انتخاب رنگ در طراحی سایت حرفه ای

انتخاب رنگ در طراحی سایت حرفه ایانتخاب رنگ در طراحی سایت حرفه ای معمولا در طراحی سایت حرفه ای رنگ ها شانسی انتخاب نمی شوند. بلکه روی انتخاب رنگ ها دقت فراوانی صورت می گیرد.

زیرا به عقیده کارشناسان وب برندینگ روان شناسی رنگ در طراحی سایت تاثیر بسزایی روی رفتار کاربری بازدید کنندگان یک وب سایت می گذارد. استادی از طراحان گرافیک انتخاب رنگ را سخت ترین مرحله از کار یک برندساز می دانست.
رنگ ها در طراحی سایت حرفه ای مهم هستند چون در طراحی سایت انتخاب رنگ به نوعی با برندینگ شما ارتباط دارد و روی ذهنیت ایجاد شده دربازدید کننده هایی که بار اول به سایت شما سر می زنند می تواند تاثیر بگذارد. البته لازم به ذکر است که در این نوشتار منظور از طراح سایت بیشتر به جنبه طراحی گرافیک سایت اشاره دارد. شاید خودمان دقت نکرده باشیم اما ناخودآگاه ما خیلی از سایت هایی را که بازدید می کنیم بیشتر با ترکیب رنگ های شان به خاطر می آورد. رنگ های سایت با توجه گرم و سرد بو دن شان از نظر روانشانسی می توانند مخاطبی را حساس کنند یا حتا در ذهن بازدید کنندگان سایت بمانند. این در حالی ست که انتخاب رنگ نادرست علاوه بر پایین آوردن کیفیت برندینگ می توانند زمان ماندگاری کاربران را روی سایت به شدت کاهش بدهند. به زبان ساده تر بازدید کنندگان وب سایت را فراری بدهند. برای یک لحظه تصور کنید خواندن مقاله یا نوشته ای طولانی مدت در وب سایتی که بک گراند مشکی دارد چه اندازه می تواند آزار دهنده باشد.

انتخاب رنگ در طراحی وب سایت

طراحان حرفه ای در مواجه با سفارش های وب سایت معمولا با دو گزینه مختلف روبرو می شوند. در حالت اول معمولا کارفرما از قبل برندینگ خودش را دارد. یعنی از قبل برای خودش لوگو و کاتالوگ دارد و حالا نیازمند طراحی سایت حرفه ای است. به طور مثال فرض کنید شرکت سامسونگ می خواهد سایت جدیدی را برای خودش طراحی کند!!! اینجا طراح با رنگ های آماده ای طرف است که باید وب سایت را بر اساس آن تنظیم کند. رنگ آبی سامسونگ.
اما در حالت دوم طراح سایت بیشتر در نقش سازنده وب برندینگ فعالیت خود را آغاز می کند. با توجه به نیاز کارفرما حتا اگر لازم باشد لوگو هم طراحی می کند. رنگ اصلی و رنگ های فرعی را انتخاب می کند حتا اگر لازم باشد سایر کارهای تبلیغاتی کارفرما را هم با رنگ وب سایت هماهنگ می کند.
در نوشته بعدی درباره انتخاب رنگ وب سایت ها بیشتر خواهیم گفت. در این مورد می توانید مطلب در طراحی سایت چه زمانی از رنگ سیاه استفاده کنیم را نیز مطالعه کنید.

چاپایمیل