info@webcando.ir 44214598

مهم بودن گرافیک سایت در بازار امروز

اگر وب اپلکیشن ها را بگذاریم کنار حالا دیگر زیاد مهم نیست که پایه نرم افزاری وب سایت شما از چه چیزی تشکیل شده است. هر چند آن هم به وقت خود بحث دیگری دارد. اما گرافیک وب سایت خودش به تنهایی می تواند روی بازدید کننده تاثیر بگذارد. زیبایی یک وب سایت نشان جذاب است و منظم بودن نشان دهنده روش کار و شخصیت حرفه ای شماست. چنان چه گرافیک سایت برای شما مهم باشد ما می توانیم کمک موثری را به شما بکنیم.
در این میان هستند شرکت هایی که در راستای برند سازی دوست دارند وب سایت خود را شبیه به کارت ویزیت یا کاتالوگ خود کنند. خیلی از مدیران دقیق چنین خواسته ای را از ماا دارند.

با رشد جامعه ها به کارگیری عموم مردم از فضاهای مجازی هر روز بیشتر شده، به صورتی که حالا به یکی از قوی ترین و پر کاربر ترین مدیاهای اجتماعی بدل شده و موفقیت این رسانه ها در جذب عموم مردم با هر گونه سلیقه ای برای استفاده از محتوای آن است. چگونگی نشان دادن مطالب در سایت معمولا به حالت متن و تصویر برمی گردد، در این بین گرافیک طراحی سایت می تواند اثرگذاری زیادی در جذب کاربران به جانب طراحی سایت داشته باشد. طراحی گرافیک سایت تنها آراستن سایت نیست و نقش حاشه ای برای طراحی سایت ندارد بلکه گرافیک هر یک از صفحه های طراحی وب سایت در وهله نخست بایست دسترسی راحتی برای مخاطبان داشته باشد و از نظم ثابت و منظمی پیروی کند که درجهت سامان دادن محتوای طراحی سایت پیش می رود این هدف اصلی از به کارگیری گرافیک در طراحی سایت است حالا بحث زیباسازی و تزیین سایت با لوازم و موارد دیگر نقش ثانوی دارد. رعابت این مورد و رسیدگی اصولی به سایت با گرافیک حرفه ای و با کیفیت سبب خواهد شد کسب و کار شما حرفه ای تر به چشم بیاید.

نوع و اندازه فونت‌ها، رنگ‌ها، چگونگی چیدمان مطالب و طراحی نشانه ها و آرم ها بایست با لحاظ نمودن محدودیت‌های برنامه نویسی و به موازات قصد اصلی طراحی سایت انجام شود.

ولی با توجه به اینکه طراحی سایت احتیاج به آگاهی به زبان‌های برنامه نویسی دارد، خیلی نادر است که گرافیک کار اقدام به طراحی کند. گرافیک کارها معمولا از طراحی به روش کدنویسی امتناع می کنند و در عوض آن مهندسین کامپیوتر و برنامه نویس های وب، بدون اینکه به موضوع اهمیتی بدهند، خود طراحی صفحه های وب سایت را انجام می دهند. با توجه به اینکه زمینه فعالیت مهندس ها روش های برنامه نویسی و به کارگیری از منابع اطلاعاتی می باشد بسیاری از طراحی سایت ها از نظر نظام برنامه نویسی در رده مقبولی هستند، ولی از لحاظ استاندارد بودن چگونگی نشان دادن مطالب و طراحی گرافیک در حد خیلی پایینی هستند. این نقطه ضعف خیلی از طراحی سایت های ایرانی است و از سویی دیگر، طراحی سایت‌هایی که بوسیله گرافیک کارها (هر چند کم) انجام شده بدون نکته های کلیدید و عملی در زمینه برنامه نویسی می باشند و معمولا حجم بسیاری به منظور دانلود را شامل می شوند.

طراحی گرافیک سایت یکی از نکته هایی می باشد که باعث جذب ترافیک زیاد و به موازات آن کسب درآمد بیشتر در یک طراحی سایت می گردد، طراحی گرافیک سایت دربرگیرنده : رنگ بندی ، چارچوب عرضه داده ها، عکس های استفاده شده در طرح و حجم طرح گرافیکی می باشد.

طراحی گرافیک سایت بایست نظیر دکوراسیون استفاده شده در یک مغازه ، سبب جذب مشتری های زیادی به آن گردد، البته این به این موضوع نیز باید توجه داشت که طراحی سایت ها به همان اندازه که بایست زیبا و جذاب باشند، باید روان و با سرعت لود عالی طراحی گردند تا کاربران در کمترین زمان حداکثر اطلاعات را از طراحی سایت بگیرند و راضی از سایت بیرون بروند و راغب باشند دوباره به آنجا برگردند.

پیاده سازی سایت در حالت کلی به دو ساحت کاملا متمایز مربوط می گردد: طراحی استاتیک و برنامه نویسی داینامیک. طراحی استاتیک دربرگیرنده طراحی گرافیک سایت، لی‌آوت، معین نمودن رنگها، فونت ها و یونیفرم همه صفحه های سایت است که همگی بایست با توجه به زبان برنامه نویسی HTML و سی.اس اس انجام شوند. غالبا طرح ابتدایی سایت در نرم فزاری نظیر فتوشاپ به صورت کامل طراحی می گردد، و سپس با کدهای استاتیک و با به کارگیری از تصویرهای ثابت و متحرک فلش عملیاتی می گردد. ساحت دوم در ارتباط با برنامه نویسی داینامیک سایت است. برنامه نویسی داینامیک، با پشت صحنه سایت ارتباط دارد و در ارتباط با گرفتن یا فرستادن داده ها از منابع اطلاعاتی است. به عنوان نمونه نظام های مدیریت محتوا_سی ام اس_ سیستمهای داینامیکی می باشند که مخاطب قادر است با به کارگیری آنها به آسانی سایت خود را آپدیت نماید.

در طراحی سایت حرفه‌ای بایست طراحی سایت استاتیک به عهده گرافیست کارها باشد که به کدهای استاتیک و لازمه های آن تسلط دارند و هم از استانداردهای متداول و استفاده شده در طراحی سایت و روش ها و متدهای جدید اطلاع دارند و سپس یک برنامه نویس داینامیک قادر است محتوای سایت را از منابع اطلاعاتی به قالب استاتیک سایت منتقل نماید. البته با وجود فن آوری های تازه تری نظیر css3 , jquery وغیره طراحی گرافیکی سایت از وضعیت استاتیکی صرف بیرون آمده است.