۱۲ بهمن, ۱۳۹۵

چرا بازدید کنندگان طراحی سایت به مشتری های سایت تان تبدیل نمی شوند

بگذارید با گفتن داستانی راجع به خیلی از مبتدیان در عرصه طراحی سایت، نوشته خود را شروع کنم. اشخاص کمی دارای ایده های درخشان هستند. برخی از طراحان طراحی سایت نیاز به ماه ها تفکر و تلاش دارند تا به ایده های ناب و متناسبی برسند. زمانی هم که طراحی سایت انجام می دهند، منتظر مخاطبان سایت می نظیر تا به وسیله آن ها درآمدزایی کنند.

چرا بازدیدکنندگان طراحی سایت به مشتری های سایت تان تبدیل نمی شوند

Online business deal

هنگامی که در این شرایط با شکست نیز مواجه می شوند، سعی می نمایند تا با ایجاد وبلاگ و یا تبلیغات، اشخاصی را به خود و طراحی سایت جذب نمایند. مشکل عمده این جا است که بیشتر بازدیدکنندگان طراحی سایت تمایل به همراه بودن دایمی با این طراحی سایت را ندارند و هیچ بازدیدکننده طراحی سایت به مشتری طراحی سایت تبدیل نمی شود.

تبدیل بازدیدکننده به مشتری طراحی سایت چیست؟

نخستین مشکل در این زمینه این است که این روند قابل مشاهده نیست و از این رو برای درک نمودن نیز خیلی دشوار است. از نظر تئوری، این قضیه به این معنا است که یک بازدیدکننده را به مشتری طراحی سایت خود تبدیل کنیم. شرکت هایی که دارای طراحی سایت فروشگاهی هستند، این جمله را به این ترتیب تعبیر می نمایند که، اشخاصی محصولات طراحی سایت شان را خریداری نمایند. در برخی از طراحی سایت ها نیز به معنی دریافت آدرس ایمیل برای ارسال ایمیل به بازدیدکنندگان و دعوت آن ها به مشاهده صفحه عمده طراحی سایت است. طراحی سایت ها و یا فروشگاه ساز و نرم افزارهای گوشی همراه این جمله را این گونه تعبیر می نمایند که یک فردی اپلیکیشن را دانلود کند و یا اکانتی را بسازد.

همگی این تعریفات دو مورد را به طور مشترک در خود دارند:

۱٫همگی این تعریف ها “تبادل برخی چیزها با یکدیگر” را معین می کند.
۲٫انجام این مورد دشوار تر از آن چه که فکر می نمایید، است.

چه شما اشخاصی را در ازای ارائه داده ها و اطلاعات متناسب، به رونمایی از محصولات و سرویس های خود در طراحی سایت دعوت نمایید و یا لیوان قهوه ای به آن ها در ازای دریافت ۵ دلار بدهید، فرقی ندارد، تلاش شما برای اینکه بازدیدکننده به مشتری تان تبدیل شود در صورتی انجام می پذیرد که این مشتری این تبادل را قبول داشته باشد. از این رو، به چه دلیلی برخی بازدید کنندگان این تبادل را قبول نمی نمایند و به چه دلیلی به مشتری شما تبدیل نمی شوند؟

این امر احتمال دارد به علت یکی از این سه موردهای اتفاق بی افتد:
آن ها درک نمی نمایند که شما چه موردهایی را ارائه می دارید
موردی که شما به آن ها ارائه می دارید را دوست ندارند
آن ها دوست ندارند بابت محصول و یا سرویسی که در طراحی سایت خود ارائه می دارید، هزینه کنند.

نتایج این سه خاطر به این ترتیب است:

هدف شما را متوجه نمی شوند
موردهایی که ارائه می دارید را نمی خواهند
به موردهایی که ارائه می دارید، نیاز ندارند

بازدیدکنندگان هدف کسب و کار و طراحی سایت شما را متوجه نمی شوند

به شعار برخی از شرکت های محبوب نگاهی بیاندازید، شما احتمال دارد اعتقاد داشته باشید که مناسب ترین استراتژی بازاریابی این است که به طور تصادفی کلماتی را برای شعار طراحی سایت و یا کسب و کار خود گزینش نمایید.

با کمال تاسف، این استراتژی برای کسب و کار و طراحی سایت تازه تاسیس تان کارایی ندارد. این شرکت های محبوب با دارا بودن شعارهای متناسب، توانستند میلیون ها دلار از این بازاریابی به دست آورند و از این شعار در طراحی سایت و بسته بندی محصولات شان نیز استفاده می نمودند. شما نیز بی میل نیستید تا به این درجه از ثروت و درآمدزایی برسید، به همین خاطر بایست پیام بهتری را برای طراحی سایت و یا کسب و کار خود گزینش نمایید تا افراد و مخاطبان طراحی سایت واقعا انگیزه داشته باشند تا از طراحی سایت و یا کسب و کار شما خرید کنند.

این موردهای دقیقا چیزی که به صورت روزانه مشاهده می کنم. اشخاص بسیاری برای کسب و کار و طراحی سایت شان این شعارها را می نویسند. آن ها شروع به ایجاد صفحه عمده طراحی سایت خود می نمایند و سعی می نمایند که مناسب ترین طراحی را داشته باشد.

اما توجه داشته باشید اگر مخاطبان و یا اشخاص پیام و هدف طراحی سایت و کسب و کار تان را درک نکنند، از محصولات و سرویس های طراحی سایت و یا کسب و کار شما استفاده نمی نمایند. اگر هم فکر می نمایید که این اشخاص زمان و تلاشی را صرف دریافتن این پیام و هدف می نمایند، بایست بگویم که در خطای هستید. مخاطبان تنها ۵ ثانیه به محصولات و سرویس های طراحی سایت تان نگاهی می اندازند و اگر در درک نمودن این پیام و هدف به مشکل برخوردند به سرعت از سایت خارج می شوند و طراحی سایت های دیگری را امتحان می نمایند.

چگونه این مشکل را حل می نمایید؟

این مشکل با اجرای چندین تست کوتاه رفع می گردد. در نخست، بایست خاطر خروج مخاطبان از طراحی وب سایت خود را کشف نمایید. به این منظور، ۴ یا ۵ نفری را بیابید که در زمینه تجاری شما کار می نمایند اما چیزی راجع به محصولات و سرویس های طراحی سایت شما نمی دانند. صفحه عمده طراحی سایت خود را برای این اشخاص اجرا نمایید و به مدت ۵ ثانیه از آن ها بخواهید به این صفحه نگاه بی اندازند. بعد از آن ها بخواهید که بگویند: “محصولات و سرویس های این طراحی سایت راجع به چیست؟ چه کسانی می توانند از این محصولات و سرویس ها استفاده کند.”

اگر نخستین و دومین سوال را خطای جواب دادند، شما بایست بیشتر روی پیام رسانی طراحی سایت خود کار نمایید. این روند را تا هنگامی که اشخاص در تست جواب متناسبی به شما بدهند، بایست تکرار نمایید.

برخی بازدیدکنندگان طراحی سایت، محصولات و سرویس های شما را نمی خواهند

تنها به این خاطر که افراد می دانند که محصولات و سرویس های شما راجع به چیست، به این معنا نیست که می خواهند از آن استفاده کنند. محصولات و سرویس های موجود در سایت بایست مشکلی را حل کنند. حتی بازی ها و نرم افزارها نیز بایست این خاصیت را داشته باشند. جواب دادن به این سوال “چگونه با دست کم تلاش ممکن خود را با آن محصول و یا سرویس وفق دهم؟” قادر است مشکلی باشد که خیلی از اشخاص با آن مواجه هستند و همه ما به دنبال حل این مشکل می باشیم.

این مشکلات نه تنها بایست رفع گردد، بلکه بایست به شیوه صحیح حل شدن این مشکل نیز دقت نمود. به طور مثال اگر من بخواهم در ازای دریافت ۲۰ پوند مشکل شما را حل کنم، قطعا قبول خواهید کرد، اما اگر بگویم در ازای قطع نمودن پاهای تان این مشکل را حل می کنم، هرگز به آن فکر هم نخواهید کرد. شاید مشکل در این مثال شناخته شود اما راهکار خیلی نامتناسب و درو از عقل و منطق است.

برای این که مخاطبان سایت به مشتری طراحی سایت فروشگاهی تبدیل شوند، بایست مطمئن شوید که این مخاطبان اشخاصی هستند که با خرید محصولات و سرویس های سایت شما، مشکل خود را رفع می نمایند. اما اگر مشکل آن ها با موردهایی که در طراحی سایت خود ارائه می دارید حل نگردد، به مشتری طراحی سایت شما تبدیل نمی شوند. حل نمودن این مشکل از کسب و کار و طراحی سایت خیلی دشوار تر از مسئله پیام رسانی به مخاطبان طراحی سایت تان است.

چگونه این مشکل را حل می نمایید؟

صراحتا خاطر این اتفاق بیشتر این است که صاحبان طراحی سایت با مشتریان خود صحبت نمی نمایند. اگر تا به حال این کار را انجام نداده اید، از همین حالا به فکر آن باشید. زمانی را با اشخاصی که مخاطب طراحی سایت و کسب و کار شما هستند، بگذرانید و درک نمایید که چه مشکلاتی دارند و چه راهکار های متناسب آن ها است.

پیش از این که هر محصول و یا سرویسی را در طراحی سایت خود بگذارید، مطمئن شوید که محصول و یا سرویس مورد نظر، مشکل مخاطبان طراحی سایت و یا کسب و کار تان را حل خواهد کرد. شما بایست مخاطبان مورد نظر طراحی سایت و یا کسب و کار خود را معین نمایید و بعد بر اساس نیاز و خواسته های شان، سایت خود را ایجاده و محصولات و سرویس های خود را در آن جا بگذارید.

شما بایست متوجه شوید که مخاطبان طراحی سایت شما چه کسانی هستند و از کجا می آیند. می توانید برنامه Ethnio را نیز دانلود نمایید که در این زمینه خیلی به شما کمک می کند. صحبت نمودن با مخاطبان طراحی سایت و یا کسب و کار تان قادر است به شما بینش و فرصت هایی ارائه دهد که دریابید این اشخاص چه نیاز ها و خواسته هایی دارند و بایست در جهت راضی نمودن آن ها چه موردهایی را اجرا کنید.

مخاطبان طراحی سایت به چیزی که شما ارائه می دارید، نیاز ندارند

آخرین خاطر که بازدیدکنندگان سایت به مشتریان طراحی سایت تان تبدیل نمی شوند، این است که آن ها فکر می نمایند که محصول و یا سرویس طراحی سایت تان ارزش سفارش دادن و خریدن را ندارد. حتی اگر شما به صورت رایگان نیز موردهای را در سایت خود ارائه دهید، احتمال دارد باز هم این اتفاق بی افتد. ارزش محصول و یا سرویس طراحی سایت تنها به قیمت آن باز نمی گردد.

این گونه تصور نمایید: من به نزد شما می آیم و می گویم که یک نرم افزار ایمیل کلاینت جدید شگفت انگیز می شناسم که خیلی سریع است و همان چیزی است که می خواهید و خیلی شگفت انگیز عمل می کند. اما یک موردی هست و آن هم این است که بایست آدرس ایمیل خود را عوض نمایید. آیا شما این کار را می نمایید؟ البته که نه. تغییر آدرس ایمیل قادر است دردسر بزرگی باشد. زمان بسیاری را می طلبد و زمان برای شما ارزشمند است.

به این ترتیب، زمان مخاطبان سایت شما نیز ارزشمند است. از این رو مشکلات و مشقت های آن ها را درک نمایید. اگر محصول و یا سرویس های سایت تان برای استفاده دشوار باشد و یا درک آن خیلی پیچیده باشد، شما بهای این موردهای را برای مشتریان خود خیلی بالا می برید. به همبن خاطر، فرقی نمی کند که چه مشکل بزرگی را نیز به وسیله موردهایی که در طراحی سایت خود ارائه می دارید حل می نمایید، مشتری اعتقاد ندارد که محصول و یا سرویس طراحی سایت شما برای آن ها ارزشی دارد.

چگونه این مشکل را حل می نمایید؟

شما با انجام تست کاربردی بودن سایت به آسانی می توانید بر این مشکل غلبه نمایید. با این شیوه می توانید دریابید که به وسیله محصولات و سرویس های طراحی سایت تان، به چه میزان می توانید مشکل مخاطبین خود را حل نمایید.

اگر مشکل مربوط به قیمت محصولات و سرویس های طراحی سایت تان بود، احتیاج دارید تا تست بهینه سازی قیمت را اجرا نمایید. بسته به نوع محصول و یا سرویسی که می سازید، نیاز به استراتژی مختلفی دارید، اما استراتژی متداول این است که محصولات خود را به اشخاص گوناگونی با قیمت های متفاوت به فروش برسانید. این قضیه زمان بسیاری را می طلبد، اما قادر است تمایز بزرگی میان شکست و موفقیت در یک کسب و کار باشد.

به چه دلیلی بایست روی این قضیه دقت داشته باشید؟

هنگامی که با مشکلی در طراحی سایت و یا کسب و کار خود بر می خورید، تنها درصدد رفع آن بر می آید. اما خیلی ایده خوبی است تا علت ایجاد مشکل را دریابید و به این ترتیب حل نمودن آن خیلی آسان تر خواهد شد.

همان طور که دیدید، هنگامی که مشکل درک ننمودن پیام کسب و کار و یا سایت به وسیله بازدیدکنندگان طراحی سایت باشد، تغییر قیمت قادر نیست کاری اجرا کند. اگر طراحی سایت و یا محصولات تان به حل ننمودن مشکل مخاطبان کمک نمی کند، واضح سازی پیام و هدف طراحی سایت قادر نیست مشکل موجود را حل کند. اگر طراحی سایت و یا محصول شما برای استفاده دشوار باشد، با رایگان ارائه دادن آن هم چیزی تغییر نمی کند. بایست خاطر این سه مشکل را از ریشه بیابید و با انجام آزمایشات و تحقیقاتی به دنبال راهکار آن باشید.

به یاد داشته باشید، هرچه سریع تر مشکل تبدیل بازدیدکنندگان طراحی سایت به مشتری دایمی طراحی سایت خود را حل نمایید، زودتر می توانید مخاطبین و مشتریان بیشتری را جذب نمایید و آن ها را همواره در کسب و کار و طراحی سایت در تهران خود داشته باشید. حل نمودن مشکل برای گروهی از مخاطبان سایت شاید کار آسانی نباشد، اما با تفکیک نمودن مشکل موجود به آسانی می توانید آن را حل کرده و نتایج مثبتی از آن حاصل نمایید و به دارا بودن یک کسب و کار و یا سایت موفق افتخار نمایید. با وب کندو به روز باشید.

آدرس بازتاب: http://www.webcando.ir/blog/400-%da%86%d8%b1%d8%a7-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%af%db%8c%d8%af-%da%a9%d9%86%d9%86%d8%af%da%af%d8%a7%d9%86-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d8%a8%d9%87-%d9%85%d8%b4%d8%aa%d8%b1.html/trackback

ارسال دیدگاه:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *