۱۲ بهمن, ۱۳۹۵

چرا نسخه موبایل در بهینه سازی سایت اهمیت زیادی دارد؟

چگونه نسخه موبایل بر سئو طراحی سایت تاثیر می گذارد؟

این روزها با توجه به رشد و گسترش روز به روز موبایل های هوشمند و گجت های گوناگون بحث ریسپانسیو کردن یک سایت یا به زبان ساده تر هماهنگ کردن نمایش یک سایت در صفحه موبایل یا تبلت، در طراحی سایت هر روز داغ تر از قبل می شود.
اما آیا طراحی سایت ریسپانسیو روی سئو سایت تاثیر می گذارد؟

برای جواب به این سوال باید در نظر داشته باشیم که در سئو سایت، استفاده از تلفن همراه به کاربران این امکان را می‌دهد تا زندگی معمول و رایج قبلی شان را رها کنند و به سبک زندگی دیگری روی بیاورند: مثلاً مردم می توانند از تلفن همراه به عنوان دستگاه پخش موسیقی استفاده کنند و موسیقی‌های مورد علاقه خودشان را حتا به صورت مستقیم از اینترنت گوش کنند. تلفن همراه امکانات ویژه ای را در تجربه‌های زیبا شناختی به‌وجود می‌آورد: با استفاده از دوربین تلفن همراه، مردم همیشه به دنبال سوژه‌هایی ناب می گردند. در نهایت تلفن همراه پس از مدتی، جزئی از زندگی روزمره آنها می‌شود. اما همه می دانیم که این پایان ماجرا نیست و هر روز سبک زندگی مردم با موبایل بیشتر هماهنگ می شود.

در این میان هم گوکل دست به کار شده است. مدتی می شود که جایگاه و اعتبار تلفن های همراه در نزد گوگل بالاتر رفته است. کسانی که اخبار بهینه سازی سایت و سئو سایت را دنبال می کنند حتما تاریخچه ای از الگوریتم های مختلف گوگل را به خاطر می آورند.

در گذشته گوگل ادعا می کرد که برای بهتر شدن نتایج جستجوی کاربران روی کارهایی از قبیل پاک کردن لینک های اسپم یا صفحات مزاحم و سایت های هک کار کرده است. اعلام این این سیاست ها توسط گوگل در گذشته منجر به پیشگیری از تلاش بعضی از دوستان برای ساخت اینگونه صفحات می شده است اما در بیشتر موارد منجر به سوء استفاده از الگوریتم های موجود در گوگل می شده است.

در این راستا توصیه کارشناسان سئو این نیست که برای پیدا کردن

الگوریتم های موبایل دوست گوگل منتظر بشینید، پس همین امروز دست به کار شوید:
در یک سال گذشته سایتهایی که از الگوریتم پاندا گوگل زیان دیدند تا ۷۰ درصد آمار بازدیدشان پایین آمد اما بیشترین افت آمار بازدید را طراحی سایت هایی داشتند که در مویابل نسخه کوچکی از صفحه ارائه می دادند.
در این میان توجه شما را به سیاست اعلام شده گوگل جلب می کنیم:

از امروز رویه به این صورت است: اطلاعاتی که از کاربران ثبت نام کرده در برنامه های موبایلی ایندکس شده دریافت میشود از ارزش بالاتری برخوردار است به این معنی که نقش اطلاعات کاربران در برنامه نویسی موبایل برای جستجو گر های گوگل برجسته تر خواهد شد.
برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره به مطلب طراحی سایت ریسپانسیو راهی برای دیده شدن مراجعه فرمایید.

آدرس بازتاب: http://www.webcando.ir/site-optimization/141-%da%86%d8%b1%d8%a7-%d9%86%d8%b3%d8%ae%d9%87-%d9%85%d9%88%d8%a8%d8%a7%db%8c%d9%84-%d8%af%d8%b1-%d8%a8%d9%87%db%8c%d9%86%d9%87-%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d8%a7%d9%87%d9%85.html/trackback

ارسال دیدگاه:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *