۱۲ بهمن, ۱۳۹۵

مزایای جستجوی آسان کاربران در سایت

جستجوی اسان کاربران در طراحی سایت شما چه برتری های برای کسب و کارتان دارد؟

طراحی سایت و جستجوی راحت در میان صفحه‌های سایت تاثیر به سزایی در بهینه سازی سایت دارد. کسانی که دارای کسب و کاری هستند هنگام جستجوی در بین سایت‌های دلخواه‌شان، طراحی سایتی را انتخاب می‌کنند که بتوانند در میان صفحه‌های موجود به راحتی مورد دلخواه خودشان را جستجو کنند و حالا اگر جستجوی طراحی سایت شما بتواند در کمترین بازه زمانی بهترین نتیجه را برای آن‌ها داشته باشد مسلما طراحی سایت شما محلی برای مراجعه این افراد خواهد شد.

موتور جستجوی گوگل یکی از موتورهای جستجوی قوی با کراول می‌باشد که می‌تواند شما را در این کار یاری کند چرا که جستجوی در بین صفحه‌های طراحی سایت شما را بهتر می‌کند و باعث بالا رفتن رتبه بندی سایت شما می‌شود که در امر در بهینه سازی سایت تاثیر خوبی دارد. بنابراین جستجو و کراول سریع صفحه‌های طراحی سایت اولویت اصلی کسب و کارهای حرفه‌ای به حساب می‌آید. این یکی از روش های بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو می باشد. برای اینکه این کار را بتوانید بر روی سایت خود پیاده نمایید باید از گوگل بخواهید که کراول یا جستجوی سریع خودش را در اختیار طراحی سایت شما قرار دهد اما چگونه باید این کار را کرد؟ در زیر به نکته‌هایی که می‌تواند در این راه شما را کمک کند اشاره‌ای می‌کنیم.

ابزار وبمستر (Webmaster) در طراحی سایت

در ابزار وبمستر این قابلیت وجود دارد که صاحبان کسب و کار بتوانند از گوگل بخواهند تا صفحه‌های سایتشان را هر چه سریع‌تر و بهتر کراول یا جستجو کند. در تنظیمات وبمس‌تر شما می‌توانید سرعت صفحه‌های طراحی سایت خودتان را تنظیم نمایید به صورتی که انتخاب کنید که صفحه‌ها با سرعت کم یا نرمال یا بیشتر و سریع‌تر باشند. اما باید توجه کنید که اگر کراول سریع‌تر را انتخاب کنید اما طراحی سایت شما نیازی به جستجوی سریع نداشته باشد شما با دست خودتان به بهینه سازی سایتتان لطمه وارد خواهید کرد و تاثیر عکس را در بهینه سازی سایت شاهد خواهید بود. پس باید در استفاده از این ابزار وبمستر دقیق باشید و شرایط نیازی طراحی سایت خود را بسنجید و بعد اقدام کنید. برای آشنایی بیشتر با امکانات گوگل برای طراحی سایت به مطلب درباره مناسب ترین امکانات گوگل به منظور طراحی سایت مراجعه کنید.

نقشه‌های راهنمای سایت (Sitemaps) در طراحی سایت

راه دیگر برای کراول کردن صفحه‌های طراحی سایت شما به کارگیری فایل Sitemaps است. با درج لینک در فایل Sitemaps قادر خواهید بود آی دی و آدرس صفحه سایت خودتان را به موتور جستجوگر معرفی کنید. موتور جستجوگر با کمک فایل Sitemaps آدرس صفحه‌های موجود در فایل را مورد جستجو و کراول قرار می‌دهد.

آدرس بازتاب: http://www.webcando.ir/web-design/118-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d9%88-%d8%ac%d8%b3%d8%aa%d8%ac%d9%88%db%8c-%d8%a2%d8%b3%d8%a7%d9%86-%d9%88-%d8%b3%d8%b1%db%8c%d8%b9-%d8%af%d8%b1-%d9%85%db%8c%d8%a7%d9%86.html/trackback

ارسال دیدگاه:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *