۱۲ بهمن, ۱۳۹۵

در طراحی سایت چه زمانی از رنگ سیاه استفاده کنیم

زیبایی رنگ سیاه در طراحی سایت

خیلی از افراد رنگ سیاه را نمی پسندند و آن را سمبل سیاهی، پوچی و خفگی و غیره می دانند و وقتی رنگ سفید در جایی نباشد رنگ سیاه جلوه و تاریکی بیشتری را انعکاس می کند. رنگ سیاه در واقع به نبود روشنایی و نور تاکید دارد و از قدیم آن را با مرگ و جادوهای خاص همراه می دانستند که باعث ترس در وجود آدمی می شود. با این حال از آن در برخی موارد استفاده نیز می شود. شرکت های زیادی هستند که از رنگ سیاه برای لوگو و معرفی برند تجاری خود در پوسترها بهره می گیرند. رنگ سیاه سبب می شود حس امروزی و کمال به هر چیزی داده شود و اگر شما نیز قصد دارید نظر کاربران را به کالاهای طراحی سایت خود جذب کنید بهره گیری از رنگ سیاه می تواند گزینه خوبی باشد.

طراحی سایت با رنگ سیاه

در طراحی سایت هایی که از پس زمینه سیاه بهره می گیرند بایست در تایپوگرافی آن دقت زیادی شود و برای گذاشتن متن ها نبایست از رنگ های تیره بهره گرفت باید رنگ های متضاد نظیر سفید را برای فونت ها به کار برد. بهره گیری از رنگ سیاه در پس زمینه برای جلب نظر کاربران به مطلب خاصی می تواند انجام شود.

در این نوع از طراحی سایت ها بایست از فونت های ساده بهره گرفت و باعث شد که بلوک ها و مولفه های درون صفحه به هم نزدیک باشند، از فاصله ای زیاد میان مطالب، شکل ها و تصویرها خودداری کنید تا صفحه های شما نامرتب نباشد.

برای اینکه کاربران با خواندن مطالب سایت شما احساس خستگی نکنند بهتر است کنتراست متن و پس زمینه با دقت انتخاب کنید و توجه داشته باشید که از رنگ های آرام تر و از سایه برای فونت ها استفاده کنید، به کارگیری از رنگ سیاه ناب و فونت سفید انتخاب خوبی نیست به این دلیل که رنگ سیاه همه مولفه های درون صفحه را در خودش هضم می کند برای رفع این مسئله باید از رنگ های روشن و متضاد در این نوه طراحی سایت ها استفاده نمایید.

آمیزه سایر رنگ ها با این رنگ می تواند یک طراحی سایت شیک و جذاب ایجاد نماید به عنوان نمونه آمیختن رنگ سیاه با رنگ های ، قرمز ، زرد ، آبی یک ترکیب عالی است و احساسی یکنواخت به بیننده می دهد ، سبز ، صورتی که برای طراحی سایت های شخصی و توسعه دهندگان نرم افزار خیلی خوب است، و سایر رنگ ها نیز جلوه خاص خود را دارند. برای اطلاعات بیشتر به مطلب رنگ ها چه تاثیری در طراحی سایت دارند؟ مراجعه کنید.

آدرس بازتاب: http://www.webcando.ir/web-design/32-%d8%af%d8%b1-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa-%da%86%d9%87-%d8%b2%d9%85%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%a7%d8%b2-%d8%b1%d9%86%da%af-%d8%b3%db%8c%d8%a7%d9%87-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d9%81.html/trackback

ارسال دیدگاه:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *