به داده های برنامه نویسی خوب و پیشرفته ای هم ندارید. به خاطر داشته باشید که برنامه نویسی طراحی سایت به صورت Html، همواره در این وسیله الزامی نمی باشد و احتیاجی به اجرای آن نمی باشد، به این خاطر که غالبا نمونه ساز طراحی سایت در این وسیله ها به وسیله اشخاص غیر فنی اجرا می شود.
پیش از اینکه انرژی خود را صرف گزینش نرم افزار بهتر به منظور طراحی سایت نمایید، با اعضای گروهتان راجع به نمونه ساز سودمند و هماهنگ با کار طراحی سایت حرف بزنید که مناسب ترین راهکار است و نیاز های مخصوص یک کار طراحی سایت را برطرف می نماید.

۲٫هدف های کار طراحی سایت خود را معین نمایید

اطلاع از هدف نمونه ساز طراحی سایت می تواند به شما یاری رساند تا بفهمید که قسمت های مختلف طراحی سایت تان سودمند و کاربردی است یا نه-که این قضیه به گزینش وسیله نمونه ساز طراحی سایت هم بر می گردد.

کدام یک از موردهای زیر بخشی از هدف های طراحی سایت شما هستند؟

فروش یک ایده به مشتری طراحی سایت
نمونه ساز طراحی سایت به منظور واقعیت دادن به مفهوم طراحی سایت فروشگاهی، خیلی سودمند است. آن ها همینطور مناسب ترین وسیله فروش، در جهت ایده های خود به مشتری های سایت است. این وسایل نمونه ساز می تواند به مشتری سایت یاری رساند تا به طور هماهنگی آن را تجسم کند. در این شرایط، کارایی نمونه ساز طراحی سایت کم می شود و تنها خصوصیات کلیدی و روند کاری کاربر سایت را نشان می دهد تا ایده مورد نظر به فروش برسد.

آزمایش تجربه کاربری طراحی سایت به وسیله خود مخاطبان سایت

گذاشتن نمونه ساز طراحی سایت در مقابل مخاطبان سایت، یکی از کارایی های کلیدی است که طراحان سایت می خواهند به وسیله آن از تجربه های کاربری طراحی سایت خود دفاع کنند. هر چه زودتر قادر باشید واکنش ها را بگیرید، بهتر قادرید از نمونه ساز طراحی سایت بهره ببرید. از جای که وظیفه هایی که مخاطبان سایت بایست در طراحی سایت اجرا کنند خیلی پیچیده است، نمونه ساز طراحی سایت هم بایست قوی باشد.

به اثبات رساندن مفهوم طراحی سایت

برخی زمانها نمونه ساز طراحی سایت تنها به منظور اثبات مفهوم طراحی سایت به کار می رود- شما ایده ای دارید و می خواهید از کاربردی بودن آن اطمینان حاصل نمایید. یک نمونه ساز طراحی می تواند بدون صرف وقت و یا زحمت در روند طراحی کامل، یک طراحی سایت و یا کالا را به خوبی پیش بینی نماید.

آزمایش منطقی بودن هدف سایت و احتمال اجرایی شدن طراحی سایت

در برخی موقعیت ها، گروه طراحی سایت احتیاج دارد تا از یک خصوصیت و یا هدف طراحی سایت مطمئن شود که آیا قابل انجام است یا نه. نمونه ساز طراحی سایت می تواند به منزله یک مدرک حاضر در این جهت اقدام کند و به منظور بحث میان طراحان و برنامه نویسان طراحی سایت سودمند باشد و نظیر یک فضای آزمایشی به منظور آزمایش ایده ها و کارایی ها در طراحی سایت به کار رود.

۳٫درک احتیاج های کار طراحی سایت

هنگامی که هدف های کلی یک نمونه ساز طراحی سایت معین شد، وقت این است که به مسائل ویژه ای توجه کنیم که شما را از تصمیم تان آگاه و مطمئن می سازد، نظیر نرم افزارها، سخت افزارها و منابع مرتبط.

خطای متداولی که طراحان سایت انجام می دهند این است که به سرعت از نمونه ساز طراحی سایت یا فروشگاه ساز مورد نظرشان استفاده می نمایند، بدون اینکه وقتی را با اعضای گروه طراحی سایت خود بگذارند تا معین کنند که کدام نمونه ساز هماهنگ است و بایست به اشتراک بگذارند و کدام مورد، نمای درستی از طراحی سایت نمایان می کند. اگر ساعت های بیشتری را صرف نمونه ساز طراحی سایت خود کنید، تغییر ذهنیت شما خیلی دشوار خواهد بود.
با توجه به اینکه چه مولفه هایی در طراحی سایت در نظر دارید، یک نمونه ساز طراحی سایت می تواند در قالب های متفاوتی اجرا گردند.
میزان و دامنه کار طراحی سایت: نمونه ساز طراحی سایت در مقابل ارتباطات طراحی سایت

پرسش های متداول:

آیا می خواهید به وسیله یک مجموعه مرحله ها، روند کاری خود را ثابت نمایید یا ارتباطات موجود در طراحی سایت را نشان می دهید؟

به منظور اینکه نمونه ساز طراحی سایت را اجرا کنید، پراهمیت ترین قسمت روند کاری و یا ارتباطات تان در طراحی سایت به چه نحوی است؟ سایز نمایشگر چیست و در کجا تجربه کاربری رخ می دهد؟

دنیای وسایل طراحی سایت می تواند به دو قسمت دسته بندی شود: وسایلی که به شما مجال می دهد تا روند کاری مخاطبان سایت را بازآفرینی نمایید، وسایلی که روی ارتباطات در طراحی سایت فوکوس دارند.

اگر تلاش می نمایید تا تاریخی راجع به کالاها یا طراحی سایت خود ببافید و یا شرح دهید که مخاطبان سایت به چه نحوی از آن می توانند تجربه کسب کنند، نمونه ساز طراحی وبسایت می تواند مناسب ترین گزینه باشد.

اگر قصد دارید تا ارتباطات ویژه طراحی سایت خود را نمایش دهید و می خواهید یک راه قابل لمس را به منظور این ارتباطات در جهت اعضای گروه طراحی سایت و یا سهام دران خود بازگو نمایید، از نمونه ساز طراحی سایت بهره بگیرید.

۴٫ارزیابی وسیله ها

کارایی های تازه، هر ماه در این وسیله ها نمونه ساز طراحی سایت ها دیده می شود، هر کدام هم می خواهند تا مسئله هایی را برطرف کنند که ورژن قدیمی وسیله نمی توانست این کار را اجرا کند. واقعیت این است که هنگامی که شما در این حرفه به مدت ۱۰ سال کار نمایید، به خوبی بر این موردهای تسلط خواهید داشت.
هنگامی که نخستین بار با اعضای تیم طراحی تان این لیست های اولیه از سوالات را به اشتراک می گذارید، زمان این است که به ماهیت وسیلهها هم نگاهی بی اندازید. با پاسخگویی سوالات در ۳ مرحله، شما برخی گزینه ها را کاهش می دهید و با یک لیست کوتاه تر به منظور آنالیز مواجه می شوید.

به منظور هر وسیله در لیست کوتاه تان، موردهای زیر را ارزیابی نمایید:

سیستم عامل و کانال های ارتباطی

آیا طراحی سایت و یا اپلیکیشن را نمونه ساز می نمایید؟ آیا فوکوس تان روی تجربه مخاطبان طراحی سایت موبایل است و یا دسک تاپ؟ آیا به رابط کاربری طراحی سایت با طراحی واکنشی احتیاج دارید و چگونه این مورد در نمایشگر ها با سایز مختلف اجرا می شود؟ برخی وسیلهها به شما انعطاف پذیری بیشتری می دهند تا به مخاطبان سایت در کانال های ارتباطی گوناگون، امکان کسب تجربه های شگرف دهید.

اعتبار

چه موردهای دیداری را این وسیله نمونه ساز طراحی سایت اجرا می دهد؟ وسیله به شما مجال می دهد تا نمونه ساز هایی را بر پایه Wireframe ها اجرا کنید یا بر پایه موردهای دیداری؟ آیا قادرید مدل های دیداری را در نمونه ساز طراحی سایت وارد نمایید؟

به اشتراک گذاری و همکاری

آیا وسیله نمونه ساز طراحی سایت، همکاری و مشارکت مورد نیاز کار را مهیا می سازد؟ آیا این نمونه ساز طراحی سایت با طراحی های دیگری ادغام می شود و با اعضای تیم طراحی سایت تان مطابقت می یابد؟ آیا به آسانی قادرید نمونه ساز طراحی سایت تان را به صورت آنلاین به اشتراک بگذارید؟

یادگیری اصل ها

آیا اعضای تیم تان می دانند که بایست چگونه با وسایل نمونه ساز طراحی سایت کار کنند و یا تعامل یبایند؟ چه تخصص هایی را در این زمینه نیاز دارند؟ وسایل نمونه ساز طراحی سایت چه مهارت هایی را می طلبد؟ آیا نیاز به داده های و دانش برنامه ریزی دارند؟

قیمت

آیا قیمت ورژن نرم افزار نمونه ساز طراحی سایت را می دانید؟ بودجه شما به چه میزان است؟ کدام مورد به منظور طراحی سایت شما هماهنگ است؟

۵٫برای شروع همه چیز آماده است

در این قسمت، شما یک یا دو مورد از وسایل نمونه ساز را گزینش می نمایید. قدم بعدی دسته بندی گروه طراحی سایت تان است. تصمیم نهایی خود را بگیرید و شروع به تقسیم کار طراحی سایت در گروه خود نمایید.
بحث های اعضای گروه راجع به نمونه ساز طراحی سایت، شما را با قضیه هایی مواجه می سازد که بایست به منظور ارائه سودمند طراحی سایت، از آن بهره بگیرید: روند کاری، قواعد و یا مسئولیت ها.

با گروه طراحی سایت خود حرف بزنید تا درک کنید که چه موردهایی کارساز است و چه موردهایی کارساز نمی باشد. روی وسیله نمونه ساز طراحی سایتی که گزینش می نمایید، دقت داشته باشید. از این پس، در کار های بعدی طراحی سایت به آسانی قادرید یک وسیله نمونه ساز طراحی سایت هماهنگی را گزینش نمایید.

تجربه کاربری طراحی سایت

پیشنهاد آخر در این عرصه این است که: نبایست همه وسیله ها امروزی و بروز نمونه ساز طراحی سایت را فرا بگیرید. گزینه های سهل تر بیشتری هست. روی وسیله نمونه ساز طراحی سایتی که گزینش می نمایید، دقت داشته باشید. بایست به این قضیه توجه نمایید که این وسیله به چه میزان سبب صرفه جویی در وقت شما می شود.

در زمانه ای که طراحی سایت ها بر پایه برطرف کردن احتیاج ها و خواسته های مخاطبان مورد ارزیابی قرار می گیرد، صرف وقت و انرژی زیاد روی وسیله نمونه ساز طراحی سایت می تواند سبب پرت شدن حواس از قضیه پراهمیت و اصلی در طراحی سایت شود. اگر وسیله نمونه ساز طراحی سایت تان نمی تواند مسئله را برطرف نماید، صرف وقت روی نمونه ساز طراحی سایت و ارتباطات آن بیهوده است. با وب کندو به روز باشید.

آدرس بازتاب: http://www.webcando.ir/blog/353-%da%af%d8%b2%db%8c%d9%86%d8%b4-%d9%85%d9%86%d8%a7%d8%b3%d8%a8-%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d9%86%d8%b1%d9%85-%d8%a7%d9%81%d8%b2%d8%a7%d8%b1-%d9%86%d9%85%d9%88%d9%86%d9%87-%d8%b3%d8%a7%d8%b2-%d8%b7.html/trackback

ارسال دیدگاه:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *