۱۲ بهمن, ۱۳۹۵

طراحی سایت و نحوه نمایش دامنه سایت دیگر در دامنه سایت شما

چگونه دامنه سایت دیگر را در دامنه طراحی سایت خود نشان دهیم؟

نشان دادن دامنه دیگری در صورت درخواست دامنه سایت شما، که از آن به ریدارکت نام می برند در طراحی سایت یکی از بحث های مهم بهینه سازی سایت است.

نحوه طراحی سایت به صورتی که سایت شما به سایت یا صفحه دیگری ریدارکت شود به چه صورت است؟ احتمال دارد وقتی که سایت خودتان را طراحی می کنید بخواهید کاربر با فرستادن درخواستی دامنه طراحی سایت شما را با دامنه دیگری و یا صفحه ای به غیر از صفحه اصلی به صورت پیش فرض باز کند این کار با ریدارکت کردن میسر می شود که توجه به این کار یکی از نکته های بهینه سازی سایت است که در این نوشته سعی می کنیم توضیحی درباره نحوه اجرای ریدارکت در طراحی سایت ارائه بدهیم.

ریدارکت طراحی سایت شما با کمک فایل .htaccess

فایل .htaccess فایل توانمندی در طراحی سایت شما حساب می شود که به طور مخفی در تنظیمات پیکربندی وجود دارد شما با کمک این فایل قادر هستید عملکرد سایت تان و همچنین دسترسی های به وجود آمده در طراحی سایت خودتان را اصلاح یا عوض نمایید. در واقع فایل .htaccessبین دامنه و سرور سایت شما قرار دارد. برای تعویض تنظیمات فایل .htaccess به قسمت پنل مدیریت وارد شوید در آنجا شما به گزینش ویرایش فایل دسترسی خواهید داشت. به صورت پیش فرض صفحه ورودی شما در طراحی سایت بر روی صفحه index قرار دارد برای تعویض صفحه ورودی کافی است کد زیر را داخل فایل .htaccess بگذارید.

#Alternate default index page

DirectoryIndex first.html

با گذاشتن این کد در فایل موردنظر خواهید توانست صفحه دیگری را در طراحی سایت یا فروشگاه ساز به جای صفحه index به منزله پیش فرض گزینش و ویرایش نمایید. در ضمن قادر خواهید بود فایل های دیگری را هم در پیکربندی سایت خود قرار دهید که جستجو با خواندن از چپ به راست برای بررسی وجود صفحه ها در طراحی سایت تان صورت می گیرد. برای نمونه index.htm, index.html index.php . با بررسی صفحه ها نخستین صفحه را برای طراحی سایت تان انتخاب می کند. برای این کار کد در زیر نوشته شده را در قسمت تنظیمات فایل .htaccess طراحی سایت تان قرار دهید.

#Alternate default index pages

DirectoryIndex first.html index.htm index.html index.php

نحوه ریدارکت کردن طراحی سایت

برای ریدارکت کردن طراحی سایت تان به دامنه دیگر، کافی است فقط کد زیر را در قسمت تنظیمات فایل .htaccess خود درج نمایید.

Redirect 301 / http://mt-example.com

ریدارکت کردن به دامنه تازه زمانی که دامنه قبلی ترافیک بالایی را جذب کرده باشد در سئو سایت تان بسیار حائز اهمیت است. به این خاطر که ترافیک قبلی شما از بین نخواهد رفت و خواهید توانست آن را به دامنه جدید انتقال بدهید.

آدرس بازتاب: http://www.webcando.ir/web-design/117-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d9%88-%d9%86%d8%ad%d9%88%d9%87-%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4-%d8%af%d8%a7%d9%85%d9%86%d9%87-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d8%af%db%8c%da%af.html/trackback

ارسال دیدگاه:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *