۱۲ بهمن, ۱۳۹۵

کلاهبرداری در طراحی سایت

شاید خیلی از شما نیز در فضای مجازی لینک ها و صفحه هایی را دیده باشید که تبلیغات های آنچنانی در وب سایت های دیگر دارند ولی همین که وارد سایت موردنظر می شوید آنچه مشاهده می کنید از زمین تا آسمان با آنچه در تبلیغات بود متفاوت است. پس از داخل شدن به طراحی سایت با چیزی مثل یک وبلاگ روبه رو می شوید و برخی مواقع از یک وبلاگ نیز کمتر است و شبیه ای به یک سایت یا یک وبلاگ ندارد.

کلاهبرداری در طراحی سایت

در این لینک ها و صفحه های فریبنده با تبلیغات های روبه رو می شوید که شاید هر کسی را و بیشتر کسانی را که در زمینه طراحی سایت اصلاعاتی ندارند را گول می زند و به تله می اندازد.

طراحی سایت هنر و حرفه است

طراحی سایت یک مهارت و یا حرفه سخت و خیلی پیچیده است که به دانش و همینطور استعداد بالا احتیاج دارد تا یک سایت جذاب با امنیت بالا و بدون هیچ عیبی به وجود آید. با کمال تاسف برخی از سایت ها که تنها هدفشان آشفته کردن کسب و کار طراحی سایت است و می خواهند ره صد ساله را یک شبه بروند و در عرض کمترین زمان به پول هنگفتی از طریق طراحی سایت برسند دست به کار کلاهبرداری در طراحی سایت می زنند چون در خیالشان اینگونه فکر می کنند که بی زحمت ترین و در عین حال قابل دسترسی ترین کار ساخت وب سایت است و بدون هیچ دانش تخصصی سایتی ابتدایی را بالا می آورند و شروع به کلاهبرداری می کنند.

اما با داخل شدن به اینگونه طراحی وب سایت ها یک سایت با رنگ های گوناگون که بیشتر شبیه سایت یک مهد کودک است را مشاهده می کنیم که نمونه کار خیلی ضعیفی می باشد که با CMS های مجانی شبیه جوملا یا وردپرس سایت را در عرض ۵ دقیقه بر روی یک هاستی که معلوم نیست چگونه است ساخته اند و یک قالب دزدی و کپی شده را دانلود کرده اند که از اصول استاندارد طراحی سایت فاصله بسیاری دارد و طراحی سایت درستی ندارد چه برسد به اینکه طراحی سایت ریسپانسیو در آن رعایت شده باشد.

محتوای طراحی سایت های کلاهبرداری

مطالب و محتوای این سایت ها نیز بکر و تولیدی نیست حداقل زحمت تولید محتوا را نیز به خودشان نداده اند و از سایت های دیگر مطالب را کپی کرده اند و در به ظاهر طراحی سایت خودشان قرار داده اند و در انتها نیز برای اینکه خود را خیلی زرنگ و کاربلد معرفی کنند لینک سایت را به صورت بک لینک در انتهای فوتر طراحی سایت قلابی شان به صورت پنهان گذاشته اند، به گونه ای که آماده خیانت و کلاهبرداری از شما و کاربران اینترنتی هستند.

تعرفه طراحی سایت های کلاهبرداری

شما باید گوش به زنگ باشید و کاملا هوشیارانه با اینگونه سایت ها برخورد کنید و قبل از اینکه از اینگونه سایت های کلاهبردار درخواست و سفارشی داشته باشید به این موضوع فکر کنید که چرا باید طراحی سایت ۵۰ هزار تومان باشد و چرا این مبلغ کم برای طراحی وب سایت اختصاص یافته است آیا آنها واقعا پاسخگوی امورات و کارهای طراحی سایت شما خواهند بود واقعا با ۵۰ هزار تومان یا با صد هراز تومان می توان به طراحی سایت حرفه ای دست یافت. مسلما اینگونه نیست. اگر طراحی سایت حرفه ای و اختصاصی می خواهید باید بدانید که هزینه اینگونه سایت ها واقعی نیستند و کسب و کار شما با اینگونه سایت ها رونق که نخواهد گرفت بلکه متضرر آسیب های جدی نیز خواهد شد.

شما تنها کافی است یک جستجوی ساده در موتورهای جستجو بکنید و تعرفه و قیمت طراحی سایت های معتبر را مشاهده کنید و نسبت به کاری که این سایت های کلاهبردار انجام می دهند شک کنید. میانگین تعرفه طراحی سایت معمولی شرکت های طراحی سایت مابین ۷۰۰هزار تومان الی ۳میلیون و تعرفه سئو سایت مابین ۵۰۰ الی ۲ میلیون است که این سایت های معتبر دارای قیمت پشتیبانی جداگانه ای نیز می باشند که هر چند ماه یکبار بایست پرداخت گردد.

بنابراین در انتخاب شرکت طراحی سایت به اولین نکته ای که باید توجه کنید این است که چرا تعرفه های این سایت اینقدر ارزان است. طراحی سایت ارزان نیز مولفه ها و اصول استاندارد خود را دارد و طراحی سایت به هر قیمتی به جز کلاهبرداری در طراحی سایت و خیانت به شما و کسب و کارتان نیست و در خیلی از مواقع فقط برای این است که بازار طراحی سایت را آشفته سازند و از آب گل آلوده ماهی های مرده خودشان را صید کنند. اگر شما در تله اینگونه سایت ها افتادید بعدها متوجه خواهید شد که آنها کاری برا سایت و سئو سایت شما انجام نداده اند و بیشتر از پیش مایوس و ناامید خواهید شد و شاید اصلا قید کار مجازی و طراحی سایت را هم بزنید اما با انتخاب درست در همان ابتدای کار و هوشیاری کامل درباره تبلیغات های فریبنده برخی سایت ها خواهید توانست شرکت معتبر و کاربلدی را پیدا کنید که نه تنها باعث رونق و موفقیت کسب و کار شما در دنیای مجازی شود بلکه شما را مشتاق ها و باانگیزه تر در ادامه فعالیت ها و تجارت تان نماید. تصمیم های منطقی و اصولی می تواند شما به این نقطه پراهمیت برساند.

سئوی سایت در طراحی سایت کلاهبرداری

یکی دیگر از دروغ ها و کلاهبرداری طراحی سایت متوجه سئو سایت است خیلی از سایت ها با نام های مختلف و البته ناشناس که سابقه و رزومه درست و حسابی ندارند اقدام به تبلیغات برای سئو سایت می کنند و از افراد ساده لوح استفاده کرده و با مشاوره های دروغین و غیراصولی و نشان دادن رزومه ها و نمونه کارهای قلابی و دزدیده شده از سایر طراحی سایت ها به افراد و کاربران مختلف ادعا می کنند که دارای تیمی ماهر در زمینه سئو هستند و می توانند در کمترین زمان ممکن طراحی سایت شما را بهینه سازی کنند و در موتورهای جستجو به رتبه خوبی برسانند. در حالی که همه این کارها باز کلاهبرداری است و ادعای اینها توخالی است که با اقدامات غیرقانونی و غیراساندارد و غیرمنطبق با اصل ها و الگوریتم های گوگل و موتورهای جستجو انجام می شود. شاید در کوتاه مدت کار این کلاهبرداران جواب بدهد ولی همینکه موتورهای جستجو از فیک بودن و قلابی بودن آنها مطلع شوند طراحی سایت آنها را پنالتی خواهند کرد و به صفحه های انتهای نتایج موتورهای جستجوگر پرتاب خواهند کرد که غیرقابل برگشت خواهند بود و دیگر هر کاری بکنید نخواهید توانست دوباره به صفحه های نخستین و رنگینگ های بالاتر بیایید.

پس گول نمونه کارها و رزومه های دروغین را نیز نخورید و ابتدا از صحت و سقم این نمونه کارها مطمئن شوید و سپس اقدام به مشاوره گرفتن از شرکت ها کنید. اینگونه شرکت های کلاهبرداری در طراحی سایت اکثرا بعد از دریافت هزینه های طراحی سایت غیب می شوند و تلفن و راه ارتباطی خودشان را بر روی شما می بندند و شما هاج و واج در این دنیای تنها می مانید.
این قضیه برای خیلی از شرکت های معتبر طراحی سایت اتفاق افتاده است. خیلی از شرکت های معتبر با مواردی روبه رو شده اند که در آن افرادی به آنها مراجعه کرده اند و خواستار تحویل پروژه های طراحی سایت و سئو خود شده اند در حالی که هیچ وقت با این شرکت های معتبر وارد قرارداد نشده اند بلکه با افراد سودجو و کلاهبردار روبه رو بوده اند که آنها از سابقه و نمونه کار ها و اسم این شرکت های معتبر طراحی سایت و فروشگاه ساز  اقدام با اخاذی و کلاهبرداری از افراد کرده اند.

نکته های پراهمیتی که باید در انتخاب طراحی سایت معتبر در نظر داشته باشید:

هنگامی که احتیاج به پیاده سازی یک طراحی سایت دارید, حتما با شماره های ثابت شرکت مورد نظر تماس بگیرید و از درستی آن اطمینان حاصل کنید.

دیدن نمونه کار ها و از همه مهم تر اینکه دیدن وب سایت اصلی (نه فقط عکسی که در سایت طراح است) و می توانید از درستی اجرای آن طرح توسط شرکت مورد نظر مطلع شوید.

همگی شرکت های طراحی سایت , طرح ها و قیمت های معین و ثابتی دارند و تعرفه های طراحی سایت در آن صفحه معین شده است.

اما ما به عنوان طراحان طراحی سایت ، از خود می پرسیم، که آینده این کلاهبرداری ها در دنیای مجازی چه خواهد شد؟ آیا امیدی به جلوگیری این دزدی ها و کلاهبرداری ها هست؟ در خیلی از نمونه ها ، کلاهبرداران از مولفه های طراحی سایت شما ، در اینترنت کپی برداری نموده و از آن ها، برای طراحی کالاهایشان بهره می گیرند. آنها با این کار آینده کسب و کار شما را به خطر می اندازند و درآمد پروژه طراحی سایت تان را تقلیل می دهند و سبب می شوند تا شما مشتری های تان را از دست بدهید. با این اوضاع ، چه کاری از دست ما طراحان طراحی سایت بر می آید؟ تنها کاری که می توانیم بکنیم، بهره گیری از حق های قانونی طراحی خودمان، و به دست قانون سپردن این کلاهبرداران است. هنگامی که مشتری ها، احتیاج به طراحی سایت داشته باشند ، آن ها را از حق کپی و کلاهبرداری های اینترنتی مطلع نمایید. البته هنگامی که شما ، با آنها ، درباره حق های قانونی حرف می زنید می دانید که موقع کلاهبرداری ها نمی توانید، کاری بکنید. به همین خاطر کاری که می توانید بکنید فقط خنده است و خنده. با وب کندو به روز باشید.

آدرس بازتاب: http://www.webcando.ir/blog/392-%da%a9%d9%84%d8%a7%d9%87%d8%a8%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa.html/trackback

ارسال دیدگاه:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *