۱۲ بهمن, ۱۳۹۵

چگونه مطالب شگفت انگیز در طراحی سایت بنویسیم؟

هیچ وقت برای اینکه در یک زمینه تبدیل به یک ستاره شوید، راه آسانی در پیش ندارید. حتی ناشران و وبلاگ نویسان مشهور برای این که به موفقیت برسند خیلی تلاش نموده اند و دشواری ها را تحمل کرده اند. نوشتن مطالب جذاب برای طراحی سایت و یا وبلاگ به هیچ نحوی روند آسانی نبوده و نیست. اما اگر می خواهید به وسیله نوشتن متن های جذاب و با کیفیت در طراحی سایت تان به مخاطبین بیشتری دست پیدا نمایید، بایست مهارت های فراوانی را به کار ببرید و خیلی در این زمینه تلاش نمایید.

چگونه مطالب شگفت انگیز در طراحی سایت بنویسیم؟

یک مورد خوب راجع به ایجاد مطلب جذاب طراحی این است که در نوشتن هر چیزی که مورد علاقه شما و خوانندگان تان است، آزادی دارید. شما نبایست از قواعد دشوار و جدی پیروی نمایید، به این خاطر که چیزی که بیش از همه اهمیت دارد، ویژگی و خصوصیت نوشته های شما است، نه چیز دیگر. مطلب طراحی از باقی فرم های نوشتاری اندکی متفاوت است. خوانندگان بایست با هر کلمه در این متن، به طراحی سایت بیشتر علاقه پیدا کنند. به این ترتیب است که آن ها بعد به موردهایی که در طراحی وب سایت نیز عرضه می دارید، انگیزه پیدا خواهند کرد و تبدیل به مخاطب دایمی طراحی شما خواهند شد.

پیشنهاد هایی که در این نوشته از بزرگ ترین و قدیمی ترین نویسندگان تاریخ گرفته شده است، مطمئنا قادر است به تهیه مطلب جذاب طراحی سایت به شما خیلی کمک کند. به این پیشنهاد ها دقت نمایید و در ایجاد مطلب طراحی سایت تان، آن ها را به کار ببندید:

بایست در نوشته های خود بر مخاطب طراحی سایت اثر بگذارید و ارزش ها و انگیزه هایی برای آن ها آماده نمایید

“نوشتن مطلب طراحی سایت راجع به درآمدزایی، مشهور شدن، آشنا شدن با دیگران و یا پیدا نمودن دوست نیست. بلکه در ارتباط با غنی ایجاد کردن زندگی کسانی است که متن طراحی شما را می خوانند، راجع به بهتر نمودن زندگی خود و دیگران است برای خوش حال تر بودن و با خوشی زندگی نمودن است.” استفن کینک

یکی از رازهای نوشتن مطلب طراحی سایت موفق این است که بر خوانندگان طراحی سایت خود اثر شگرفی بگذارید. فرقی ندارد که چقدر مطلب طراحی سایت شما شگفت انگیز و حیرت انگیز باشد، اما اگر بر مخاطبین طراحی سایت تان اثری نگذارد، تلاش شما بی فایده است. هدف شما نبایست همواره به دست آوردن مخاطبین و مشتریان بیشتر برای طراحی سایت و یا درآمدزایی بیشتر از طراحی باشد. شما بایست یاد بگیرید که چگونه نظر مخاطبین طراحی سایت خود را جلب نمایید و به مناسب ترین نحو نیازهای شان را تامین نمایید.

برای مثال، شما در حال خواندن این نوشته هستید به این خاطر که ۱) تیتر این نوشته نظر شما را جلب نمود، ۲)شما ترغیب شده اید تا این پیشنهاد ها را بشناسید تا به وسیله آن روند کسب و کار و طراحی سایت تان را بهبود بقسمتید. مخاطبان طراحی سایت به جستجوی اطلاعاتی هستند که به بهبود و ارتقای زندگی آن ها کمک کند، موردهایی از قبیل متن های پیشنهاد ای، تجربه های زندگی و پیشنهاد های از اشخاص مشهور. به مخاطبینی خود موردهایی را که نیاز دارند، ارائه دارید. اگر شما به طور موثری این کار را اجرا کنید، می توانید صداقت و درستی خود را به مخاطبین طراحی سایت تان اثبات نمایید و اعتباری برای خود و طراحی تان فراهم آورید.

نبایست مطلب طراحی سایت تان خیلی پیچیده باشد

“هیچ گاه از کلمات و عبارات طولانی در جایی که کلمات ساده و کوتاه می توانند به خوبی مفهوم را به مخاطب برسانند، استفاده ننمایید.” جورج اورول

شما نبایست به گونه ای مطلب طراحی سایت را بنویسید که اثبات نمایید شما یک فرد باهوش هستید. اگر قادر باشید به آسانی و به طور واضح هدف و پیام خود را به مخاطبین طراحی سایت تان برسانید، می توانید خود را باهوش جلوه دهید. شما هنوز هم می توانید با استفاده از کلمات ساده و آشنا، خلاق بودن و هوشمند بودن خود را اثبات نمایید. در هر صورت، نبایست از الفاظ و کلماتی به کار ببرید که قادر است مخاطب طراحی شما را سردرگم سازد. متن ساده قادر است برای مخاطبین طراحی سایت جذاب تر و مورد پسند تر باشد. به یاد داشته باشید، هر چه نوشته دارای کلمات کمتر و ساده تر باشد، بهتر قادر است عملی شود و بهتر به تحقق قسمتیدن هدف طراحی سایت کمک می کند.

خوانندگان طراحی سایت به اطلاعات ویژه ارزش می نهند

“تنها داستان ها و یا اطلاعاتی را در مطلب طراحی سایت خود بیان نمایید که تنها شما می دانید، به این خاطر که همواره دست بالای دست خیلی است و نویسندگان باهوش تر از شما نیز وجود دارند. همواره اشخاصی وجود دارند که در انجام دادن برخی کارها، مهارت بیشتری دارند- اما شما ویژه هستید و بایست مطلب طراحی سایت ویژهی نیز به وجود آورید.” نیل گایمن

تخصص و مهارت خود را معین نمایید و بعد شروع به نوشتن مطلب طراحی خود نمایید. این امر سبب می شود تا اعتباری برای طراحی سایت تان فراهم آورید و مخاطبین و مخاطبان بیشتری به طراحی سایت شما جذب شوند. نقاط قوت خود را بشناسید و روی این که شما چه کسی هستید و چه فردیتی دارید و چه موردهایی را می توانید به نحو احسنت عرضه دارید، فوکوس نمایید.
اجازه دهید تا تخصص شما سبب بالا رفتن ارزش شما شود. برای مثال، می توانید تجربه های زندگی فرد خود را در متن طراحی سایت وارد نمایید و از این طریق راهنمایی ها و پیشنهاد هایی را برای مخاطبین طراحی سایت خود فراهم آورید.

هنگامی که ادامه دادن و پیش رفتن دشوار می شود….

“اگر نوشتن مطلب طراحی سایت به نظر دشوار می آید، به این خاطر است که واقعا امر خیلی دشواری است. نوشتن، یکی از دشوار ترین کارهایی است که یک فرد قادر است اجرا کند.” ویلیام زینسر

نوشتن مطلب طراحی سایت با کیفیت همواره تلاش، زمان، فوکوس و مهارت خاصی را می طلبد. شاید هنگامی که کلمات و جمله ها در ذهن شما جاری هستند به نظر کار آسانی بیاید، ولی هنگامی که می خواهید آن نوشته را اصلاح نمایید و یا مجددا بنویسید، این روند برای شما دشوار تر خواهد شد. نوشتن خیلی دشوار است، به این خاطر که شما بایست در نوشتن مطلب طراحی همه ترس های خود را کنار بگذارید. هنگامی که کار نوشتن دشوار و دشوار تر می شود، تلاشی که بایست صرف نمایید نیز زیاد و زیاد تر می شود.

از این که تنها گوشه ای بنشینید و خود را مشغول نوشتن نمایید، خودداری نمایید. هنگامی که ایده های برای نوشتن مطلب طراحی سایت داشتید، موردهایی در اختیار دارید تا روی آن کار نمایید. نوشتن، نیازمند یادگیری همیشگی دارد و همواره بایست برای نوشتن یک مطلب طراحی سایت خوب، خیلی تمرین نمود.

ایجاد مبانی متن طراحی سایت

“متن و نوشته ها نظیر معماری کلی ایجادمان هستند و ارتباطی با تزئین داخلی ایجادمان ندارند.” ارنست همینگوی

هنگامی که برای طراحی سایت مطالبی می نویسید، پراهمیت ترین عامل، کار نمودن روی اساس و اساسی متن است. از این که نوشته های خود را تزئین نمایید و به آن شاخ و برگ بدهید، خودداری نمایید و در عوض، روی ساده و کاربردی ایجاد کردن مطلب طراحی سایت فوکوس نمایید. Hemignway برای سبک مینیمالیستی و ساده خود خیلی مشهور بود، به این خاطر است که به شما پیشنهاد می کند تا در متن طراحی سایت مستقیم سر اصل مطلب بروید و از استفاده از صفات بیهوده و صرفا جهت تزئین بیشتر مطلب طراحی سایت، بپرهیزید.

به طور مثال، اگر راجع به سفر نوشته ای می نویسید، مستقیم به هدف نوشته خود توجه نمایید و راجع به آن بنویسید. کلمات بهتر به کار ببرید تا با تجربه های سفر هم خوانی داشته باشد و در استفاده از موردهای کلیشه ای و گزافه گویی و مبهم سخن گفتن در نوشتن متن طراحی سایت، ممانعت به عمل آورید. مطلب طراحی سایت که دارای کلمات خیلیی است، قادر است معنا و مفهوم خود را از دست بدهد و به تبع آن هیچ مخاطبی دوست ندارد تا وقت خود را صرف خواندن چنین مطالبی بکند.

سبک متن طراحی سایت

“سعی ننمایید در داستان سرایی خیلی خلاق باشید، تنها یک داستان و یا یک قضیه خوب را در نوشته خود به کار ببرید که خیلی حیرت انگیز باشد. من اشخاصی را می بینم که خیلی روی سبک نوشته خود کار می نمایند و سعی می نمایند که برای بیان نمودن یک مورد یکسان، از شیوه های گوناگونی کمک بگیرند. سبک نوشتن نظیر لباس است. نوشته ما با اشخاصی در ارتباط است که به کوچک ترین مسائل هم توجه می نمایند.” پائول کوهلو

سبک به معنای نحو نوشتن مطلب طراحی سایت است. سبک، به نحوه شکل دهی متن طراحی سایت برای مخاطبین مربوط می شود. دارا بودن سبک نوشتاری واضح برای دارا بودن مطلب با کیفیت در طراحی خیلی ضروری است. با این حال، زیاد روی سبک متن طراحی سایت نیز فوکوس ننمایید. الویت عمده شما بایست رساندن مفهوم متن مورد نظر به مخاطبین طراحی سایت باشد نه نحوه انتقال آن.

اکثر مخاطبان سایت به جستجوی محتوا هستند نه سبک نوشتاری متن ها در سایت. اما بدون دارا بودن سبک زیبا برای متن ، خیلی دشوار است تا مخاطب سایت را راضی نگه داریم. برای نوشتن مطلب سایت عالی بایست هم به سبک و هم به معنای متن خود دقت داشته باشید.

به این ترتیب با کمک پیشنهاد های ارزشمندی که در بالا به آن اشاره کردیم، می توانیم مناسب ترین متن طراحی را خلق کنیم که علاوه بر دارا بودن معنا و مفهوم عالی، دارای سبک زیبایی است که قادر است مخاطبان طراحی سایت خیلیی را جذب نماید. از این رو کاربر طراحی سایت در خواندن و درک نمودن مطلب طراحی سایت مشکلی ندارد و پیام و هدف آن را به سرعت در می یابد و قادر است اثر خیلی بسیاری از آن بگیرد. بعد به این سایت علاقه مند می شود و می خواهد اطلاعات بیشتری از این طراحی سایت کسب نماید.

در نهایت شما به منزله طراح و یا صاحب طراحی سایت به هدف خود رسیده اید: کسب مخاطبین بیشتر طراحی سایت و فروشگاه ساز. حالا بعد از همگی این قضیه ها می توانید به درآمد زایی بیشتر طراحی سایت تان نیز فکر نمایید و روز به روز مخاطبین طراحی سایت تان را افزایش داده و سرمایه خود را از این طراحی سایت ارتقاء دهید. همگی این موردهای تنها با نوشتن متن جذاب در طراحی سایت حاصل می شود که همان طور که اشاره کردیم، نیازمند زمان و تلاش و فوکوس بسیاری است. با وب کندو به روز باشید.

آدرس بازتاب: http://www.webcando.ir/blog/402-%da%86%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%d9%85%d8%b7%d8%a7%d9%84%d8%a8-%d8%b4%da%af%d9%81%d8%aa-%d8%a7%d9%86%da%af%db%8c%d8%b2-%d8%af%d8%b1-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d8%a8.html/trackback

ارسال دیدگاه:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *