۱۲ بهمن, ۱۳۹۵

اولویت های مهم بهینه سازی سایت در طراحی سایت

عوامل بسیاری بر بهینه سازی سایت تاثیر دارند اما در میان این عوامل، درجه اثرگذاری برخی از آن‌ها نسبت به بقیه در طراحی سایت متفاوت است به همین خاطر دانستن اینکه کدام یک از آن‌ها نقش مهمتری دارند بسیار حائز اهمیت است. در واقع اولویت بندی این عوامل منجر به جهت دهی به عملیات بهینه سازی سایت خواهد شد که در طراحی سایت اثر خود را خواهد گذاشت.

در این نوشته سعی می‌کنیم مقایسه‌ای از اولویت‌های مهم عوامل بهینه سازی سایت را توضیح دهیم:

اول: نقش محتوا در طراحی سایت

محتوا اصلیترین عامل بهینه سازی سایت است تهیه محتوای با کیفیت که همسو با کلمات کلیدی سایت باشد اثر بسیار خوبی بر بهینه سازی سایت دارد. با محتوای خوب و مرتبط با کلمه‌های کلیدی سایت طراحی سایت نیز خواهد توانست جایگاه اصلی‌اش را در بین رقبا پیدا کند و در بین موتورهای جستجو در رتبه‌های بالاتری قرار بگیرد.

دوم: نقش لینک دهی مناسب در طراحی سایت

لینک دادن‌های داخلی و خارجی بعد از محتوای با کیفیت و خوب، دومین عامل مهم بهینه سازی سایت است لینک دادن‌های داخلی بوسیله کلمه‌های کلیدی سایت و وصل کردن آن‌ها به صفحه‌های سایت انجام می‌شود و لینک دادن‌های خارجی توسط سایت‌های دیگر انجام می‌شود که لینک سایت شما را در سایتشان قرار می‌دهند. استفاده از هر دوی این لینک‌ها در جهت بهینه سازی سایت عامل بسیار مهمی است که تاثیر بسزایی در طراحی سایت دارند.

سوم: نقش کلمه‌های کلیدی در طراحی سایت

کلمه‌های کلیدی انتخاب شده توسط شما برای کسب و کارتان به منزله عامل اثرگذار دیگری است که با محتوا، لینک‌ها و صفحه‌های سایت شما و سایر المان‌های موجود در طراحی سایتتان را ارتقا می‌دهد. به همین خاطر باید در انتخاب کلمه‌های کلیدی برای سایتتان ‌نهایت دقت را داشته باشید چرا که این کلمه‌های کلیدی هستند که رتبه بندی سایتتان را در نزد موتورهای جستجو تعیین خواهند کرد.

چهارم: نقش قالب زیبا با سرعت بارگذاری بالا در طراحی سایت

قالب طراحی سایت و سرعت بالای بارگذاری صفحه‌های آن عامل مهم دیگری است که طراحی سایت و بهینه سازی سایت را ارتقا می‌دهد به همین خاطر نباید از کدهای سنگین در نوشتن قالب استفاده کنید چرا که باعث پایین آمدن سرعت بارگذاری سایتتان می‌شود و کاربر را از سایت می‌راند. قالب در عین حال که باید زیبا باشد باید زمان بارگذاری کمی را داشته باشد تا وقت کاربر را نگیرد و کاربر را راغب کند تا دوباره و دوباره به سایت شما مراجعه نماید.

پنجم: نقش فایل نقش سایت در طراحی سایت

فایلنقشه سایت یکدایرکتور از صفحه‌های طراحی سایت را در اختیار موتورهای جستجو می‌گذارد و سرعت ایندکس نمودن طراحی سایت را بالا می‌برد.

ششم: شبکه‌های اجتماعی در طراحی سایت

شبکه‌های اجتماعی محل تعامل کاربران با یکدیگر است و محیطی است که دایم در معرض دید کاربران مختلف با علایق و سلایق متفاوت است نشر و کامنت گذاشتن محتوا و مطالب طراحی سایت در شبکه‌های اجتماعی، ترافیک بازدید طراحی سایت شما را بالا برده و توجه کاربران به سایت شما را بیشتر می‌کند.

برای مطالعه بیشتر به مطلب روش های برتر سئو در طراحی سایت مراجعه فرمایید.

آدرس بازتاب: http://www.webcando.ir/web-design/147-%d8%a7%d9%88%d9%84%d9%88%db%8c%d8%aa-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%85%d9%87%d9%85-%d8%a8%d9%87%db%8c%d9%86%d9%87-%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d8%af%d8%b1-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad.html/trackback

ارسال دیدگاه:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *