۱۲ بهمن, ۱۳۹۵

مقایسه برنامه نویسی داخلی و خارجی طراحی سایت

هنگامی که به دنبال شغل برنامه نویسی طراحی سایت می گردیم، شما نیازمندهای بسیاری را در این باره می یابید. زبان ها، قالب ها، و متد های هر یک از این نیازمندی ها احتمال دارد متفاوت باشد، اما دو قسمت از شغل برنامه نویسی سایت هست که در همگی شغل ها نیز متداول است: ظاهر و باطن. برخی نیازمندهای شغلی احتمال دارد نیاز به مهارت های کاملی داشته باشد و این امر تنها از تلفیق ظاهر و باطن شغل مورد نظر به وجود می آید. هدف این نوشته این است برنامه نویسی داخلی و خارجی یک طراحی سایت را از دیدگاه تخصصی شرح دهیم.

مقایسه برنامه نویسی داخلی و خارجی یک طراحی سایت

برنامه نویسی خارجی طراحی سایت

ظاهر و نمای خارجی یک اپلیکیشن به بشر و احساسات او باز می گردد. این مورد دقیقا چیزی که یک کاربر سایت و یا اپلیکیشن می بیند، لمس می کند و از آن تجربه کسب می کند. در این شرایط، همدردی و همدلی بایست یکی از ویژگی های یک برنامه نویس خارجی طراحی سایت باشد. ظاهر یک اپلیکیشن کمتر راجع به برنامه نویسی است و بیشتر راجع به این است که به چه نحوی یک کاربر استفاده از یک رابط کاربری را به تجربه تبدیل می کند. این تجربه ها احتمال دارد متفاوت باشد. اگر شما یک کاربر MYSPACE در سال ۲۰۰۴ بوده باشید، مطمئنا از مطالب آن ها تجربه هایی به دست آورده اید. اما هنگامی که شروع به استفاده از فیس بوک کردید، احتمالا تجربه مناسبی کسب نمودید. شما متوجه شدید که می توانید با طراحی ساده تری ارتباط برقرار نمایید، بدون وجود تبلیغات بنری فلشی و بدون دشواری در یافتن دوستان و کاربران و غیره. فیس بوک و Myspace دارای تفاوت های خیلیی هستند، اما فیس بوک از نظر ظاهری موفقیت های بیشتری در ایجاد تجربه کاربری بهینه و سئو سایت به دست آورد.

مهارت های راهبردی مورد نیاز برای یک برنامه نویس خارجی طراحی سایت به این ترتیب است:

HTML- همگی برنامه نویسی ها در اپلیکیشن ها و طراحی وب سایت ها به HTML مربوط می شود. Html، زبانی است که مرورگرهای درک می نمایند و برای نمایش اطلاعات به مخاطبان سایت، از آن کمک می گیرند. درک یک برنامه نویس طراحی سایت از HTML مشابه به درک یک نجار از پیچ گوشتی و یا اره خود است. این موردهای برای استخدام یک برنامه نویس خارجی طراحی سایت خیلی اهمیت و ضرورت دارد.

CSS- HTML برخی از گزینه های اساسی را برای برنامه نویسی مهیا می کند، اما برای دارا بودن یک نمای خارجی خوب اپلیکیشن و طراحی سایت، برنامه نویسان بایست تسلط مناسبی روی CSS داشته باشند. CSS رنگ، قالب، درخشش، دکمه ها، نورها و دیگر موردهایی که بر ظاهر یک صفحه از طراحی سایت اثر می گذارند را مهیا می سازد. این زبان هنظیر SASS و LESS به منزله مؤلف و گردآورنده شناخته می شود، اما به سادگی و به طور سازگار و موثری نوشته می شود.

Javascript- اگر قادر باشید تنها یک زبان در عمرتان یاد بگیرید، به شما پیشنهاد می شود که این زبان، جاوا اسکریپت باشد. احتمالا یک زبانی نباشد که خیلی روی ظاهر یک سایت اثر داشته باشد، اما به طور متداوم به کار می رود. جاوا اسکریپت زبانی است که در برنامه نویسی کامپیوترها و سایر ابزارهای مخاطبان سایت، به کار رفته است. این مورد به این معنا است که جاوا اسکریپت قادر است به سرعت در اپلیکیشن ها و یا طراحی سایت ها مورد استفاده قرار گیرد، بدون این که کاربر سایت را مجبور به Refresh صفحه طراحی سایت کنیم. سیستم دراگ و دراپ و اسکرول های منطبق و ویدئو ها می توانند به وسیله برنامه نویسی جاوا اسکریپت در طراحی سایت ها قرار بگیرند. جاوا اسکریپت خیلی محبوب است و دارای الگوهایی است که قادر است ظاهر زیبا به طراحی سایت و یا اپلیکیشن ارائه دهد. قالب های جاوا اسکریپت نظیر Angular, Ember, Reavt و Backboneبرای برنامه نویسی خارجی اپلیکیشن ها و طراحی سایت ها استفاده می شوند.

برنامه نویسی داخلی طراحی سایت

برنامه نویسی داخلی سایت و یا اپلیکیشن به ایجاد تجربه کاربری باز می گردد. ظاهر طراحی ها به زیبایی یک صفحه سایت و یا اپلیکیشن باز می گشت، اما باطن این برنامه نویسی ها موردهایی از جمله محاسبه، منطق تجاری، پایگاه داده، تعاملات و اجرای طراحی را بر عهده دارد. بیشتر برنامه نویسی ها برای اینکه یک اپلیکیشن یا طراحی سایت را راه اندازی کنند، بایست در قسمت داخلی یک طراحی کار کنند. برنامه نویسی برای موردهای داخلی یک طراحی سایت و یا اپلیکیشن بایست در سرور انجام شود. این قضییه به این معنا است که برنامه نویسان داخلی طراحی سایت و یا اپلیکیشن نه تنها بایست زبان و پایگاه داده برنامه نویسی را درک کنند، بلکه بایست دارای درکی از ایجادمان سرور نیز باشند. اگر یک اپلیکیشنیا طراحی سایت خیلی کند باشد، سبب پیدایش اشکال هایی در مقابل مخاطبان آن می شود و این امر به برنامه نویسی داخلی اپلیکیشن و طراحی سایت باز می گردد.

از جایی که بیشتر برنامه نویسی یک طراحی سایت در قسمت داخلی آن است، بایست برنامه نویسی خیلی برای استفاده آسان و قابل درک باشد. خیلی از زبان های داخلی یک برنامه نویسی سایت و یا اپلیکیشن نظیر Ruby و Python، دارای سبک های استاندارد و عبارت های است که خواندن و نوشتن برنامه نویسی را موثرتر و لذت قسمت تر می سازد.

مهارت های راهبردی مورد نیاز برای برنامه نویسی داخلی یک طراحی سایت به ترتیب زیر است:

Ruby- یک زبان برنامه نویسی جالب و موثر است. این زبان برای خواندن ساده است و حتی برای اشخاصی که اصلا Rubty را نمی شناسند، راحت است. قالب های این زبان برای ایجاد اپلیکیشن های تحت وب خیلی عالی است. این زبان یکی از محبوب ترین ابزارهای برنامه نویس طراحی سایت فروشگاهی برای کسب و کار های کوچک و تازه تاسیس است. شرکت های نظیر تویتر و هلو و گیت هاب با Ruby شروع نمودند و هنوز هم از آن، در طراحی سایت های خود کمک می گیرند. این زبان قادر است برای استدلال های تجاری، محاسبه و منتشر نمودن اطلاعات در سرور و برای اجرای مناسب یک طراحی، موثر واقع شود.

Python- نظیر Ruby برای قابلیت خوانایی بالایی که دارد، مشهور و محبوب است. یک قالب برنامه نویسی طراحی سایت به نام Diango، Python را یک گزینش محبوب برای ایجاد اپلیکیشن های تحت وب می سازد. Dropbox به وسیله Python برنامه نویسی شده است. این که شما از Python استفاده نمایید یا Ruby به مجموعه مهارت های شما، کاربرانی که می خواهند این طراحی را ببینند و به تیم برنامه نویسی شما بستگی دارد.

SQL- یک پایگاه داده جهانی زبان کوئری است. SQL برای تعاملات با پایگاه دادها، به کار می رود که قسمتی از برنامه نویسی داخلی اپلیکیشن و یا طراحی سایت است. تفاوتی نمی کند که چه زبان و یا الگویی را برای ایجاد اپلیکیشن و یا طراحی سایت تان به کار می برید، شما احتمالا از SQL استفاده خواهید کرد و یا به طور کلی با پایگاه داده ها به وسیله این مورد به تعامل می پردازید.

نکته: زبان های برنامه نویسی داخلی بسیاری هست اما RUBY و PYTHON دو مورد محبوب در برنامه نویسی طراحی سایت ها و اپلیکیشن های مدرن است. با وب کندو به روز باشید.

آدرس بازتاب: http://www.webcando.ir/blog/421-%d9%85%d9%82%d8%a7%db%8c%d8%b3%d9%87-%d8%a8%d8%b1%d9%86%d8%a7%d9%85%d9%87-%d9%86%d9%88%db%8c%d8%b3%db%8c-%d8%af%d8%a7%d8%ae%d9%84%db%8c-%d9%88-%d8%ae%d8%a7%d8%b1%d8%ac%db%8c-%d8%b7%d8%b1%d8%a7.html/trackback

ارسال دیدگاه:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *