۱۲ بهمن, ۱۳۹۵

سازگاری اسکرول های بی نهایت در طراحی سایت تان

اسکرول های بی نهایت یکی از فرمت های طراحی سایت ها هستند که خوانندگان سایت می توانند به وسیله آن در سایت اسکرول کنند و اطلاعات بیشتری را ببینند. هنگامی که اسکرول است، دیگر لینک “صفحه بعد” در طراحی سایت به کار نمی رود.

سازگاری اسکرول های بی نهایت در طراحی سایت تان

فیس بوک و دیگر طراحی سایت های رسانه اجتماعی نظیر توییتر، PINTEREST و اینستاگرام مناسب ترین مثال ها در این زمینه هستند. دیگر مثال های اسکرول های بی نهایت دربردارنده عکس های گوگل، MASHABLE، THE CHICAGO TRIBUNE، و وبلاگ های کسب و کار های کوچک مثل UBERFLIP و COPYPRESS است.

مشکل موجود در این اسکرول ها این است که گزینش درستی برای هر کسب و کار و یا هر طراحی سایتی نیست. این موردهای بستگی به مدل کسب و کار، مطالب سایت و یا اهداف طراحی وب سایت و یا کسب و کار دارد.

مزیت های این اسکرول ها در طراحی سایت

برای گوشی های همراه خیلی عالی هستند. کلیک نمودن روی “صفحه بعد” در گوشی های همراه خیلی دشوار است. اسکرول به سمت بالا و پایین در این ابزارها، خیلی آسان تر است.

سبب جذب کاربران به طراحی سایت می شود. مخاطبان بدون این که متوجه شوند، بارها و بارها در یک طراحی سایت اسکرول می نمایند.

اگر با داده ها و اطلاعات در طراحی سایت ها کار می نمایید، این مورد به نفع شما است. شما می توانید در یک لحظه، مطالب بیشتری از سایت را ببینید.

می توان به آسانی روی اطلاعات و مطالب طراحی سایت مدیریت داشت. اسکرول های بی نهایت به طور مکرر در حال بروزرسانی اطلاعات سایت هستند. از این رو مخاطبانی که نیاز به آخرین اطلاعات دارند، می توانند از این اسکرول های بهره ببرند.

این اسکرول ها دیگر سبب نمی شوند که طراحی سایت فروشگاهی تان در بارگیری اطلاعات با سرعت کندی رو به رو شود. از این رو به وسیله این اسکرول ها مطالب بیشتری بارگیری می شود و سرعت بارگیری این موردهای خیلی بالا است.

عیب های این اسکرول ها در طراحی سایت

مخاطبان بی هدف در طراحی سایت به جستجو می پردارند. اگر شما موردی را در چنینی طراحی سایتی خیلی مفید یافتید، بایست با اسکرول نمودن آن را بیابید که خیلی دشوار است.

مخاطبان نمی توانند از برخی اطلاعات گذر کنند. شما نمی توانید در چنین طراحی سایت هایی از برخی اطلاعات بگذرید و به مطالب مورد علاقه تان برسید. این مورد برای برخی مخاطبان، خیلی آزار دهنده است.

طراحی سایت شما فوتر نخواهد داشت. این مورد به این معنی است که شما بایست اطلاعات فوتر را نیز در قسمت تیتر طراحی سایت بگذارید که احتمال دارد اصلا جالب به نظر نرسد.

اسکرول های بی نهایت از جاوا اسکریپت کمک می گیرند. این مورد یکی از بزرگ ترین مشکلات این طراحی سایت ها است. از این رو اگر از جاوا اسکریپت استقبال نمی نمایید و به دنبال افزایش سئو سایت و بهنیه سازی سایت خود هستید، این نوع اسکرول، گزینش خوبی برای طراحی سایت شما نیست.

سئو سایت و بهینه سازی سایت به وسیله این اسکرول ها کاهش نمی یابد، تنها زمان بسیاری نیاز است تا این سئو سایت ارتقاء پیدا کند.

به چه نحوی متوجه شویم که اسکرول بی نهایت برای طراحی سایت ما مناسب است یا خیر؟

بسته به نوع سایت و شرکتی که دارید، این اسکرول های بی نهایت می توانند گزینه خوبی نیز باشند. برای برخی کسب و کار ها این مورد عالی است و برای برخی دیگر خیلی طاقت فرسا و ناسازگار است.

کسانی که می توانند از اسکرول های بی نهایت استفاده کنند: طراحی سایت های تفریحی و سرگرمی. اگر همگی اطلاعات سایت تان از نظر اهمیت در یک سطح قرار دارند و هدف شما سرگرم نمودن کاربران سایت تان است، بایست افراد را تشویق به اسکرول نمودن نمایید. به همین خاطر است که طراحی سایت های عکس های نظیر PINTEREST و یا اینستاگرام از این اسکرول ها کمک می گیرند.

کسب و کار هایی که نمی توانند از این اسکرول های بی نهایت استفاده کنند:

طراحی سایت های کسب و کار الکترونیک. این طراحی سایت ها نمی توانند از اسکرول های بی نهایت بهره ببرند، به این خاطر که آن ها می خواهند خوانندگان و بازدیدکننده های سایت در همه قسمت های طراحی سایت جستجو کنند. جستجو نمودن و گذر نمودن از برخی اطلاعات در این طراحی سایت خیلی اهمیت دارد و همه اطلاعات از نظر اهمیت، در یک سطح قرار ندارند.

در برخی شرایط هم احتمال دارد کسب و کار و یا طراحی سایت خود را در هیچ کدام از دو مورد بالا نیابید. در این جا است که برخی طراحی سایت ها، از ترکیبی از این دو مورد کمک می گیرند. به طور مثال، یک طراحی سایتی که دارای عکس های بسیاری نیست، قادر است از اسکرول بی نهایت استفاده کند، البته به شرطی که منوهایی برای کمک به جستجو مخاطبان سایت وجود داشته باشد. هیچ جواب درست و یا خطایی راجع به اسکرول های بی نهایت در طراحی سایت ها نیست، همه چیز به شما و کسب و کاری که دارید، بستگی دارد. با وب کندو به روز باشید.

آدرس بازتاب: http://www.webcando.ir/blog/418-%d8%b3%d8%a7%d8%b2%da%af%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%a7%d8%b3%da%a9%d8%b1%d9%88%d9%84-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a8%db%8c-%d9%86%d9%87%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d8%af%d8%b1-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%b3.html/trackback

ارسال دیدگاه:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *