۱۱ بهمن, ۱۳۹۵

انتقال سایت از جوملا به وردپرس

طراحی سایت وب کندو از گروه حرفه ای طراحی سایت با وردپرس و طراحی سایت با جوملا تشکیل شده است از این رو برای انتقال داده های طراحی سایت از جوملا به وردپرس هیچ مسئله ای ندارد و به آسانی این کار را برای شما اجرا می نماید.

برای انتقال سایت جوملا به وردپرس می توانید با ما تماس بگیرید.

۴۴۰۶۱۲۵۶- ۰۲۱

انتقال سایت از جوملا به وردپرس

قیل از انتقال سایت از جوملا باید بدانید که جوملا با اینکه یک پلتفرم خیلی قوی است ولی اکثر کاربران وردپرس را راحت تر و مناسب تر از آن می شناسند. ولی این نظر مخاطبان طراحی سایت است و لزوما درست نیست، احتمالا به خاطر کاربر پسند بودن و آسانی استفاده از امکانات وردپرس به این نظر رسیده اند که کاملا درست است. جوملا بعد از وردپرس پرطرفدارترین سیستم مدیریت مطالب می باشد و نمی توان قدرت زیاد آن را دست کم گرفت. ولی از دید بسیاری از کاربران اینگونه نمی باشد پس در این نوشته می خواهیم چگونگی نقل و انتقالات مربوط به سیستم مدیریت محتوای جوملا را به وردپرس برای شما شرح بدهیم. با ما همراه باشید.

مراحل انتقال طراحی سایت جوملا به وردپرس

نخستین کاری که برای انتقال طراحی سایت از جوملا به وردپرس بایست انجچام بدهید انتخاب یک هاست برای طراحی سایت خودتان است. بعد از انتخاب هاست سیستم وردپرس را باید در آنجا نصب نمایید و بعد پلاگین FG Joomla to WordPress را در مدیریت وردپرس تعبیه نمایید و پلاگین موردنظر را فعالسازی نمایید.

بعد از این مرحله به مسیر ابزارهای > درون ریزی وردپرس مراجعه کنید و در آنجا با فهرستی از ابزارها روبه رو می شوید که باید ابزار joomla FG را انتخاب کرده و نصب نمایید. در این مرحله شما در حال وارد کردن صفحه جوملا به وردپرس می باشید.

در مرحله بعد بایست نشانی سایت تان را که با جوملا طراحی کرده اید را به همراه پایگاه اطلاعات آن در این بخش وارد کنید.

برای اینکه اطمینان حاصل کنید که همه اطلاعات وارد شده صحیح است، می توانید با فشردن دکمه test the database connection تست نمایید. با داخل شدن به مدیریت سایت جوملای خود می توانید تنظیمات پایگاه اطلاعات را از قسمت سرور در زیر زبانه تنظیمات کلی بگیرید. البته به آسانی همه این داده ها را از روی سایت در فایل configuration.php هم می توانید به دست بیاورید.

تنظیمات پایگاه اطلاعات جوملا

بعد از وارد نمودن داده های دیتابیس وارد قسمت Behavior در وردپرس شوید و در این قسمت تعدادی آیتم هست که هر یک را را برای تان توضیح می دهیم.

۱- Import Introtext : این آیتم به این معنی است که مطالب پیش فرض را از جوملا وارد می نمایید .
۲- Archived Posts : این آیتم نیز به معنای انتقال موارد بایگانی شده در سایت جوملا است. که دربردارنده موردهای زیر می باشد :
Import as published posts : به معنی منتشر کردن مطالب از سایت جوملا و منتشر شدن بدون فاصله آنهاست
Import as drafts : این آیتم هم به معنی انتقال مطالب طراحی سایت جوملا و سیو آنها در پیش نویس می باشد.
Not imported : این نیز انتقال مطالب را انجام نمی دهد .
Medias : آیتم انتقال مدیا ها از سایت جوملا به وردپرس می باشد با کلیک بر روی این آیتم همه تصاویر و ویدئو های سایت جوملا به وردپرس منتقل می شود.
توچه: برای انتقال کلیه موارد رسانه ایتم “Force media import. Keep unchecked except if you had previously some media download issues” را هم بایست تیک دار نمایید.
۴- Meta keywords : انتقال واژه های کلیدی را تایید می نماید.
۵- Creat pages : با تیک زدن این آیتم موارد طراحی سایت جوملا به جای اینکه به صورت مطلب بر روی سایت انتشار یابد به صورت برگه انتشار می گردد.

با فشردن بر روی دکمه “Start / Resume the import” عملیات انتقال سایت از جوملا به وردپرس شروع می شود .

توجه داشته باشید با اجرای این پلاگین وردپرس اسکریپتی به وجود می آورد که آغاز به منقل کردن سایت از جوملا به وردپرس می نماید . مدت زمان منتقل شدن سایت از جوملا به وردپرس به وسیله این پلاگین وابسته به شما موارد و عکس های طراحی سایت جووملا می باشد.

دقت کنید که با بهره گیری از پلاگین یا به صورت دستی اگر بخواهید عمل منتقل کردن سایت از جوملا به وردپرس را اجرا کنید اطمینان حاصل کنید که لینک های درونی شما به تمام از بین نخواهد رفت و بایست تمام آنها را تعمیر نمایید . ولی آیتمی در این پلاگین هست که با کمک آن می توانید به آسانی همه این لینک ها را اصلاح نمایید.

در صفحه پایان شدن منتقل شدن سایت از جوملا به وردپرس در صفحه انتقال دهنده سایت از جوملا به وردپرس FG بروید و بر روی آیتم Modify internal links کلیک نمایید .

دقت کنید که در برخی از موردها خطاهایی در منتقل کردن سایت از جوملا به وردپرس دیده می شود که نبایست نگران آن باشید می توانید به آسانی با کمک جستجو در اینترنت خطاهای تان را برطرف نمایید در زیر به این خطاها اشاره ای می نماییم:

۱- رایج ترین خطا در منتقل کردن سایت از جوملا به وردپرس اشکال زیر می باشد :
Fatal error: Allowed memory size of ****** bytes exhausted
۲- اشکال database connection برای برطرف نمودن این اشکال بایست همه تنظیمات پایگاه اطلاعات تان را ارزیابی کرده و مطمئن شوید که داده های ورودی صحیح هستند.
۳- دقت کنید که در برخی از موارد منتقل کردن سایت از جوملا به وردپرس اجرا نمی گردد این ممکن است از سویی هاست شما باشد که تابع allow_url_fopen را در فایل php.ini فعال ننموده است .

برای اطلاعات بیشتر در ارتباط با منتقل کردن طراحی سایت از جوملا به وردپرس می توانید با مشاوران وب کندو در تماس باشید.

آدرس بازتاب: http://www.webcando.ir/blog/356-%d8%a7%d9%86%d8%aa%d9%82%d8%a7%d9%84-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d8%a7%d8%b2-%d8%ac%d9%88%d9%85%d9%84%d8%a7-%d8%a8%d9%87-%d9%88%d8%b1%d8%af%d9%be%d8%b1%d8%b3.html/trackback

ارسال دیدگاه:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *