۱۲ بهمن, ۱۳۹۵

نحوه سئوی طراحی سایت تک صفحه ای

چه اتفاقی می افتد اگر مشتری طراحی سایت شما بخواهد تا یک طراحی سایت تک صفحه ای داشته باشد و از شما بخواهد تا نسبت به طراحی سایت های چند صفحه ای، آن را سئو نمایید؟ شما خود را در گرفتاری مشاهده می کنید! اگر شما به خوبی در این زمینه آشنایی نداشته باشید، به سرعت خسته می شوید.

سئو طراحی سایت تک صفحه ای

از جایی که مرورگرها امروزه خیلی بزرگ، قوی، گسترش یافته، هوشمند و فناوری خوبی دارند نظیر گوگل، طراحی سایت های تک صفحه ای را نیز تصدیق کرده اند. در ادامه، این مرورگر ها در قواعد و الگورتم های خود آپدیت هایی را به وجود آوردند، به همین خاطر است که ما طراحی سایت های به خوبی طراحی شده و دارای سئو سایت و سئو بالایی در SPPR مشاهده می نماییم.

صفحه گذاری طراحی سایت راهی برای پیشروی است

گوگل بوتس، WEB CRAWLER تمایل به ایجاد صفحه در طراحی سایت ها دارند که این قضیه در یک طراحی وب سایت چند صفحه ای به منزله یک مورد اساسی مراعات می شود. اما چگونه این مورد را در طراحی سایت تک صفحه ای اجرا نماییم؟ به وسیله اطمینان یافتن از این که ما طراحی سایت خود را بدون سازمان دهی کردن به وسیله صفحه بندی، ایجاد نکرده ایم.

برای صفحه بندی کردن طراحی سایت های تک صفحه ای، احتیاج دارید تا قسمت های روشن و آشکاری را ایجاد کنید که هر یک دارای هدف معین است. این مورد جستجو در طراحی سایت را نیز ساده تر می کند. به علاوه، شما احتمال دارد در هر قسمت، کلمه های کلیدی را تعیین نمایید و بر اساس این کلمه ها سئو سایت اجرا کنید. برای مثال، شما کلمه کلیدی را در قسمت تیتر و یا تگ H1، محتوای عمده، عکس تگ های تشریحی و غیره معین می نمایید و از کلمه های کلیدی متفاوتی برای قسمت محتوای ثانویه نیز در نظر می گیرید و هم چنین ادامه می دهید.

استفاده از DIV ها برای صفحه گذاری محتوای طراحی سایت

مناسب ترین راه برای مجزا سازی و رده بندی کردن هر قسمت در یک طراحی سایت تک صفحه ای این است که جدا سازی قسمت های محتوای سایت را به وسیله <Div> اجرا کنید.
برای مثال:
برای قسمت های بالاتر و پراهمیت نظیر قسمت عمده و خانه هر طراحی سایت، شما به این ترتیب عمل می نمایید:

<Div Id=“Home”>…Web Copy …</Div>
برای قسمت های ارائه سرویس در طراحی سایت:

<Div Id=“Services”>…Web Copy…</Div>

در این جا نکته پراهمیتی نیز هست که بایست مراعات نمایید، اگر چه شما احتمال دارد از IDS برای محتوای طراحی سایت تان استفاده نمایید، شما ممکن نیست آن ها را به منزله کلمه های کلیدی در نظر بگیرید، به این خاطر که تگ های CSS غالبا سبب ارتقای سئو سایت و سئو سایت نمی شود. در هر صورت، شما احتمال دارد از لینک های داخلی HTML برای سئو بیشتر طراحی سایت استفاده نمایید.

سئو لینک های داخلی در طراحی سایت

از جایی که URL ها و یا لینک های مجزایی برای سئو سایت نیست، پس تکلیف لینک های داخلی چه می شود. این لینک ها برای ارجاع به قسمت مورد نیاز در صفحه مشابه طراحی سایت به کار می رود. از این رو، تنها راه سئو این قسمت ها این است که لینک های داخلی را سئو نماییم. شما احتمال دارد از DIV Ids مشابه ای برای لینک های داخلی استفاده نمایید و این لینک ها را در نوار جستجو برای نتیجه های بهتر به کار ببرید.

در نظر بگیرید که شما دارای یک قسمت سرویس دهی Flower Delivery در یک طراحی سایت تک صفحه ای می باشید. شما احتمال دارد نام گذاری آن را به این ترتیب شروع نمایید:

<Div Id=“Flower-Delivery-Services”>
حالا، لینک داخلی آن را برای طراحی سایت می سازیم:

<A Href=“#Flower-Delivery-Services”>Flower+Delivery+Services</A>

به این ترتیب شما دارای یک URL کاربردی و دارای رتبه بندی بالا در مرورگرها در صفحه طراحی سایت خود هستید.

ایجاد لینک ها در طراحی سایت از بین نرفته است

ایجاد لینک ها در عرصه سئو سایت و سئو سایت، مورد جدید نیست و از این رو هر سئو سایت و سئو سایت با این قضیه آشنایی دارد. لینک گذاری طراحی سایت ها از بین نرفته است؛ این یک تعبیر خطای است که این لینک ها دیگر در طراحی سایت ها کار نمی نمایند. این لینک ها هنوز هم در سئو سایت و سئو سایت کاربرد دارند و موثر هستند. از این رو از این مورد گذر ننمایید، به این خاطر که آن ها هنوز هم موثرترین شیوهی برای رتبه بندی بالا در بین نتیجه های طراحی سایت ها در گوگل هستند.

حالا بایست بدانیم که چگونه برای متن های داخلی در یک طراحی سایت تک صفحه ای لینک گذاری نماییم؟ شما جواب این سوال را از قبل داشته اید: لینکهای داخلی، لینک های که برای ارتباط دادن قسمت های مختلف یک صفحه طراحی سایت استفاده می نمایید.

برای مثال به وبلاگ LOGOO PING نگاه نمایید، شما می توانید در وبلاگ آن ها شرکت داشته باشید و لینک طراحی سایت خود را به ترتیب زیر وارد نمایید:

<A Href=“Http://Example.Com/#Flower-Delivery-Services”>Flower+Delivery+Services</A>

معین کردن قسمت ها به وسیله تگ های H1

اگر دارای ایده های فوق العاده از سئو طراحی سایت های سنتی می باشید، بایست بدانید که چه قدر دارا بودن یک تگ H1 سئو شده، اهمیت دارد. در هر صورت، همواره پراهمیت است تا به یاد داشته باشید که طراحی سایت ها بایست از یک تگ H1 در صفحه سایت استفاده کند و از H2 و H3 برای تیترها به کار ببرد. شما این کار را برای طراحی سایت های تک صفحه ای چگونه اجرا می کنید؟ خیلی ساده است، یک تگ H1 برای هر قسمت به طور جداگانه استفاده نمایید و CRAWLER اطلاعات را به خودی خود رتبه بندی می کند- به این خاطر که تگ های H1 محتوای که در بر دارد را معین می سازد.

قابل خواندن بودن و ارتباط محتوای طراحی سایت:

با وجود فراوانی اطلاعاتی که در یک طراحی سایت تک صفحه ای قرار گرفته است، شما بایست متعجب شوید که چگونه گوگل این حجم اطلاعات را رده بندی کرده و مسائل مرتبط را بررسی می نماید.

نگران نباشید! گوگل این کار را اجرا نخواهد داد، به این خاطر که در نخستی نوشته عرض کردم که این الگوریتم ها امروزه خیلی تغییر و تحول یافته اند. در گذشته نه چندان دور گوگل دارای الگوریتم HUMMING BIRD بود که بر اساس کلمه های کلیدی طراحی سایت ها را رتبه بندی نمی کرد، بلکه بر اساس میزان جستجوی طراحی سایت ها آن ها را رده بندی می نمود. این مورد برای طراحی سایت های تک صفحه ای خیلی عالی است، به این خاطر که هنگامی که موضوع ارائه محتوای ضروری و مفید در طراحی سایت ها می شود، طراحی سایت های تک صفحه ای از این امر مستثنی نیستند.

در هر صورت، احتیاجی به گفتن نیست، اما محتوای طراحی سایت فروشگاهی حتی طراحی سایت های تک صفحه ای بایست ویژه و مفید باشد.

آپدیت محتوای طراحی سایت را فراموش ننمایید

برای دارا بودن سئو سایت و سئو سایت عالی شما می توانید مطمئن شوید که طراحی سایت تان مطابق قواعد گوگل، محتواهای خویش را آپدیت می کند. هنگامی که موضوع محتوای طراحی سایت ها می شود، گوگل طراحی سایت هایی که دارای محتواهایی است که از این قانون پیروی نمی کند را جریمه خواهد کرد.

بنابراین، محتوای طراحی سایت تک صفحه ای خود را بروز نگاه دارید. در حالی که بروز نگه دارا بودن محتوا در طراحی سایت های عادی راحت تر است، این امر در طراحی سایت های تک صفحه ای اندکی دشوار هستند. شما بایست با آپدیت قسمت های ویژه ای در طراحی سایت تان این مورد را تحقق بدهید، نظیر قسمت نمونه کار، عکس العمل های مخاطبان سایت و غیره. شما احتمال دارد که یک وبلاگ جداگانه بسازید و به پست های اخیر طراحی سایت لینک گذاری نمایید. با وب کندو به روز باشید.

آدرس بازتاب: http://www.webcando.ir/blog/382-%d9%86%d8%ad%d9%88%d9%87-%d8%b3%d8%a6%d9%88%db%8c-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d8%aa%da%a9-%d8%b5%d9%81%d8%ad%d9%87-%d8%a7%db%8c.html/trackback

ارسال دیدگاه:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *