۱۲ بهمن, ۱۳۹۵

پیشنهادهایی برای بهینه کردن کاربران طراحی سایت

آیا می خواهید کاری در طراحی سایت خود اجرا کنید که میزان سود حاصل از سرمایه و یا ROI تان را خیلی ارتقاء دهد؟ بایست به بهینه سازی میزان کاربران طراحی سایت تان فکر نمایید. میزان کاربران طراحی سایت تان، درصدی از بازدیدکننده های سایت شما هستند که عملکردهایی را در طراحی سایت شما انجام می دهند. اگر شما این میزان را بهبود دهید، درآمد تان را نیز ارتقاء می دهید.

پیشنهادهایی برای بهینه کردن میزان کاربران طراحی سایت

بهینه سازی کاربران یک طراحی سایت خیلی زمان بر است. بیشتر اوقات، شرکت ها، کسب و کارها و مشاغلی هستند که این بهینه سازی را برای شما انجام می دهند.

آیا می توانید کاربران طراحی سایت تان را بدون صرف زمان بسیاری، بهینه کرده و ارتقاء دهید؟

جواب این سوال “بله” است. بر اساس صدها تحقیقات انجام شده، هزاران آزمایش A/B برگزار شده و سال ها تجربه، من یک فهرستی از تکنیک های بهنیه سازی میزان کاربران سایت را تهیه کردم. اگر می خواهید از این بهینه سازی و سئو سایت بهره ببرید، و زمان کافی در اختیار ندارید، در این جا به شما نشان می دهیم که به چه نحوی این کار را اجرا کنید:

۱٫از نرم افزارهای قوی در دسترس تان استفاده نمایید.

استفاده ننمودن از نرم افزارهای با کیفیت را نادیده نگیرید. از هزینه نمودن در این راه هراس نداشته باشید. چند برابر این هزینه به شما باز می گردد.

نوع نرم افزاری که نیاز دارد بایست بر اساس آزمایش A/B باشد. به طور ایده آل، شما موردهایی را در این نرم افزارها می خواهید که می توانید بدون نیاز به اطلاعات آی تر از آن استفاده نمایید.

در این جا به برخی از این نرم افزارهای آزمایش A/B اشاره می کنیم:

Optimizely
Visual Website Optimizer
Unbounce
Kissmetrics
Google Experiments

برخی از این نرم افزار های راهکار نظیر GOOGLE EXPERIMENTS رایگان هستند، این در حالی است که باقی موردهای به صورت سالیانه، هزینه هایی را از شما طلب می نمایند.

۲٫ متوقف ننمودن اجرای آزمایش A/B

بیشترین میزان کاربران یک طراحی سایت از آزمایش های مکرر حاصل می شوند. در این آزمایش ها یا آزمایش A/B، از دو نسخه نمونه از صفحه عمده طراحی سایت به کار می رود. شما نسخه A را برای یک سری بازدیدکننده سایت نمایش می دهید و نسخه B را برای بازدیدکننده های سایت دیگر نمایان می نمایید. بعد، نتایج حاصل این دو نسخه را با هم مقایسه می نمایید تا ببینید که کدام نسخه ها سبب می شوند تا میزان کاربران بیشتری در طراحی سایت خود مشاهده نمایید.

این گونه آزمایش ها برای افزایش میزان مخاطبان و مشتری های یک سایت خیلی مفید است. هنگامی که یک بار از این نرم افزار های برگزار کننده آزمایش A/B استفاده نمایید، متوجه می شوید که بایست هر قسمت طراحی سایت خود را به چه نحوی مورد آزمایش بگذارید. در حالی که یک آزمایش کلی احتمال دارد زمان بسیاری را بطلبد، بایست همواره قسمت های مختلف سایت را آزمایش نمایید تا نیازی به آزمایش کلی طراحی سایت خود نداشته باشید.

در این جا نمونه آزمایش هایی از قسمت های مختلف طراحی سایت هست:

متن تیتر سایت
متن دکمه فراخوانی به سهیم شدن
شمار قسمت های موجود در یک فرم
مکان قرار گیری دکمه فراخوانی به سهیم شدن
اندازه عکس های
اندازه و سبک فونت
رنگ های موجود در طراحی سایت
میزان مطلب در هر صفحه از سایت

۳٫گذاشتن دکمه های فراخوانی به سهیم شدن در بالای صفحه طراحی سایت

برای این که به آسانی بازدیدکننده های سایت را به مشتری های طراحی سایت فروشگاهی خود تبدیل نمایید، بایست دکمه های فراخوانی به سهیم شدن یا همان CTA را در مکانی از طراحی بگذارید تا مخاطبان بتوانند به آسانی آن ها را ببینند. این مکان به قسمتی از طراحی سایت و صفحه عمده سایت مربوط می شود که کاربر بدون اسکرول نمودن قادر است آن جا را ببیند.
لازم به ذکر است که نبایست همه دکمه های فراخوانی به سهیم شدن را در پایین صفحه سایت حذف نمایید. اگر مطالب خیلی و قابل توجه ای در صفحه سایت خود دارید، پس مخاطبان طراحی سایت احتمال دارد بخواهند آن ها را بخوانند. هنگامی که این مخاطبان به سمت پایین صفحه سایت اسکرول نمودند، مهیا تبدیل شدن به مشتری سایت شما هستند. در همان جا نیز می توانید دکمه فراخوانی به سهیم شدنی نیز بگذارید تا این امر را سرعت بدهید.

خیلی خوب می شود تا دکمه فراخوانی به سهیم شدن مختلفی را در صفحه سایت خود بگذارید، اما بایست برای هر کدام هدف و عملکرد خاصی مد نظر داشته باشید. دکمه های فراخوانی به سهیم شدن بیهوده که هدف خاصی ندارند، می توانند سبب دور شدن مخاطبان از طراحی سایت تان شوند.

۴٫کوتاه نمودن فرم تماس طراحی سایت تان

مخاطبان سایت به وسیله فرم های دراز در طراحی وب سایت خسته می شوند. از این رو بایست این فرم ها را تا جایی که امکان دارد، کوتاه ایجاد کنید.

اگر هدف شما دریافت آدرس ایمیل است، نبایست از کاربر خود اسم، نام خانوادگی، شماره تلفن و نوع کسب و کار و شرکت شان را بپرسید. این جزئیات به دریافت آدرس ایمیل از مخاطبان سایت، مربوط نمی شود.

روی اهداف خود فوکوس نمایید و نگذارید که پرسیدن پرسش های اضافه، سبب دور شدن از هدف تان شود.

۵٫بایست دکمه فراخوانی به سهیم شدن خود را بزرگ تر ایجاد کنید تا برجسته تر نشان داده شود.

در بیشتر آزمایش های من، متوجه شدم که هرچه این دکمه های فراخوانی به سهیم شدن بزرگ تر باشند، میزان کاربران بیشتری را برای طراحی سایت به وجود می آورند.

خیلی از شرکت ها که من با آن ها کار کردم، همواره دکمه های فراخوانی به سهیم شدن طراحی سایت شان را بزرگ و برجسته می ایجاد کردند و حدود ۱۰ تا ۵ درصد افزایش در میزان مشتری های و کاربران سایت و کسب و کار خود مشاهده می نمودند. خیلی شگفت انگیز است.

بر اساس قواعد Fitt، هرچه دکمه فراخوانی به سهیم شدن طراحی سایت بزرگ تر باشد، مخاطبان راحت تر آن را می یابند و بیشتر تمایل دارند تا روی آن کلیک کنند. از این رو میزان کلیک در طراحی سایت و به تبع آن میزان کاربران یک طراحی سایت نیز افزایش می یابد. در نهایت درآمد بیشتری را نیز از این حجم مشتری های دریافت خواهید کرد.

۶٫ تیتر طراحی سایت خود را آشکارتر ایجاد کنید.

بیشتر از ۸۰ درصد از بازدیدکننده های، تیتر های طراحی سایتی را می خوانند که دارای فونت بزرگ هستند و در بالای صفحه سایت قرار گرفته اند.

اگر می خواهید تا بازدیدکننده های را به تیتر طراحی سایت خود بیشتر جذب نمایید، می توانید به این سه شیوه، این کار را اجرا کنید:

تیتر را بزرگ تر ایجاد کنید. تیتر بزرگ تر قادر است اشخاص بیشتری را به خود جذب کند.

متن تیتر را کوتاه و خلاصه ایجاد کنید. اگر تیتر شما بیشتر از ۲۰ کلمه باشد، مخاطبان و کاربران سایت خود را از دست می دهید. یک تیتر عالی و مناسب قادر است اثر بسیاری بر کاربران سایت داشته باشد.

تیتر را برای درک نمودن کاربران طراحی سایت ساده ایجاد کنید. تیتر سایت، جایی نیست که بخواهید خلاقیت و حس شوخ طبیعی تان را در آن جا نمایش دهید. زبان ساده، صریح و کوتاه، مناسب ترین مورد برای تیتر طراحی سایت است. درک تیتر طراحی سایت را حتی برای یک کودک چهار ساله واضح ایجاد کنید.

۷٫رضایت مشتری های خود را در طراحی سایت بگذارید

مخاطبان و بازدیدکننده های سایت بدون خاطر به شما اعتماد نمی نمایند. شما بایست این اعتماد را برای آن ها به وجود بیاورید.

مناسب ترین راه ایجاد اطمینان، گذاشتن رضایت نامه هایی از مشتری های طراحی سایت تان است. این رضایت نامه ها به مخاطبان سایت نشان می دهند که اشخاص دیگر، راجع به سایت و کسب و کار شما به چه نحوی فکر می نمایند و چه تجربه های از کسب و کار و یا طراحی سایت شما به دست آورده اند.

نحوه گذاشتن رضایت نامه هایی از مشتری های در طراحی سایت تان:

نشان دادن عکس هایی از اشخاص واقعی. نه عکس های استوک.

نشان دادن نام اشخاص و اندکی جزئیات راجع به آن ها، نظیر مکان زندگی، شرکت، تحصیلات و غیره.

از رضایت نامه های مشتری های در طراحی سایت خود استفاده نمایید تا قادر باشید بیشتر و سریع تر به کاربران مورد نظرتان نزدیک شوید. این رضایت نامه ها از مشتری های واقعی و همیشگی سایت و کسب و کار تان حاصل می شوند.

و در پایان…

هدف شما افزایش میزان کاربران طراحی سایت تان بدون هدر دادن زمان است، بدون این که دانش آی تی داشته باشید و یا این که یک کارشناس در این زمینه استخدام نمایید.

اگر چه افزایش میزان کاربران طراحی سایت خیلی روند بزرگ و پیچیده است، اما این تاکتیک های بیان شده در این نوشته ساده، اثبات شده، مورد اطمینان و موثر و قوی هستند که می توانند خیلی کمک کننده نیز باشند.

یک یا دو روزی را به این امر اختصاص دهید و یک یا چند مورد از این پیشنهاد های ارائه شده در این نوشته را در طراحی سایت خود امتحان نمایید و ببنید که چه اتفاقی می افتد. شما بایست طراحی سایتی داشته باشید که از هر لحاظی کامل باشد و بتواند به آسانی بازدیدکننده های طراحی سایت را به مشتری های سایت و کسب و کار تان تبدیل کند. از این رو قادر استی به افزایش روز افزون درآمد خود نیز فکر نمایید. با وب کندو به روز باشید.

آدرس بازتاب: http://www.webcando.ir/blog/419-%d9%be%db%8c%d8%b4%d9%86%d9%87%d8%a7%d8%af%d9%87%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%a8%d9%87%db%8c%d9%86%d9%87-%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86-%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b1%d8%a7%d9%86.html/trackback

ارسال دیدگاه:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *