۱۲ بهمن, ۱۳۹۵

چه زمانی از اسلایدشو در طراحی سایت استفاده کنیم؟

نکته عمده برای طراحی سایت هوشمندانه و منظم، پیدا کردن راه متناسب و ارتباطی برای نشان دادن داده ها است. هنگامی که به دنبال شیوه هایی برای نشان دادن اطلاعات در طراحی سایت هستید، یک راهکاری خیلی مفید هست: اسلاید شو و یا اسلایدرها مناسب ترین راه نمایش دادن اطلاعات به صورت مرتب و فشرده هستند. گالری های که به صورت اسلایدر هستند، مناسب ترین شیوه سازمان دهی مطلب به حالت زیبا و جذاب است.

چه زمانی از اسلایدشو در طراحی سایت استفاده کنیم؟

دلایل بسیاری برای استفاده از اسلاید شو ها و اسلایدرهای عکسی در طراحی وب سایت ها هست. اسلاید شو یک ابزار شناخته شده ای است و هر کسی که از اینترنت استفاده کرده باشد، به خوبی می داند که این اسلاید شو چگونه کار می نماید. بنابراین، این موردهای برای هر کاربری مفید است و کار نمودن با آن ساده است و می توانند در همه جا مورد استفاده قرار بگیرند.
این نوشته روی نحوه استفاده از تکنیک های اسلاید شود در طراحی سایت ها فوکوس دارد. ما به شما آموزش می دهیم که چه زمان و چگونه از اسلاید شو ها در طراحی سایت خود به کار ببرید و نمونه های عالی از طراحی سایت های که از اسلایدشو ها و اسلایدر ها استفاده کرده اند، به شما عرضه می داریم.

بر اساس تحقیقات اخیر ما راجع به گرایشات طراحی سایت در سال ۲۰۰۹، اسلایدشو ها و کاروسل ها در طراحی سایت ها محبوب و محبوب تر می شوند. کاروسل ها به گونه ای در طراحی سایت عمل می نمایند که مطلبهای آن به صورت افقی و یا عمودی شروع به چرخیدن می نمایند. برای این که کاروسل ها در جهتی شروع به چرخش کنند، مخاطبان بایست روی یک یا دو دکمه تغییر وضعیت کلیک کنند. بر اساس دکمه تغییر وضعیتی که کاربر گزینش می نماید، مطلب ها در همان سمت شروع به چرخش می نمایند.

به جای این که روی قسمت های گوناگون در طراحی سایت کلیک شود، مخاطبان طراحی سایت می توانند با استفاده از این شیوه به سرعت به وسیله اسکرول ها در مطلب ها جستجو کنند، این کاروسل ها حتی با قرار گیری نشانگر ماوس نیز قادر است شروع به چرخیدن مطالب خود کند. نتیجه: در وقت مخاطبان طراحی سایت صرفه جویی می شود و توجه مخاطبان به سادگی به مطالب طراحی سایت جذب می شود. چنین اسلایدشوهایی در طراحی سایت فروشگاهی هایی به کار می رود که قصد سرگرم نمودن مخاطبان خود را دارد. لازم به ذکر است که در وبلاگ های خیلی بزرگ نیز به کار می رود، اما طراحان سایت از این مورد برای نمونه کارهای شان نیز استفاده می نمایند تا به شیوه جذابی بتوانند کار های طراحی سایت قبلی خود را به مشتری های نشان دهند.

در کجای طراحی سایت می توان از اسلاید شوها استفاده کرد؟

بیایید به قسمت هایی در طراحی سایت که معمولا اسلایدرها در آن جا استفاده می شوند، نگاهی بیاندازیم.

۱٫اسلایدشوها برای نشان دادن نمونه کارهای طراحی سایت

هنگامی که یک نمونه کار طراحی می نمایید، راه های گوناگونی هست تا کار های خود را سامان دهی نمایید. یک شیوه خوب در این زمینه قادر است استفاده از اسلایدشوها باشد. استفاده از اسلایدشو برای نشان دادن عکس های یک کار و یا حتی کار های بیشتر خیلی متناسب است. برخی طراحان از این مورد برای نشان دادن کار های طراحی سایت قبلی خود استفاده می نمایند که با گذاشتن نشانگر ماوس روی هر اسلاید و یا هر قسمت، جزئیات کوچکی از کار نیز نمایان می شود.

۲٫اسلایدرها برای نشان دادن اطلاعات در طراحی سایت

اسلایدرها در صفحه اول طراحی سایت های شرکتی خیلی محبوب هستند. آن ها برای نشان دادن اطلاعات پراهمیت شرکت، خیلی مفید و کاربردی هستند. عموما، شرکت ها از این اسلایدرها برای شرح کارهایی که شرکت انجام می دهد و اهدافی که دارد، استفاده می نمایند.

۳٫استفاده از اسلایدشوها در پست های ویژه وبلاگ طراحی سایت

خیلی از وبلاگ ها از گالری های اسلایدی برای نشان دادن پست های برتر خود استفاده می نمایند. راه خیلی عالی است که به این ترتیب پست های برتر را نشان دهیم و فضای بسیاری از طراحی را اشغال نکنیم. با قرار داد گزینه های زیاد در داخل یک عامل کوچک به نام اسلایدر، شما فضای بسیاری در طراحی دارید تا مطلبهای دیگری بگذارید.
چگونه یک اسلایدشو متناسبی برای طراحی سایت خود بسازیم

اگرچه تقریبا هر کاربری می داند که یک اسلاید شو چگونه کار می نماید، اما شیوه های اندکی هست که می توانید از آن ها برای کاربردی و عالی ایجاد کردن این اسلایدشو ها به کار ببرید.

تهیه عکس های کوچک، اعداد و یا دکمه ها

استفاده از عکس های کوچک، یکی از پراهمیت ترین مولفه های ایجاد یک اسلاید شو خوب است. این موردهای به کاربر طراحی سایت این حس را می دهد که دقیقا در کجا قرار گرفته است و این اسلاید شو حاوی چه مطالبی است. هم چنین فرصت می دهد تا جستجو یابی ها به سرعت انجام پذیرد و یافتن اسلایدهای مورد نظر راحت تر انجام پذیرد.

شیوه های بسیاری هست که به این جستجویابی سریع دست یابیم. برای نخستین مورد می توانیم به اعداد اشاره کنیم. نشان دادن شمارش اسلایدهای جاری خیلی اهمیت دارد. مورد دوم، آماده نمودن عکس های کوچک برای هر اسلاید است. در آخر هم بایست ذکر نمود که دکمه ها می توانند برای جستجو یابی آسان تر در این زمینه، نقش بسزایی داشته باشند.


اتوماتیک و یا دستی ایجاد کردن اسلایدشو ها

اسلایدرها به دو صورت عمل می نمایند: می توانند به صورت اتوماتیک شروع به حرکت کنند و یا به صورت دستی باشند، یعنی کاربر روی دکمه های اسلایدرها کلیک کند تا شروع به حرکت کنند. مناسب ترین راه برای انجام این کار این است که از هر دو مورد در اسلایدرها استفاده کنیم. ایده خوبی است تا اسلایدرها به طور اتوماتیک شروع به حرکت کنند، اما شما بایست از دکمه ها به صورت دستی نیز به کار ببرید تا کاربر بتواند اسلاید مورد نظر خود را به آسانی بیابد.

زیاده روی ننمایید

همان طور که بیان کردیم، اسلاید شو یک عامل شناخته شده در سراسر جهان است، از این رو نیازی نیست زحمت بسیاری بکشید تا این اسلایدشو را کاربردی و مفید ایجاد کنید. فوکوس عمده این اسلایدشوها روی مطالب طراحی سایت است. تنها از موردهایی به کار ببرید که واقعا در طراحی سایت نیاز است و از گذاشتن دکمه ها و موردهای اضافه در اسلایدرها خودداری نمایید.

مکان قرار گیری دکمه ها

کلید عمده برای ایجاد یک اسلایدشو مفید، دکمه ها است. پراهمیت تر از این قضیه، مکان قرارگیری دکمه ها و نحوه نمایان شدن آن ها است. دکمه ها بایست به طور مستقیم در انتهای اسلایدها به کار رود و یا حتی قادر است در دو طرف اسلایدرها قرار بگیرد (به صورت “جلو” و “عقب”). این مورد یک کارآیی استاندارد است و نیازی نیست تا کار متفاوت دیگری را اجرا کنید.

تحرکات متناسب

شیوهی که اسلاید شو ها از مکانی به مکان دیگر حرکت می نماید پراهمیت تر از آن چه که فکر می نمایید، است. افکت ها حرکتی بسیاری هست که قادر است در یک اسلایدر به کار رود، نظیر محو شدن، حرکت افقی، حرکت عمودی، حرکت به صورت لیستی و غیره. حرکتی را برای اسلایدرهای طراحی سایت خود گزینش نمایید که با سبک عمده طراحی سایت تان هم خوانی داشته باشد. برای مثال، اگر دارای طراحی سایت به صورت مینیمالیستی می باشید، احتمال دارد بخواهید برای هماهنگی بیشتر با سبک طراحی سایت از حالت محو به کار ببرید.

حاشیه ها و سبک دکمه ها

گزینه های بسیاری از سبک های اسلایدشو ها هست، اما شیوه های زیاد دیگر نیز برای شکل دهی به فضای پیرامون هر اسلاید هست. آشکارترین آن ها حاشیه های اسلایدرها است.
اسلایدر در عکس زیر یکی از نمونه های زیبا است: حاشیه ها به عکس های نمای دیداری زیبایی می دهند و اسلاید شو ها از افکت های حرکتی محسوسی استفاده می نمایند که خیلی با نوع عکس مطابقت دارد. توجه نمایید که چگونه حاشیه ها به زیبایی در این تم طراحی سایت به کار می رود و حرکات اسلایدشو از این حاشیه های به کار رفته، پشتیبانی می نمایند. با وب کندو به روز باشید.

آدرس بازتاب: http://www.webcando.ir/blog/395-%da%86%d9%87-%d8%b2%d9%85%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%a7%d8%b2-%d8%a7%d8%b3%d9%84%d8%a7%db%8c%d8%af%d8%b4%d9%88-%d8%af%d8%b1-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d8%a7%d8%b3%d8%aa.html/trackback

ارسال دیدگاه:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *