۱۲ بهمن, ۱۳۹۵

چگونه مطالب طراحی سایت را در گوگل ستاره دار کنیم

ستاره دار کردن محتوا یکی از شیوه های بالا بردن بازدید سایت و افزایش سئو سایت است، هرچند به کارگیری از Snippet تاثیر مستقیمی روی بهینه سازی سایت ندارد اما می تواند توجه کاربران را جلب کند تا آنها روی عناوین ستاره دار نتیجه های جستجو کلیک نمایند.

چگونه مطالب طراحی سایت را در گوگل ستاره دار کنیم

برای ستاره دار کردن محتوای (Rich Snippet – Rating Snippet) صفحه های طراحی وب سایت چند پنج روش وجود دارد که در این نوشته به آنها می پردازیم:
۱ . اسچیم (Scheme) و Micromedia ها
۲ . جیسون (Json)
۳ . RDFA
۴ . گوگل وبمستر تولز (Google Webmaster Tools)
۵ . پلاگین های Snippet

نحوه ستاره دار کردن محتوای صفحه های طراحی سایت با کمک اسچیم (Scheme)

شما با کمک کدهای Micromedia و گذاشتن آنها در صفحات مرتبط می توانید آن صفحات را ستاره دار نمایید. کد زیر را ببینید.
کد HTML:
<div itemscope itemtype=”http://schema.org/Product”>
<span itemprop=”name”>TV</span>
<div itemprop=”aggregateRating” itemscope itemtype=”http://schema.org/AggregateRating”>
Rated <span itemprop=”ratingValue”>5</span>/5 based on <span itemprop=”reviewCount”>100</span> reviews
</div>

در کدهای بالا باید به جای TV عنوان مطلب تان را بنویسید و به جای اینکه ۵ امتیاز و ۱۰۰ امتیاز بدهید شمار رای ها یا همان Vote ها را بزنید. توجه کنید که امتیاز هیچ صفحه ای را ۵ وارد نکنید و به صورت راندم امتیازهای مختلفی را وارد کنید. اگر همه امتیاز ها را ۵ وارد کنید Snippet تان بعد از مدتی از نتیجه های گوگل حذف خواهد شد.

نحوه ستاره دار کردن محتوای صفحه های طراحی سایت با کمک جیسون (Json)

با کمک کدهای جاوا اسکریپت جیسون می توانید محتوای صفحه های طراحی سایت خودتان را در نتیجه های جستچوی گوگل ستاره دار کنید. کد زیر را ببینید.

کد HTML:
<script type=”application/ld+json”>
{
“@context”: “http://schema.org/”,
“@type”: “Review”,
“itemReviewed”: {
“@type”: “Restaurant”,
“name”: “Legal Seafood”
},
“reviewRating”: {
“@type”: “Rating”,
“ratingValue”: “4”
},
“name”: “A good seafood place.”,
“author”: {
“@type”: “Person”,
“name”: “Bob Smith”
},
“reviewBody”: “The seafood is great.”,
“publisher”: {
“@type”: “Organization”,
“name”: “Washington Times”
}
}
</script>
کد زیر را پس از بسته شدن تگ </head> و پیش از باز شدن تگ <body> طراحی سایت بگذارید، ولی به جای شماره های “name”: “Legal Seafood” تایتل صفحات و به جای “ratingValue”: “۴” امتیاز و به جای “name”: “Legal Seafood” اسم کسی را که امتیاز داده را بنویسید.

نحوه ستاره دار کردن محتوای صفحه های طراحی سایت با کمک RDFA

کدهای این روش خیلی بهتر برای ستاره دار کردن محتوای صفحات طراحی سایت در گوگل کار می کنند، فقط کافی است با کمک کدهای RDFA طراحی سایت فروشگاهی و شرکتی خودتان را در گوگل ستاره دار نمایید. کدهای این روش اینگونه هستند:

کد HTML:
<span vocab=”http://schema.org/” typeof=”Review”>
<span property=”itemReviewed” typeof=”Thing”>
<span property=”name”>Super Book</span>
</span>
<span property=”author” typeof=”Person”>
<span property=”name”>Joe</span>
</span>
<span property=”reviewRating” typeof=”Rating”>
Rating:
<span property=”ratingValue”>7</span> out of
<span property=”bestRating”>10</span>
</span>
<span property=”publisher” typeof=”Organization”>
<meta property=”name” content=”Washington Times”>
</span>
</span>

کد پایینی را در محل مناسبی در طراحی سایت بگذارید ولی به عوض داده های <span property=”name”>Super Book</span> تایتل صفحات و به عوض <span property=”ratingValue”>7</span> out of امتیاز و به عوض <span property=”name”>Joe</span> اسم کسی را که امتیاز داده را بنویسید.

نحوه ستاره دار کردن محتوای صفحه های طراحی سایت با کمک گوگل وبمستر تولز (Google Webmaster Tools)

گوگل وبمستر تولز امکانی به نام Data Highlighter ارائه داده که با آن شما می تواندی یک صفحه را بسازید و میزان امتیاز آن صفحه را وارد کنید و آن صفحه را ستاره دار نمایید. ولی توجه کنید که این شیوه در اکثر مواقع درست کار نمی کند و Snippet بعد از زمانی آن را از نتیجه های جستجوی گوگل حذف می کند.

خب، تا اینکه بیشتر روش های ستاره دار کردن سیستم هایی مثل جوملا را بیان کردیم، اگر طراحی سایت شما بر روی وردپرس است می توانید از روش زیر برای ستاره دار کردن صفحه های آن در جستجوی گوگل استفاده کنید.

نحوه ستاره دار کردن محتوای صفحه های طراحی سایت با کمک پلاگین Google Rich Snippets

در وردپرس کار ستاره دار کردن راحت تر از بقیه است و امکانات گسترده ای را در مورد می توان به کار گرفت. ستاره دار کردن محتوای طراحی سایت تان در گوگل با پلاگین و یا ستاره دار کردن محتوای طراحی سایت تان بدون پلاگین عملیات آسانی دارد. چون وردپرس پلاگین های زیادی را براین این مورد پیش بینی کرده است و برای استفاده کاربران گذاشته است. های فراوانی را برای این کار در اختیارمان گذاشته است.

برای شروع به قسمت پلاگین های طراحی سایت خود بروید و از مخزن پلاگین های وردپرس این پلاگین را دانلود کنید و بعد نصبش نمایید. بعد از نصب خواهید دید که در زیر هر مطلبی از شما بخشی با اسم گوگل استار فعال شده است.

در فیلد رتبه، رتبه ی مطلب های طراحی سایت خودتان را درج کنید. در فیلد نویسنده، نام کسی که رای داده را قرار بدهید، در فیلد عنوان، تایتل صفحه موردنظرتان را بنویسید و در نهایت در فیلد توضیح، توضیح کوتاهی که یک خط باشد در مورد صفحه موردنظرتان درج نمایید یا می توانید این قسمت را خالی هم قرار بدهید و هیچ چیزی وارد نکنید.

تنها با یاد داشته باشید که در هر یک از شیوه هایی که در بالا گفته شد به هیچ نحوی نام امتیاز و Rating همه صفحه ها را همانند هم ننویسید. با وب کندو به روز باشید.

آدرس بازتاب: http://www.webcando.ir/blog/432-%da%86%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%d9%85%d8%b7%d8%a7%d9%84%d8%a8-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d8%b1%d8%a7-%d8%af%d8%b1-%da%af%d9%88%da%af%d9%84-%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d8%b1.html/trackback

ارسال دیدگاه:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *