۱۲ بهمن, ۱۳۹۵

چگونه به روند طراحی سایت سرعت بدهیم؟

سیستم لحظه ای و راهبردی برای طراحی سایت نظیر سیستم جرقه زن در خودرو برای گروه طراحی سایت عمل می کند.

چگونه به روند طراحی سایت سرعت بدهیم؟

یک گروه طراحی سایت نیز برای اینکه پیش برود نیاز به یک محرک دارد. اگر گروه طراحی نتواند کار را به خوبی شروع کند، روند طراحی وب سایت به کندی پیش می رود و سرعت لازم را به دست نمی آورد.

در این جا است که این سیستم طراحی قادر است موثر واقع شود. فعالیت های این سیستم و راهکارهای سریع آن، روی شکوفا نمودن انرژی و مهارت های گروه فوکوس دارد و انگیزه و محرکی که برای شروع نیاز دارند را آماده می کند تا کار طراحی سایت در مسیر صحیحی قرار بگیرد.

به تازگی با ریچارد بنفلید در این باره حرف زدیم، او جدیدا با کمک همکاران خود کتابی تحت عنوان “Design Sprint” منتشر کرد. ریچارد به من شرح داد که این سیستم، یک سری فعالیت هایی برای بالا بردن تجربه کاربری سایت انجام می دهد که گروه طراحی سایت را مجبور به درک هدف های خویش، ارائه ایده های ناب و احتمالی، نمونه سازی عالی از ایده ها و اعتبار دادن به فرضیات خود می کند که در کار طراحی سایت خیلی مهم است. این سیستم سبب می شود تا وقفه ای در کار طراحی سایت صورت گیرد و مجددا شروعی پرهیجان و کارآمدی را برای گروه طراحی آماده می کند.

روند کاری این سیستم ۱#: جمع آوری نمودن اعضای گروه طراحی سایت در یک محل

من از ریچارد پرسیدم که این سیستم طراحی چگونه قادر است شروع عالی ای را برای گروه طراحی سایت آماده کند. او شرح داد که این سیستم این کار را با جمع نمودن مولفه ها و اعضای گروه طراحی در یک محل، انجام می دهد.

” ما اخیرا چنین شرایطی را با یک گروه طراحی تجربه کردیم. مدیر این گروه نزد من آمد و گفت “در سه ماه گذشته این نخستین باری بود که همه مولفه های و اعضای گروه گرد هم آمدیم” و این نشان می دهد که کنار هم بودن آن ها قادر است شروع خوبی را برای شان بسازد.

“شاید این مورد حل کننده مشکل در طراحی سایت و فروشگاه ساز نباشد، اما هنگامی که این اشخاص در یک محل کنار هم جمع شوند و راجع به مسائل مربوط به طراحی سایت دشوار بگویند، مطمئنا موردهای خارق العاده ای اتفاق می افتد. در این شرایط، مکالمه و گفت و گو هایی صورت می گیرد. یعنی علاوه بر این که از پیش می توانستند به وسیله ایمیل و یا اپلیکیشن های تحت وب با هم در ارتباط باشند، حالا به صورت فیزیکی در کنار هم هستند و به صحبت می پردازند که این امر خیلی اهمیت دارد.”

اگر این اتفاق با هم بودن در یک مکان صورت نگیرد، هرگز امکان سرعت گرفتن روند طراحی سایت وجود نخواهد داشت.

با وجود این سیستم سریع طراحی و یا همان Design Sprints، اعضای گروه در یک زمان شروع به کار می نمایند و روی فعالیت های کار فوکوس دارند. این سیستم به آن ها انگیزه مجددا شروع نمودن می دهد.

روند کاری این سیستم ۲#: تصدیق این که ما برخی از جواب ها و راهکار های طراحی سایت را نمی دانیم

دیگر خاطر که این سیستم قادر است سبب شروع صحیح کار طراحی سایت شود این است که معین می کند که هر کسی قادر نیست همه جواب ها و راهکار ها را بیابد. در خیلی از کار ها، نقش اشخاص ایجاب می کند که این گونه فکر کنند که بایست همگی راهکار ها و جواب های پراهمیت را بدانند، حتی هنگامی که واقعا چیزی به ذهن شان خطور نمی کند. به این خاطر است که آن ها به شیوه غلطی فرضیه سازی می نمایند و راه رسیدن به این فرضیه را دشوار می سازند.

ریچارد این قضیه را به این ترتیب شرح می دهد:

“افراد نزد ما می آیند و می گویند”ما این مشکل را داریم” و ما با سرعت فکر می کنیم که بایست راهکاری را به آن ها ارائه دهیم. در حالی که جواب بهتر این است که “مشکل پیچیده ای است، من جواب آن را نمی دانم. بایست به اتفاق به دنبال رفع آن باشیم و مناسب ترین راهکار آن را، با هم بیابیم.”

“ما اعتماد به نفس این کار را نداریم به این خاطر که از زمان مدرسه چنین چیزی را به ما یاد نداده اند. همه اشخاص در مدرسه امتحان ریاضی، ادبیات، علوم و غیره دارند، اما هرگز برای دارا بودن اعتماد به نفس، مورد آزمایش قرار نمی گیرند.”

“ما با این باور پیشرفت کرده ایم که همواره بایست جواب هایی برای مشکلات داشته باشیم. به جای گفتن اینکه “من نمی دانم، اما می توانیم با همدیگر روی آن فوکوس کنیم.” یا “بیایید در این مورد صحبت کنیم تا مناسب ترین راهکار را بیابیم”، ما همواره سعی می کنیم تا راجع به هر مشکلی فکر کنیم و به دنبال جواب باشیم و همواره فکر می کنیم که بایست راهکار هایی را برای همه مشکلات در اختیار داشته باشیم، در غیر این صورت به ضعف خود پی می بریم.”

“در حالی که حقیقت این است که ما جواب برخی مسائل را نمی دانیم، اما سعی در وانمودن نمودن آن داریم. چگونه یک فرد قادر است همگی جواب ها را در اختیار داشته باشد و به آینده مشرف باشد؟”

استفاده از این سیستم برای شروع کار طراحی سایت

هم چنان که گروه طراحی سایت در تهران فعالیت خود را شروع می کند، نیاز دارند تا در این روند راهنمایی شوند و سرعت شان بالا رود. این سیستم قادر است این امکان را برای آن ها فراهم آورد و مناسب ترین و موثرترین راه های کاربردی را در اختیارشان بگذارد. با وب کندو به روز باشید.

آدرس بازتاب: http://www.webcando.ir/blog/398-%da%86%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%d8%a8%d9%87-%d8%b1%d9%88%d9%86%d8%af-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d8%b3%d8%b1%d8%b9%d8%aa-%d8%a8%d8%af%d9%87%db%8c%d9%85%d8%9f.html/trackback

ارسال دیدگاه:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *