۱۲ بهمن, ۱۳۹۵

قواعد سئو سایت برای طراحان طراحی سایت

سئو سایت و بهینه سازی سایت قسمت پراهمیت و ضروری هر طراحی سایت است. به منزله یک طراح طراحی سایت و یا وبلاگ نویس، پراهمیت است که بدانید چگونه سئو سایت و بهینه سازی سایت کار می نماید. در این نوشته ۱۰ قاعده ساده ارائه شده که قادر است بدون درنگ سئو سایت تان را در بین همه طراحی سایت ها بهبود بدهد.

قواعد سئو سایت برای طراحان طراحی سایت

قاعده صفر: تقلید ننمایید

اگر شما در اتاقی پر از دانشمندان نابغه با مدرک دکترا باشید، آیا فکر می نمایید که می توانید از آن ها پیشدستی نمایید و از آن ها هوشمندانه تر عمل نمایید؟ نه. گوگل دارای صدها اتاق و مکان پر از دانشمندان نابغه با مدرک دکترا است و وظیفه شان آن است که ۶۰ ساعت در هفته کار کنند تا مطمئن شوند که شما گوگل را فریب نمی دهید. شما نمی توانید از آن ها پیش دستی نمایید و بر آن ها پیروز شوید. پس، از استفاده از هر وسیله ای که تقلیدی و کپی برداری شده است، اجتناب نمایید و روی ایجاد طراحی سایت های عالی با مطلبهای دست اول باشید و به این ترتیب است که طراحی سایت شما از رنگینگ خوبی در مرورگرها برخوردار خواهد شد.

قاعده اول: همواره کلمه های کلیدی تان را در طراحی سایت به کار ببرید

کلمه ها و یا عبارت های کلیدی کمی را برای طراحی سایت خود گزینش نمایید که طراحی وب سایت شما را به سادگی شرح می دهد. هر موقع که استفاده از آن ها نرمال و ضروری است، این کلمه ها و عبارت های کلیدی را به کار ببرید. تکرار آن ها بدون هدف، خیلی خوب نیست. آن ها را در تیترها، لینک ها و جمله ها به کار ببرید.

قاعده دوم: مطالب طراحی سایت، سر دسته همه مولفه های طراحی است

مخاطبان برای طراحی به جستجو نمی پردازند، آن ها به دنبال مطلب طراحی سایت هستند. اگر طراحی سایت شما دارای مطالب خوبی نبود که افراد می خواهند، هیچ کس به آن ها توجه نخواهد کرد.

هر صفحه از طراحی سایت تان بایست از این قاعده پیروی کند. هر صفحه از طراحی سایت تان بایست دارای برچسب متناسب H1 همراه یکی از کلمه های کلیدی تان باشد، و نخستین پاراگراف متن یک صفحه طراحی سایت بایست خلاصه ای از مطلب باقی مانده آن صفحه باشد.

قاعده سوم: برنامه نویسی روشن، بایست برنامه نویسی قابل جستجویی برای مخاطبان طراحی سایت باشد

طراحی سایت خود را در اصلاح گر متنی ایجاد کنید و به طور روشن و قابل خواندن HTML طراحی سایت خود را درست نمایید. HTML بایست از ساختار مفهومی در صفحه طراحی سایت، جستجویابی ها، در برچسب های H1 و بعد نخستین پاراگراف ها و غیره کمک بگیرید. هر موقع که میسر است، تلاش نمایید برچسب های توصیفی را به کار ببرید. UL را برای لیست ها، P را برای پاراگراف ها، H برچسب ها برای تیترها و زیر فصل ها و STRONG را برای متن های برحسته به کار ببرید. در استفاده از DIV ها افراط ننمایید.

طراحی سایت شما قادر است هنوز هم با این موقعیت ها زیبا و هنرمندانه باشد، این چیزی است که در سی اس اس رخ می دهد.

قاعده چهارم: صفحه اول طراحی سایت، پراهمیت ترین صفحه در طراحی سایت است

صفحه اول طراحی سایت شما، نقطه عمده برای طراحی سایت تان است تا به وسیله موتورهای جستجو پیدا شود. این صفحه بایست مطلب و موردهای سایر صفحه های طراحی سایت را به طور خلاصه آشکار کند و دلایل روشن و زیبایی را برای کاربر آماده کند و به آن ها انگیزه بدهد تا سایر صفحه های طراحی سایت را مشاهده کنند.

قاعده پنجم: لینک ها در طراحی سایت بایست دارای معنی باشند

مرورگرها به لینک ها و کلمه های استفاده شده در آن ها در طراحی سایت تان توجه بسیاری می نمایند. هیچ وقت از “اینجا کلیک نمایید” و “بیشتر ببینید” برای لینک ها استفاده ننمایید. متن لینک بایست شرح دهد که لینک کاربر را به کدام قسمت از طراحی سایت هدایت می نماید، نظیر “مثال های بیشتر از سی اس اس طراحی سایت” یا “یاد یگیرید چگونه می توانید سئو سایت و بهینه سازی سایت خود را بهبود بدهید”.

هر چه لینک ها در صفحه طراحی سایت مرتبط و متناسب باشند، صفحه های طراحی سایت به وسیله مرورگرها بیشتر پیدا می شوند. در این باره نیز افراط ننمایید، به هر مورد نامربوط و بلا مصرفی در طراحی سایت خود لینک ندهید. اگر طراحی سایت شما تابع قاعده ساده گرایانه است، لینک گذاری به یک طراحی MELTDOWN قادر است سئو سایت تان را بهبود بدهد. لینک گذاری به عکس یک بچه گربه هرگز چنین نتیجه ای را در پی ندارد.

قاعده ششم: تیتر برچسب ها برای جذب مخاطبان طراحی سایت

هر صفحه در طراحی سایت تان بایست دارای تیتر با نام طراحی سایت و همراه شرح مختصری از صفحه مربوطه باشد. در این قسمت از کلمه های کلیدی نیز به کار ببرید. به خاطر بسپارید که تیتر صفحه طراحی سایت، دقیقا چیزی است که در نتیجه های مرورگرها اشکار می شود، این تیتر طراحی سایت بایست به کاربر برای کلیک نمودن انگیزه بدهد.

لینک های جستجویابی تان بایست دارای تیرهای توصیفی باشد که با تیتر سایر صفحه ها در طراحی سایت تان سازگار باشد. این مورد قادر است به این ترتیب باشد ” <a title=”name of page” href=”link”>”. شاید این مورد نکته کوچکی باشد اما در هر صورت در سئو سایت اثر گذار است.

قاعده هفتم: نقش برچسب های ALT

هر عکس در طراحی سایت تان بایست دارای تگ های ALT باشد. مخصوصا عکس هایی که به صفحه طراحی سایت مربوط است. اگر صفحه طراحی سایت تان روی ترفندهای CSS فوکوس دارد، می توانید برچسب عکسی “مثال هایی از CSS” را بگذارید تا طراحی سایت تان به وسیله مرورگرها سریع تر و بهتر یافت شود.

قاعده هشتم: از خیلی از متا برچسب ها بگذرید

در گذشته، متا برچسب ها عامل بالا بردن سئو سایت بود. اما آن روزها به انتها رسیده است. فقط متا برچسب هایی که در حال حاضر در طراحی سایت ها اهمیت دارند، برچسب های توصیفی است. مرورگرها احتمال دارد از آن برای آماده نمودن متن های لینک به صفحه طراحی سایت تان در نتیجه های جستجوی خود بهره بگیرد. مطمئن شوید که صفحه طراحی سایت تان به شیوه ای طراحی شده است که شرح می دهد که به چه دلیلی کاربری که به دنبال مطلب طراحی سایت تان است، حالا تمایل دارد تا به صفحه طراحی سایت تان نگاهی کند.

قاعده نهم: دارا بودن نقشه در طراحی سایت ها

مطمئن شوید که در طراحی سایت های خود دارای نقشه طراحی سایت هستید. این مورد یک فایل XML است که ایجادار صفحه طراحی سایت تان را برای مرورگرها به منظور ارتقای سئو سایت شرح می دهد. یک نمونه از این مورد در طراحی سایت خود ایجاد کنید و به گوگل معرفی کنید.

قاعده دهم: برای مخاطبان و افراد طراحی سایت را اجرا کنید

مرورگرها و یا موتورهای جستجو برای ارائه مطالب و موردهایی که مخاطبان و افراد می خواهند، ایجاد شده اند. یعنی مناسب ترین راه برای اینکه طراحی سایت و فروشگاه ساز خود را در دسترس و قابل جستجو بکنید، ایجاد طراحی سایت برای مخاطبان و افراد است. وظیفه شما به منزله طراح طراحی سایت این است که مشکل را برطرف نمایید، نه اینکه تنها هنر خود را نشان دهید، موردی را اثبات نمایید و اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. در این شرایط، مشکل شما این است که برای مخاطبان سایت یک طراحی سایتی را فراهم نمایید که برای استفاده و جستجو نمودن در این طراحی خیلی سهل است. اگر شما این مورد را در طراحی سایت خود مراعات نمایید، سئو سایت خود را بالا برده اید و می توانید رنگینگ خوبی در نتیجه های جستجو مرورگرها به دست بیاورید. با وب کندو به روز باشید.

آدرس بازتاب: http://www.webcando.ir/blog/389-%d9%82%d9%88%d8%a7%d8%b9%d8%af-%d8%b3%d8%a6%d9%88-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%d8%a7%d9%86-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa.html/trackback

ارسال دیدگاه:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *