۱۲ بهمن, ۱۳۹۵

ایجاد فریم در طراحی سایت

چگونه در طراحی سایت فریم ایجاد کنیم؟

در طراحی سایت فریم ها باعث می شوند شما امکانات زیبایی را برای سایت تان در اختیار داشته باشید.

فریم ها از لحاظ زمانی جایگاه بسیار مهمی در طراحی سایت دارا هستند و از طریق تمام مرورگرها حمایت می گردند. فریم ها می توانند طراحی سایت را در جهت های مختلفی هدایت کنند و در زمینه های بسیاری کارآمد باشند. با به کارگیری فریم ها شما قادر خواهید بود صفحه های جداگانه ای را در طراحی سایت تان قرار دهید و ابزارهای دلخواه و مورد نیاز مخاطبان را به صورت زیبایی در صفحه c قرار بدهید که باعث دیده شدن توسط کاربران سایت شما خواهد شد و نقش تاثیرگذار خوبی در سئو سایت تان خواهد گذاشت. در این نوشته سعی می کنیم شرحی کوتاه از چگونگی استفاده از فریم ها را در صفحه سایت تان متذکر شویم.

نحوه ایجاد فریم در طراحی سایت

همه فریم های استفاده شده در طراحی سایت در برچسب <frameset> واقع می شوند. با این کار صفحه سایت تان به صفحه اصلی master پیج بدل می گردد که در آن دیگر نیازی به قرار دادن برچسب و تگ <body> نخواهید داشت. به عنوان نمونه به نحوه قرارگیری فریم ها در طراحی سایت در مثال زیر توجه کنید.

<html>

<frameset rows=”50%,50%”>

<frame src=”/demo/page1.htm”>

<frame src=”/demo/page2.htm”>

</frameset>

</html>

در این مثال page1.htm و page2.htm دو صفحه سایت جدای از هم هستند که به وسیله برچسب و تگ <frameset> در یک صفحه سایت یا فروشگاه ساز خودتان درج شده اند و با درصد تنظیم شده عرض فریم ها در قالب سطری معین شده اند. در نمونه زیر عرض فریم ها را با پیکسل و به طور ستونی خواهید دید.

<html>

<frameset cols=”100,200,*”>

<frame src=”/demo/page1.htm”>

<frame src=”/demo/page2.htm”>

<frame src=”/demo/page3.htm”>

</frameset>

</html>

در این دو مثال فریم ها در قالب ستونی و یا سطری معین گشته اند اکنون فرض کنید قصد دارید فریم های موجود در طراحی سایت تان را از طریق سطرها و ستون ها یعنی هر دو مورد نمایش دهید در این صورت باید برچسب <frameset> را چند بار به کار ببرید تا هم به صورت ستون و هم سطر در طراحی سایت شما نمایان شود. به مورد زیر توجه کنید:

html>

<frameset cols=”50%,50%”>

<frameset rows=”50%,50%”>

<frame src=”/demo/page1.htm”>

<frame src=”/demo/page2.htm”>

</frameset>

<frame src=”/demo/page3.htm”>

</frameset>

</html>

آدرس بازتاب: http://www.webcando.ir/web-design/110-%d8%a7%db%8c%d8%ac%d8%a7%d8%af-%d9%81%d8%b1%db%8c%d9%85-%d8%af%d8%b1-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa.html/trackback

ارسال دیدگاه:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *