۱۲ بهمن, ۱۳۹۵

با چه ابزارهایی عملکرد بهینه سازی سایت خود را بسنجیم؟

چگونه از درستی سئو سایت خود مطمئن شویم؟

آنچه به همراه طراحی سایت در شکل گیری و موفقیت سایت شما دارای اهمیت است بهینه سازی سایت و سنجش عملکرد سایت است.

اگر شما سایت کسب و کاری با گرافیک بالا و زیبا را طراحی کرده باشید و به فضای اینترنتی وارد شده باشید اما کاری درباره بهینه سازی سایت تان انجام نداده باشید تمام کارهای شما تا اینجا چندان برای سایت و کسب و کارتان موثر نخواهد بود. پس باید شروع کنید به بهینه سازی سایت خودتان بپردازید. در بازاریابی اینترنتی بهینه سازی سایت عامل بسیار مهم و تاثیرگذاری است که نادیده گرفتن آن همه تلاش های شما را بی اهمیت خواهد کرد. بهینه سازی سایت در واقع راه مطمئن شدن از بازید کاربران و دسترسی راحت آنها به سایت و محل کسب و کار شماست. بهینه سازی سایت و تاکتیک های آن نمایش دهنده سایت شما و کسب و کاری است که در آن راه انداخته اید و این کار برای مخاطبان با جستجوهایی است که در موتورهای جستجو انجام می دهند جلب آنها به سمت سایت تان و راضی نگه داشتن آنها کاری است که بهینه سازی سایت برای سایت شما انجام می دهد و ترافیک و بازدیدهای شما را بالا می برد.

ابزارهایی برای سنجش سئوی طراحی سایت

بیش از ۷۵ درصد از کاربران صفحه دوم سایت را باز نمی کنند. بنابراین داشتن رتبه بندی بالا برای کسب و کارتان عامل حائز اهمیتی است که باید رعایت کنید. در اینجا سعی می کنیم ابزارها و سایت هایی را برایتان معرفی کنیم که شما می توانیم با مراجعه به آنها بهینه سازی سایت خودتان را بسنجید.

SEMRush

شما به راحتی قادر هستید عملکرد سایت تان را از طریق وب سایت www. semrush. com ارزیابی کنید. بررسی و تحلیل کلمات کلیدی و همچنین ترافیک سایت شما و مقایسه آن با سایر رقبا، فاکتور مهمی در بررسی عملکرد سایت شما است.

اهمیت محتوای با کیفیت در سئو سایت

تولید محتوای خوب به منزله قلب بهینه سازی مطرح است و به وجود آوردن مطالب و محتوای با کیفیت در بهینه سازی سایت شما تاثیر مثبتی را ایفا می کند. اما در نظر داشته باشید که فقط تولید محتوا کافی نیست بلکه باید ترافیک کاربران را هم مدنظر بگیرید. باید این را به خاطر داشته باشید که شما برای موتورهای جستجو فقط محتوا و مطلب تولید نمی کنید بلکه از ان مهمتر کاربران و بازدیدکننده ها هستند و شما باید تمام تلاشتان را بگذارید تا محتوای تولید شما به درد کاربران بخورد مطمئن باشید با این کار رضایت موتورهای جستجو را هم جلب می کنید. و شبکه های اجتماعی را هم در پخش کردن محتوای سایت خود از یاد نبرید که تاثیر گذار است.

تجربه کاربری در طراحی سایت

یکی دیگر از عوامل بررسی عملکرد سایت شما، تجربه مخاطبان و کاربران سایت شما است. برای اینکار باید همه عوامل تاثیرگذار مانند سرعت بارگذازی صفحه اصلی، طراحی سایت به حالت ریسپانسیو، و سازگار بودن سایت با دستگاه های مختلف که به اینترنت متصل می شوند در بهینه سازی سایت شما تاثیرگذار است.

در مطلب چگونه بعد از طراحی سایت آن را تست کنیم؟ بیشتر با موضوع و ابزارهای آزمایش آشنا شوید.

آدرس بازتاب: http://www.webcando.ir/web-design/80-%d8%a8%d8%a7-%da%86%d9%87-%d8%a7%d8%a8%d8%b2%d8%a7%d8%b1%d9%87%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%b9%d9%85%d9%84%da%a9%d8%b1%d8%af-%d8%a8%d9%87%db%8c%d9%86%d9%87-%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c.html/trackback

ارسال دیدگاه:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *